tilanne on se, että sain anopilta ja apelta synttärilahjaksi lahjakortin ripsien kestotaivutukseen ja -värjäykseen sekä kulmakarvojen värjäykseen. mies yritti sanoa heille jo ennen kun menivät lahjan ostamaan, että minä en ole kiinnostunut ko. asioista, ja en olekaan - normi arkimeikki riittää minulle paremmin kuin hyvin. anoppi oli kuitenkin ollut sitä mieltä, että kaikki naiset tykkää näistä jutuista ja minunkin on korkea aika saada tätä "hemmottelua".
minua pelottaa mennä koko hoitoon ihan hirveästi, sillä olen atoopikko ja todella allerginen monelle eri asialle ja esim. tietyille kosmetiikkatuotteille. saan hirveästi ihottumaa jo laastareista, monet meikinpoistoaineet saa ihon hilseilemään ja silmieni iho on monta päivää rasvauksesta ja hellävaraisista tuotteista huolimatta monta päivää rikki, jos olen meikannut monena päivänä peräkkäin.
kysymys kuuluu, että tietääkö kukaan, kuinka herkästi ko. toimenpiteistä saa allergisen reaktion ja mitä oireita voi mahdollisesti tulla? mua pelottaa ja suututtaa koko homma, mutta anoppi on niin herkkä pahoittamaan mielensä, etten haluaisi mitään draamaa järjestää, kun sitä hänen kanssaan on muutenkin niin paljon, joten varmaan sinne sorkittavaksi on mentävä. olen nössö, tiedän.
kosmetologille meno pelottaa allergioiden vuoksi
pelokas_allerginen
2
66
Vastaukset
- 112112112
Jos olet allerginen monille asioille, älä mene. Voi tulla harmia. Ja kosmetologilla tuskin lienee valmiuksia hoitaa allergisia reaktioita.
- krookustin
Kerro kosmetologille allergioistasi,luulisin että heillä on tuotteet myös herkälle iholle.Itse olen kertonut atopiasta ja herkkäihoisuudestani eikä minulle ole koskaan tullut mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit876042KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3285240Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202668Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841865Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1041682- 1121546
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1211430Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393