Miksi naisia kiihottaa niin nämä jännä-ähkiät?? Ja törkeyksien lateliat... en kyllä bonjaa...
Mutta en syytä siitä itseäni sillä naisten ajatusmaailma on todella erilainen verrattuna miesten kokemus/tajuntamaailmaan..
Esimerkkinä mainitsen alistumisfantasiat....MIES EI IKI-KUUNA PÄIVÄNÄ HALUAISI ALISTUA...naisille se on sen sijaan fantasioiden ja seksuaalisen kiihotuksen lähde!!
Eli tästä lähdetään...!
Mutta en syytä siitä itseäni sillä naisten ajatusmaailma on todella erilainen verrattuna miesten kokemus/tajuntamaailmaan..
Esimerkkinä mainitsen alistumisfantasiat....MIES EI IKI-KUUNA PÄIVÄNÄ HALUAISI ALISTUA...naisille se on sen sijaan fantasioiden ja seksuaalisen kiihotuksen lähde!!
Eli tästä lähdetään...!
Vastaukset 44
Vanhimmat
Sulla ei ole mitään varaa kirjoittaa törkeyksien latelijoista. Jos ihmettelet mitä tarkoitan, lue viestisi ajatuksella.
Älä vielä keissiäsi lepuuta. Mitä törkeää aloittajan tekstissä on?
Se että se oli totta, ja faktat loukkaavat naisten tunteita, joten siksi niistä ei saa keskustella.
Sulle "jännä" on jokainen mies, joka ei varsinaisesti ole sua komeempi tai rikkaampi, mutta saa silti pesää.
Naisia ei kiinnosta jännä-ähkiät, tyttöjä kiinnostaa. Tyttö alle 25-v, nainen yli 25-v
Kyllä naisia kiinnostaa ihan yhtä lailla, ei tämä ole mikään ikäkysymys. Jotain naisia taas ei vastaavasti kiinnosta jännä-ähkijät minkään ikäisinä, mutta vähemmistöä ne ovat.
Kurppia ei kiinnosta, nuoria naisia kiinnostaa?
No sepä lohdullista.
Oikeastaan voisi lisätä, että kurpat eivät SAA niitä.
Siinä vasta dilemma, kurpat ei saa ja sinä et saa.
Taidat olla uusi palstalla?:D
Eli täällä on aina samat sairaat tyypit itkemässä kohtaloaan.
Siksi koska nämä "jännä-ähkijät" ovat aloitteellisia, määrätietoisia ja usein dominoivia.
Miksi miehiä kiinnostaa ne tatuoidut räväkkätukkaiset ja lävistetyt jännäjennat? Kysytään tuolla toisessa ketjussa.
Vastaus on molempiin sama. Nämä jännä-ähkijät ovat aloitekykyisiä eli ovat aloitekyvyttömien naisien ainoa mahdollisuus ja sama toisinpäin eli ujo ja arka ätmi ei itse uskalla lähestyä naisia joten valittavaksi jää tyrkkynaiset jotka itse lähestyvät eli nämä jännäjennat. Näin se valitettavasti on.
Miehiä kiinnostaa aika monenlaiset naiset eikä noissa jännäjennoissa ole mitään sellaista mikä heistä muita naisia kinnostavampia tekisi, pikemminkin päinvastoin. Itse en naisilla toivoisi olevan sen enempää tatskoja kuin läväreitäkään (perinteisiä korvareikiä lukuunottamatta).
Salli mun nauraa. Oliko tämä jonkun kurpan fantasia? Jännäjennat ei kyllä lähesty mitään ätmejä, vaan korkeintaan niitä jännämiehiä. Ja toisekseen jos olette palstaa lukeneet niin huomaatte ehkä että ätmit eivät fantasioi mistään tatuoiduista naisista.
Juuri näin. Mutta koska naiset eivät ole järin fiksuja tai muuten vain,etuoikeutuksistaan tietoisia, he möläyttelevät tuollaisia.
Seksuaalisuus on alkukantainen voima ja ihmislajille ominaista on että dominoivaa urosta pidetään parhaana kumppanina. Ei tämä ole muillekaan eläinlajeille vieras käsite.
Sivistys toki on tehnyt pieniä rakoja tuohon alkukantaisuuteen, ja naiset haluavat kumppaniltaan muutakin kuin yhdyntää. Tämä sivistys on kuitenkin aika paljolti miesten ajama käsite, johon naiset sitten ovat ehdollistuneet ja alistuneet (heh).
Jos naista kontrolloimaan pyrkineet miehet eivät olisi yhteiskunnallisen kasvulta olleet parempia, arvoympäristökin olisi erilainen. Olen melko vakuuttunut, että naisten luontainen tarve olisi hankkia lisääntymismielessä vahvin kumppani vain hedelmöityksen ajaksi, ja muuten kasvattaa lapset naisyhteisössä.
Jännä miehet etsivät kilttejä naisia joilla ei ole paljon seksi kokemuksia. Näin he saavat kiltit naiset ihastumaan itseensä kun tatuoitu jännä mies antaa kiltille kotihiiri naiselle elämänsä kyydit. Siinä sitä sitten on draamaa ja komediaa, kun tämä kiltti kotihiiri nainen rupeaa roikkumaan tämän jännä miehen perässä.
niin ja kokematon nainen menee halpaan kun jännämies osaa esittää lipevää ja antaa naisen tuntea olevansa "se ainoa" vaikka onkin jo sata akkaa panoringissä :D
Mutta pisteet silti sille että osaa homman, siis sen esittämisen ;)
Nainen haluaa tulla otetuksi. Vain jännämies kykenee siihen. Naisten seksuaalisuus on muotoutunut tällaiseksi passiiviseksi, koska naisten elinkin vastaanottava elin. Naiseen työnnytään, mies työntyy. Tämä on muokannut naisten psyykeen sellaiseksi, että hän kiihottuu vain siitä että nainen objekti ja mies on subjekti.
Tällä naisten seksuaalisuuden perversiolla on ollut kauaskantoisia seurauksia koko sukupuolelle. Naiset ovat jääneet passiivisiksi objekteiksi monissa muissakin elämän ja yhteiskunnan osa-alueissa. Jos feministit haluavat vapauttaa naiset ja saada naisille parempaa menestystä elämässä ja yhteiskunnassa, niin ihan ensimmäisenä pitää kitkeä tuo naisten alistumisseksuaalisuus pois ja saada naiset kiihottumaan yhtä paljon ottamisesta kuin otettuna olosta.
Vainko jännämies kykenee olemaan seksuaalisesti aktiivinen ja aloitteellinen? Enkä tarkoita mitään siellä täällä "ähkijää". Hmm..olen eri mieltä. Kuka vain kykenee oikeissa olosuhteissa, olematta ollenkaan jännä olemalla pelkästään seksuaalisesti latautunut. Yhtälailla ne ujot ja hissukat miehet kykenevät edellä kuvailemaasi toimintaan olematta näitä ns. jännämiehiä. Nainenhan on aina miehelle (heterolle) objekti.
Ei ujo ja hissukka voi olla samalla tavalla eläimellisen himokas taikka herättää naisen himoja kuin jännämies. Jännämies kun ei tarvitse "oikeita olosuhteita" vaan hän luo ne olosuhteet itse, olemalla seksuaalisesti latautunut missä vain ja koko ajan.
No se voi olla tottakin. Mutta muutenhan ujo ja hissukka voi olla seksuaalisesti aivan yhtä kyvykäs kaikinpuolin, kun tämä ns. jännämieskin. Hän vain ei ole suunapäänä mies, kuten jännämies. Kuka oikeasti jaksaa edes mitään suunapäänä miehiä? Nehän on kaikkien vietävissä, ei kai kukaan sellaista halua ainakaan elämänkumppaniksi? Toisaalta kyllä epäilen, että tuollainen jatkuva seksuaalinen latautuminekin saa naisia karisemaan pois kintereiltä. Ja on osalle naisista turnoffikin. Mä en ainakaan jaksaisi miestä joka ensimmäiseksi alkaa vongata sänkyyn, eikä edes tunne mua. Mielenkiinnon herättää ajatusmaailma ja kyky keskustella asioista, myös kyky kuunnella eikä vain säestää.
Keskusteletko useinkin kesken aktin? Päädytkö useimpien keskustelukumppaneittesi kanssa sänkyyn?
Uskon vahvasti että vastaus molempiin on "ei". Minusta tästä voi tehdä sen rohkean johtopäätöksen, ettei niillä keskustelutaidoilla kukaan sänkyyn pääse. Jommankumman täytyy lopulta vongata. Hissukkamiehestä siihen ei ole ja aniharva nainen tekee seksuaalisia aloitteita hissukkamiehille koska se nyt vaan on totuus, että naiset kutakuinkin poikkeuksetta vaativat mieheltään sen verran miehuutta että osaavat vongata oikealla hetkellä.
Keskusteletko useinkin kesken aktin? - Puhua saatan, en keskustella.
Päädytkö useimpien keskustelukumppaneittesi kanssa sänkyyn? - En. Olen päätynyt kyllä elämänkumppaniksi ja myös sänkyynkin miehen kanssa joka osasi keskustella ja vasta sitten myöhemmin kuvioon tuli se sänkykin.
Kyllä nimenomaan keskustelutaidoilla sänkyyn voi päästä. Ei tarvi vongata, kun kumpikin on toisistaan viehtynyt ja kaikki menee kuin itsekseen. Miellän vonkaamisen "anna mulle pliis" ruikutukseksi.
Aniharva, mutta kuitenkin aina niitäkin naisia on. Kaikki meistä naisista ei tykkää suunapäänä häläpälä ja mussun mussun miehistä ollenkaan. Oikean hetken päättää nainen, mies seuraa mukana. Ei toisin päin.
Kaikenlainen johdattelu seksiin on aina "vonkaamista", toisinaan se vain on tahdikkaammin esitetty kun "anna mulle pliis". Ilman vonkaamista keskustelu on ja säilyy keskusteluna ilman mitään seksuaalista jännitettä.
No mun mielestä sitä ei tarvi esittää ääneen lausumalla mitenkään. Elekieli puhuu. Mutta keskustelu onkin työkalu joka saa kiinnostumaan ko. ihmisestä, ei se vonkaaminen. :)
On ikiaikainen luulo että mies ottaa.
Mikä on jännä-ähkiä?
Millaisia naisia tunnet, jos heitä kiihottaa törkeyksien latelijat (ei lateliat)?
Mitä alistumiseen tulee niin kyllä miehetkin siitä saavat kicksejä, mutta eikö se ole vain hyvä, etteivät miehet ja naiset yleisesti ottaen tykkää molemmat olla niitä alistuvia osapuolia, koska silloinhan sängyissä ei tapahtuisi yhtään mitään ;D
Väitätkö Helka tosiaan, ettei oikeassa kohdassa lausuttu sopivasti röyhkeä kommentti tee miehestä kiinnostavampaa ja periaatteessa ole se ratkaiseva tekijä siinä päädytäänkö lopulta sänkykamarin puolelle vai ei?
Kummasta puhut nyt:
- vastenmielisestä naista alistavasta röyhkeydestä, joka osoittaa huonoja käytöstapoja ja olematonta tilannetajua vai
- rohkeasta kommentista, joka perustuu nimenomaan tilannetajuun, vastakkaisen sukupuolen antamaan verbaaliseen ja nonverbaaliseen palautteeseen ja sitä kautta saatuun "tuntumaan" siitä miten pitkälle hänen kanssaan voi edetä ja itsevarmuudesta, joka auttaa tekemään em. päätelmät?
Ensin mainitussa tapauksessa en todellakaan usko, että se tekee miehestä kiinnostavamman. Toisessa tapauksessa erittäin todennäköisesti. Kyse ei silloin kuitenkaan ole röyhkeydestä siinä mielessä kuin röyhkeyden yleensä ymmärrän.
Ja tuleeko sinulle uutena asiana sekin, että kenties palstan miehillä on hieman eri käsitys siitä mitä "kiltti" tarkoittaa verrattuna siihen miten se yleensä ymmärretään?
Se ei todellakaan tule uutena asiana.
Itse en aikuisesta ihmisestä edes käyttäisi sanaa 'kiltti', koska minusta se viittaa kuuliaiseen, tottelevaiseen, jopa nöyrään (kiltti lapsi, kiltti koira = tekee mitä käsketään, tottelee vanhempia/omistajaa eli auktoriteetteja, ei käytä omaa tahtoaan). Jos kuitenkin käytän kilttiä kunnollisen synonyymina niin kiltti eli kunnollinen mies olisi mielestäni sellainen, joka on vastuullinen, rehellinen, ahkera, lainkuuliainen, luotettava. Kunnollinen mies (ihminen) kantaa itse vastuun omista valinnoistaan, ei hauku, käsittelee katkeruuden tunteensa eikä pura niitä muihin.
Palstan termeillä kiltti = sosiaalisista vuorovaikutussuhteista ulkopuolelle jäänyt ja niihin kykenemätön, yksinäinen, katkeroitunut, kokematon, tunnekylmä (aleksityyminen) massapostaaja, joka kuvittelee että hänestä tulisi täydellinen mies, joka ei ikinä jättäisi eikä pettäisi.
Niin ja tämä "massapostaaja" tosiaan itse vielä uskoo, että naisen saatuaan lopettaisi muitten perään vilkuilut ja ei itseluottamusta saatuaan ala etsimään "parempaa"?
Naiset haluaa nimenomaan miehen, joka uskaltaa mennä aina vähän pidemmälle kuin nainen antaa luvan. Se rajojen rikkominen ja vähän liian "tuhma" käytös on se mikä naisia kiihottaa niissä pahoissa pojissa ja jännämiehissä. Mies jolla on "liikaa" tilannetajua on naisista tylsä, koska miehen pitäisi aina näyttää tilanteen suunta naiselle, eikä toisinpäin.
Juuri näin. Tuossahan se vastaus on siihen, mikä jännämiehen tekee.
Eipä tuo massapostaaja taida enää uskoa naista koskaan saavansa. Eikä taida saadakaan, joten turha siitä on spekuloida vaihtaisiko vai ei.
Pieleen! Eiköhän se palstan määritelmä kiltille ole nimenomaan se mitä sinäkin kuvasit: viittaa kuuliaiseen, tottelevaiseen, tekee mitä käsketään, tottelee vanhempia/omistajaa eli auktoriteetteja, ei käytä omaa tahtoaan.
Ja sitten taas kun naiset sanovat että arvostavat kilttejä miehiä, tarkoittavat nimenomaan sitä että on vastuullinen, rehellinen, luotettava MUTTA EI mikään tahdoton vässykkä.
Tuskin palstaisetkaan pitävät sosiaalisista viimeiseksi kuvaamiasi ominaisuusia KILTTEYTENÄ, vaikka saattavatkin tuntea täyttävänsä määrittelemäsi tekijät. Sen sijaan sitä, että he pitävät nämä ominaisuudet sisällään eivätkä pura niitä tosimaailman kanssakäymisiin ihmisten kanssa he saattavat pitää kiltteytenä.
