Keski-ikäisen, työttömän ja varattoman naisen mahdoton selättää sinkkuus.
En polta, käytä alkoholia, harrastan liikuntaa ja matkustelen.
Vastaavaa odotan mieheltäkin, ehkä tuo liikuntaharrastus ei pakollista kunhan muuten välittää terveydestään.
Ei löydy. Nyt anna asian olla, uskon jo.
En polta, käytä alkoholia, harrastan liikuntaa ja matkustelen.
Vastaavaa odotan mieheltäkin, ehkä tuo liikuntaharrastus ei pakollista kunhan muuten välittää terveydestään.
Ei löydy. Nyt anna asian olla, uskon jo.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eikö mies saa juoda kaljaa, minä en polta mutta käyn salilla usein?
Minä odotan että nainen käyttää alkoholia/sallii, harrastaa liikuntaa, matkustelee kuten minäkin.
Ei löydy. Mies
Niin ja sitten pitää olla isot bosat.
Liikaa vaatimuksia, miksi olet noin nirso?
Ainoa kysymys mikä mulla heräsi on, että miten työttömällä ja varattomalla on varaa matkustella? Kun musta tuntuu, että itsellänikään ei ole vaikka olen töissä.
Se on trolleissa sivuseikka .. (siinä ne yleensä jää kiinnikin)
Maikkarillakin tuli oikein "dokkari" kiinalaisesta miehestä joka polkupyöräilee sinne tänne. No heräsi kysymyksiä, että millä se ostaa ruokaa, millä se maksaa matkakuluista .. kun oli vaihtamassa mannertakin yms. Entä jos pyörää pitää korjata.
Eihän ne näissä skankki-trolleissa tietenkään tärkeätä ole nämä rasitteet, jotka meitä tavallisia ihmisiä vaivaavat.
Elän hyvin säästeliäästi, joka kuukausi saan jotakin sivuun niin pääsee matkalle, ei tietysti kalliita matkoja. Henkireikä kuitenkin.
Niinno kyllähän tosiaan jos jonkun summan kuukausittain sivuun laittaisi niin sitten onnistuisi multakin. Jos matkustaminen olisi mulle henkireikä niin varmasti niin tekisinkin. Mulla on toisenlaisia henkireikiä.
Minulla on sata tonnia tilillää mutta en ole käynyt missään 15 vuoteen. Yksin ei vaan huvita matkustaa.