Moi, ollaan tässä avomieheni kanssa ajateltu, että meidän 5-vuotiaalle lapselle (poika) hankittaisiin tatuointi. Hän tykkää kovasti Pixarin Autot ja Autot 2 leffoista joten ajateltiin että joku tuon leffan autohahmoista voisi sopia hänen käsivarteen :) Mikään liike jossa itse ollaan otettu tatuointeja ja lävistyksiä, ei suostu noin nuorelle tekemään kuvaa eikä meidän perheessä ole välineitä tatuointien tekoon, joten ajattelin kysyä että onko täällä ketään halukasta ja ammattitaitoista tekijää tai osaatteko suositella jotain?
Niin ja siis asumme Raisiossa, Turun kupeessa. Eli mieluiten täältä Etelä-Suomen suunnalta :)
Tatuoinnin tekijää 5-vuotiaalle lapselle?
2
145
Vastaukset 2
- yepright
Nyt et ihan oikeasti ole tosissasi?! Jos olet niin tässä olisi ainesta jo lastensuojeluilmoitukseen. Tatuoinnit eivät ole lapsille. Ne ovat vain meille aikuisille, jotka osaavat itse harkita ja päättää tällaisista asioista. Voit olla aivan varma, että kukaan ammattitaitoinen tatuoija ei ehdotukseesi suostu. Nyt järki käteen ja toivon todella, että tämä oli vain tyhmääkin tyhmempi provo ja trollaus.
- Taasnäitätällaisia
Eikös yksi tällainen tapaus julkisuudessa ollutkin? Poliisi tutki ja selvisi että asialla oli yksinäinen trollaaja. No, eipä tämä tuosta ihan pelkällä säikähdyksellä selvinnyt. Eli, ketjun aloittaja, nauti vielä hetki, ilmoitus menee eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571