Jumala vihaa syntiä ja Jumalan tahto on että homot eheytetään synnistään. Me tarjoamme Kritossa vertaistukea ja rukoilemme Jumalalta apua tähän. Tarjoamme kristillistä sielunhoitoa. Olemme huolissamme homojen ja ateistien sieluista, miten heidän käy tämän elämän jälkeen. Jeesukselle ei mikään ole mahdotonta! Jos homo tahtoo tehdä parannuksen synnistään, sillä Raamatun mukaan homous on synti, ja hän nöyrtyy Jumalan edessä, tunnustaa syntinsä ja pyytää kokosydämisesti Jeesusta antamaan anteeksi ja tunnustaa Jeeesuksen Herrakseen ja vapahtajakseen, niin homo vapautuu synnistään. Ilman Jeesusta se ei onnistu! Homous ja ateismi aiheutuvat demoneista. Siihen auttaa vain hoitava rukous Jeesuksen nimessä.
Jeesus pelastaa ja parantaa
Vivamossa
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Miksi se, että rakastaa ketä haluaa olisi synti? Monet parafiliat ovat kyllä melko sairaita, mutta homoudessa en näe mitään väärää.
Kysynys ei ole siitä mieltä sinä olet vaan mitä Jumala on asasta sanonut. Homostelu, lesboilu, pedofilia ja eläimiin sekaantuminen on kaikki yhtä inhottavia ja luonnottomia Jumalan luomisjärjestyksessä.
Minä ja enemmistö ihmiskunnasta olemme ihan samaa mieltä.
Ne joiden seksuaalisuus on kieroutunut tulee hakea apua itselleen eikä alkaa muuttaa ympäristöään hyväksymään irstaan ja luonnon vastaisen käytöksensä.
Jeesus auttaa eheytymään ja pelastumaan.
Mansikkapelto sanoi :
Miksi se, että rakastaa ketä haluaa olisi synti? Monet parafiliat ovat kyllä melko sairaita, mutta homoudessa en näe mitään väärää.
______________
Ei ole laisinkaan kyse siitä mitä sinä ajattelet homoiluista vaan siitä mitä Herramme Sana siitä kertoo.
Amen!
Onko olemassa synneistä parantumisen laitoksia? Että ihmisestä tulisi normaali ja eheytynyt Jeesuksen veressä ja sovituksessa?
Ja tuolle yhdelle: Raamatun syntiluettelossa ei ole "pedofiliaa". VT tuntee sen iljettävänä, jos joku hairahtuu syömään sianlihaa. Siitä on pahat seuraukset; jopa kadulle mädäntyminen ja ihmisten pilkka.
Älä sitten syö sianlihaa - tai syö vaan!
Olenhan toki syönyt, mutta en ole saanut pilkkaa, eikä Jumala ole rankaissut minua panemalla minut raadoksi kadulle. Onneksi Raamattu ei siinäkään ole toteutunut, vaan on vain osa kirjallista teosta.
Mutta Jumalalle sianliha on "iljettävä" ja rangaistus sen mukainen.
Etkähän sinä ole jo rangaistuksesi esikartanossa kun olet ateistihintti ja vielä papukaijakin.
Jeesus ei puhunut homoudesta koskaan sanallakaan mitään.
Monenneko kerran tämän haluat sinulle selvitettävän? Oletko jo dementoitunut vai muuten vain papukaiijan tavat omaksunut?
Mutta. Yhtään homoa Raamatussa ei kivitetä, eikä Jeesuksen eteenkään raahattu yhtään homoa tuomiolle. Jeesus ei puhunut, eikä ihmisetkään. Mutta nämä uskovat kristityt eivät muusta juuri puhukaan.
"uskovaisten" homojen olisi hyvä käsittää että nykyaikana
ja miksei aikaisemminkin homo voi olla ylpeä siitä
että on homo. hän kuuluu pitkään traditioon ihmisiä joita
on jostain ehkä 1600 luvulta alkaen, sorrettu aivan turhaan.
me voimme olla kiitollisia siitä mitä on meitä ennen tehty
ja olla mukana huolehtimassa siitä että tulevilla homoilla
on asiat paremmin. emme me ole syntisiä tai likaisia eikä
meidän pidä sisäistää aiempien syrjintää harjoittaneiden
argumentteja. olemme parhaita homoja mitä maailma on
toistaiseksi nähnyt.
jostain syystä 1600-luvulla syntyi tarve tuhota ja
vainota erilaisuutta. silloin poltettiin mm. noitia
Suomessa asti -- vaikka viisas Ruotsin kuningas
taisi jo silloin pelastaa kansan raivon kohteeksi joutuneita
noitaparkoja sikäli kun kuninkaalta ehdittiin pyytää
armahdusta. Ruotsissa ( Suomessa) kuningas oli
muutenkin aika armollinen moneen muuhun maahan
verrattuna. ajatus homojenkin vainoamisesta kai jotenkin
alkoi tästä ajasta, ja voimistui Victorian Englannissa.
se oli kuitenkin melko rajallinen ajanjakso. tosin Englannin
laki harmittavasti ehti levitä Intiaan ja Aftikkaan...,
mutta sitähän varten tässä taistellaan. oikeuden puolesta.
Aivan. Kannata siis sinäkin " Aito avioliitto kansalaisaloite".
muistakaa että katolista kirkkoa ovat
pyörittäneet sinkkumiehet varmaan jo
yli tuhat vuotta. meidän homojen, uskova
tai ateisti, ei ikinä koskaan pidä omaksua
sortajien lähtökohtia. jos eduskunta on säätänyt
meille oikeuden avioliittoon, me puolustamme
sitä oikeutta eikä mitään muuta. se ei ole pois
keneltäkään. avioliittokin kuuluu meille!
ateismi sinänsä on oikea tapa nähdä maailma,
mutta vähän koulutettu ehkä haluaa uskoa johonkin.
minä haluan tietää enkä uskoa.
Sinun selityksesi eivät ole uskottavia sillä kuvittelet olevasi muiden (jopa jumalasi) käsityksien yläpuolella ilman pienintäkään nöyryyttä.
Jeesus ei Raamatun mukaan puhunut homoudesta mitään ja sehän ottaa fundamentalisteja päähän kun eivät pääse sen turvin kivittämään sorrettuja.
hm. ai haluanko yhdessä entisten homoseksuaalien ja Jeesuksen
kanssa poistaa itseltäni homodemonit ja ateismidemonit?
tämä on jotenkin aika outo kysymys....
Olet jo pitkällä kun tunnistat, että sinussa on nuomdemonit.
"entinen homoseksuaali" tai "demoni"
eihän sellaisia ole olemassakaan!
Molemmat ovat totisinta totta. Sitten on vielä olemassa ateistejakin.
uskiksilla on omat käsitykset ....
eipä muuta yhteiskuntaa paljon heilauta
toi termi "entinen homoseksuaali" on kyl niin koominen...
tarkottanee että äijä on nii kaamee ettei kukaan haluu :)
on sit Aito Selibaatti iskenyt
mikä olikaan Jeesuksen / Jumalan mielipide Aidosta Selibaatista?
ei siis siitä minkä Vatikaani vaatii vaan siitä minkä Luonto vaatii. vai sanoiko mitään?
Homous on todellisuutta,taikaukko Jeesus taas on satua.
aamen veljeni