Miksi työ ei kelpaa?: lääkäreistä pulaa

tunnusteltuprostata

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puhmyynninesimiehet

      Puhelinmyyjistä on aina pulaa koska homma on useimmiten alaisten kusetusta, puhumattakaan muistisairaista vanhuksista jotka asiakkaina useimmiten toimivat... tai siis riiston kohteinta, dementoituneina.

      Puhelinmyynnin työntekijäpula on helppo korjata. Mikseivät esimiehet ala itse myymään puhelimitse tuotteitaan?? Siellä sitä vain toimistopenkillä vingutaan, kun ei ketään tule töihin - hopi hopi itse luuri käteen ja myymään!

      Loppuu puhelinmyynnin työvoimapula, kun laiskat esimiehet ottavat itse luurin käteen ja alkavat soittelemaan mummoille myyntipuheluita, sen sijaan että makailevat töissä sohvatuoleissaan ja salakuuntelevat alaistensa myyntipuheluita, sekä vonkaavat TE-keskukselta pakotettuja töihin, vaikkeivat itse tee töissä mitään.

      Ei luulisi olevan puhelinmyynnin esimiehille liian haasteellinen tehtävä lopettaa makailu ja alkaa soittelemaan. Hopi hopi ja luuri käteen välittömästi!

    • Tri.Sorbusnappo
    • Keskiviikkona mennään kokeilemaan.

    • 3r3r3r

      Vai että, ammattikoulutuksella ja muutaman vuoden varastoalan kokemuksella pääsee lääkärin työhön, koska lääkäreistä on pulaa? Voisan sitä hakea, mutta jotekin veikkaan, että en tule valituksi kuten en moneen muuhunkaan edes käytännön työhön ole tullut valituksi.

      Mahdatkohan edes itse olla koluttatunut lääkäriksi? Hae lääkäriksi jos se mielestäsi niin helppoa. Katsotaan miten helposti saat paikan

    • PilleritPyörii

      Useat lääkärit ovat tukipummeja. Nostavat liiton päivärahoja ja ovat työttömiä tahallaan tasaisin väliajoin. Moni lääkäri on juoppo sekakäyttäjä, joka ei kykene kuin toisinaan työhön.

    • jatkuva_pula

      Lääkäreitä on koulutettu liian vähän ja heidän kouluttamisensa on liian pitkäaikainen koulutusohjelma, joten totta kai lääkäreistä on pulaa. Tulee oleman jatkossakin pulaa kunnes koulutuksen pituus linjataan uusiksi ja koulutukseen pääsemisen vaatimukset lasketaan lähihoitajan vaatimusten tasolle. Taitaa käydä ennemmin niin, että robotti korvaa lääkärit.

    • Ei pysty, liian vaativaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      85
      6020
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      319
      5117
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      48
      2599
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1832
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      109
      1497
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1402
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe