Ei täss ole mitään järkee

ruma-ätmi

Olla aina vaan sinkku. Miksi teille naisille ei kelpaa kunnollinen mies vaan aina otatte sen jännämiehen?

20

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nnnnainen

      Jos ihan oikeasti haluaa parisuhteen (eikä vain provoilla ja valittaa palstalla) kannattaa alkuun päästä eroon tuosta ajatuksesta, että naiset seurustelisivat vain johonkin eri lajiin kuuluvien jännämiesten kanssa. Suurin osa miehistä ei ole väkivaltaisia tai entisiä linnakundeja, mutta silti suurin osa löytää parisuhteen. Ajatus siitä, että naiset haluavat rikollisia perustuu palstan kummalliseen rinnakkaistodellisuuteen, joka puolestaan perustuu ilmeisesti tämän todellisuuden mitättömän pieneen osaan naisia, jotka todella näin tekevät.

      Samoin kannattaa miettiä, mikä itsessä on hyvää, miksi joku haluaisi jakaa arkensa kanssasi? Mitkä ovat sinussa ne parhaat piirteet, joihin nainen voisi ihastua? Keskeisiä ovat ne ominaisuudet joita sinusta löytyy, eivät ne joita ei. Kun itsellä on hyvä käsitys omista vahvuuksista on muidenkin helpompi huomata ne. Samoin on hyvä miettiä omia arvoja ja niiden kautta sitä, millaisen ihmisen vierelleen haluaa. Mitkä piirteet naisessa viehättävät sinua? Kun on itse selvillä siitä mitä haluaa, on myös helpompi huomata kun sen kohtaa. Ihastuksen huomaa ja usko pois, ihmisestä joka pitää sinusta juuri koska olet sinä (eikä kuka tahansa nainen) pitää paljon enemmän.

      • Tätä komppaan, ihan omia ajatuksia. :)


    • cwcew

      En tajuu miten sama aloitus jasetaan tehdä päivästä toiseen. Eikö sulla ole mitään muuta ajatusta? mitään muuta sanottavaa?

    • yyööööök

      Olen samaa mieltä miehistä, he tykkäävät vain jännänaisista.
      Ystävätterini kanssa olemme näöltämme samaa luokkaa, minä olen vain hieman pyörreämpi ( ainakin rintojen ja takamuksen suhteen ).

      Minä vain olen hieman varautuneempi, mutta hän ei.
      Hän kulkee esim. alusvaatteillaan, vaikka ketä olisi paikalla, puhuu kaksimielisesti yms.

      Yleensä minut sitten unohdetaan ja häntä yritetään iskeä kaikin tavoin.

      • kunnonmies111

        Itselleni kyllä kelpaisi erittäin hyvin jokin oikeasti kunnollinen tyttö. Kunnollisella tytöllä en tarkoita siis mitään ylipainoista, katkeraa naista vaan sellainen jolla olisi samanlaisia arvoja kuin itselläni, ei haluaisi jatkuvasti draamaa ja miellyttäisi myös ulkonäöllisesti (enkä tosiaan vaadi mitään mallin ulkonäköä... vähän sellainen nörtimpi ulkonäkö on bonusta).


      • lovenöritit
        kunnonmies111 kirjoitti:

        Itselleni kyllä kelpaisi erittäin hyvin jokin oikeasti kunnollinen tyttö. Kunnollisella tytöllä en tarkoita siis mitään ylipainoista, katkeraa naista vaan sellainen jolla olisi samanlaisia arvoja kuin itselläni, ei haluaisi jatkuvasti draamaa ja miellyttäisi myös ulkonäöllisesti (enkä tosiaan vaadi mitään mallin ulkonäköä... vähän sellainen nörtimpi ulkonäkö on bonusta).

        Nörtit naiset on usein näitä vähän pyöreämpiä. Monet enemmänkin. :)


    • sanomulleeijoskiireantee

      Kunnollinen kelpaa, mikäli osoittaa sen kiinnostuksensa. Oletko itse tehnyt aloitetta ihastuksellesi? Palstoilla huutelu ei juuri auta. Omalla kohdalla kyse muustakin, lähinnä ikäerosta, jonka vuoksi ei naisena tee aloitetta.

    • Ätmi-

      Asiallinen aloitus. Miksi naiset olette paskojen jännämiesten kanssa?