Niin ja siis tuo "rohkeasta kommentista, joka perustuu nimenomaan tilannetajuun" jne sen jännämiehen tunnistaa. Ei liene liian vaikea uskoa, että sellaisen ihmisen mielestä jolla ei ole tilannetajua eikä tuntumaa siitä miten pitkälle voi edetä, itsevarmuudesta puhumattakaan kuka tahansa millä moiset ominaisuudet on ovat jännämiehiä.
Naiset eivät (yleisesti ottaen) arvosta eivätkä etsi _kilttejä_ miehiä. Missä yhteydessä kuulet/näet naisten käyttävän nimenomaan tuota sanaa? Jos nainen varta vasten kirjoittaa etsivänsä kilttiä miestä niin hän luultavasti tarkoittaa miestä "joka on kiltti lapsilleni ja lemmikeilleni" ja minulle se olisi hälytysmerkki, jos olisin mies. Tulkitsisin, että taustalla pitää olla jotain päinvastaisia kokemuksia eli väkivaltaa.
Sen sijaan naiset haluavat kunnollisen miehen. Mutta korjataan nyt jälleen tähänkin liittyen yksi väärinkäsitys (taas kerran): naiset eivät kiinnostu miehestä siksi, että tämä on kunnollinen. Miehestä kiinnostutaan, koska hänessä on jotain ainutlaatuista, joka on juuri sitä, mitä tämä kyseinen nainen etsii. Sen LISÄKSI hänen pitää olla kunnollinen, jotta ihastus voisi johtaa parisuhteeseen. Eli edelleenkään se, että on "pitkä, komeaksikin kehuttu, työssä käyvä liikuntaa harrastava kunnollinen mies" ei tee kenestäkään kiinnostavaa. Nuo ovat hyviä ominaisuuksia, mutta naiselle jää tuollaisesta esittelystä kysymys: "Niin - entä mikä tekee sinusta kiinnostavan?"
On myös päihderiippuvaisia, väkivaltaisessa perheessä kasvaneita ja muista syistä elämänhallintansa menettäneitä naisia, jotka ihailevat ja haluavat rikollisia ja/tai haluavat parantaa juoppoja ja narkkareita rakkaudellaan. Jos joku sellaisen naisen haluaa niin silloin ihan oikeasti kannattaa hakeutua niihin piireihin. Yleistykset joiden mukaan kaikki naiset haluaisivat väkivaltaisen pikkukriminaalin tai päihdeongelmaisen vaimonhakkaajan eivät käy edes huonosta vitsistä. Yhtä hyvin voisi alkaa väittää, että kaikki miehet haluavat naisen, joka lähtee lähiöräkälästä kenen tahansa miehen mukaan, jolla on viinapullo kotona.
"Naiset eivät (yleisesti ottaen) arvosta eivätkä etsi _kilttejä_ miehiä. Missä yhteydessä kuulet/näet naisten käyttävän nimenomaan tuota sanaa? Jos nainen varta vasten kirjoittaa etsivänsä kilttiä miestä niin hän luultavasti tarkoittaa miestä "joka on kiltti lapsilleni ja lemmikeilleni" ja minulle se olisi hälytysmerkki, jos olisin mies. Tulkitsisin, että taustalla pitää olla jotain päinvastaisia kokemuksia eli väkivaltaa."
Juuri näin!!!
Kiltti ja kunnollinen on sama asia. Nainen kiinnostuu miehestä ainoataan ulkonäön perusteella. Naiset ei ainakaan kovin helposti eroa väkivaltaisesta miehestä joka on komea. onse varmaan ainutlaatuista kun nainen kiinnostuu miehestä joka kohtelee sitä miten sattuu. On monesti todistettu että naisia ei haittaa miehen väkivaltaisuus, en muuten ymmärrä miksi nainen ei eroa jos mies on väkivaltainen.
https://www.youtube.com/watch?v=0UCnCkR-pk4
Onko tämä joku dementikkojen palsta kun joka päivä kysellään samoja asioita?