    • paskat-saa-aina

      Aloitteita on tehty paljon mutta kunnollinen ei kelpaa vaikka naiset kehuu hyväksi mieheksi.

      • nnnnainen

        Ja tarkoittaako kunnollinen taas kerran "en hakkaa, en petä"? Vaikka nämä ovat tärkeitä juttuja toimivan suhteen kannalta, ei toista isketä niillä ominaisuuksilla joita itsessä EI ole. Miten tämä sinun kunnollisuutesi tulee esiin esim ensimmäisillä treffeillä?


    • turhiatoiveita

      Missään ei oo mitään järkee kun ei saa pimppii. Elämä ilman pimppii on kurjaa eloa.

      • vihatipunen

        Ei sen pimpin kanssakaan aina juhlaa ole...


      • vihatipunen kirjoitti:

        Ei sen pimpin kanssakaan aina juhlaa ole...

        Jeps, se persoona/luonne mikä ympäröi tätä kaikkien niin ihannoimaa asiaa on se mikä tekee siitä joko juhlaa tai helvettiä.... =D

        jk. arki ei ole aina juhlaa vaikka kuinka toivoisi, mutta oikean kumppanin kanssa se voi olla lähellä sitä tai ainakin niin hyvää kuin se vain voi olla mahdollista....


      • ätmel
        vihatipunen kirjoitti:

        Ei sen pimpin kanssakaan aina juhlaa ole...

        Nainen voi toki kieltäytyä juhlimasta, mutta se on sitten pimpinkantajan oma valinta.


    • ätmi-runkkari

      vetäkää käteen

    • luonnontieteilijä

      "Miksi teille naisille ei kelpaa kunnollinen mies vaan aina otatte sen jännämiehen?"

      Nörtit suositumpia kuin Litmanen & Selänne

      jare&VilleGalle ft. Heikki Kuula - Nelisilmä - 4 miljoonaa katselijaa
      https://www.youtube.com/watch?v=6GzipW_noec

      JVG - Teemu ja Jari - video - 1 miljoonaa katselijaa

      Lopeta toi valehtelu ja asioiden vääristely.

      Olet itse luultavasti joku jännämies ja linnakundi. Miksi Jonkun linnakundi jännämiehen pitäisi saada joku kaunis nainen? Jännämiehelle kuuluu myös jännänainen.

    • nörttimies

      Ei kelpaa nörtit eikä nortin vetäjät

    • ruma-ätmi

      Olen varmaan pyytänyt naisia treffeille 300 kertaa mutta kukaan ei ole suostunut. Pakkohan tässä on uskoa että naisia kiinnostaa rentut kun en ole treffeille päässyt joten minussa ei kai ole mitään hyvää vaikka pidän itsestäni ja tiedän että en ole mikään jännämies. Minä olen vaan sittenniin vastenmielisen ruma että naiset ei halua istua samaan pöytään kanssani. Ja tiedetään että monilla naisilla on väkivaltainen jännämies, en ymmärrä mitä hyvää naiset niissä näkee.

      • nnnnainen

        "Pakkohan tässä on uskoa että naisia kiinnostaa rentut kun en ole treffeille päässyt joten minussa ei kai ole mitään hyvää vaikka pidän itsestäni ja tiedän että en ole mikään jännämies."

        Eli sinä olet kunnon mies ja kaikki muut miehet ovat renttuja? :D

        No ei, mutta oikeasti kannattaisi varmaan muuttaa jotenkin omaa tekniikkaa, jos on saanut noin monet pakit. En väitä, että maailma olisi reilu ja kaikilla olisi samat mahdollisuudet päästä treffeille, mutta jos oikeasti tekee paljon aloitteita ja kukaan ei niihin tartu, niin yrittää ehkä väärän tyyppisiä naisia tai sitten lähestymistapa on jotenkin tosi outo. Toivottavasti löydät jonkun, joka näkee sinussa sen mistä itsekin itsessäsi pidät.


    • tuikitavallinenmies

      Osapuilleen kahdeksan vuotta vaeltelin sinkkujen autuailla metsästysmailla etsimättä mitään. Bum! Joogailun myötä viime syksynä törmäsin hienoon naiseen kohtalokkain seurauksin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1730
    2. 105
      1215
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1081
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      989
    5. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      129
      892
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      52
      887
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      858
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      72
      756
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      739
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      729
    Aihe