Juhlapaikkoja Kemijärvellä?

Mitäs juhlapaikkoja Kemijärvellä on? Kesähäitä ajateltu järjestettäväksi. Uitonniemi olisi oikein nätin oloinen paikka, mutta lähemmäs sata vierasta pitäisi paikkaan mahtua.
1675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei kuule mitään! Sitä paitsi avioliittoon ei kannata mennä. Se on todennäköisesti yksi elämäsi suurimpia virheitä. Ajatteleppa nyt kahdesti asiaa.

Äänestä

Miksi taas piti vastata asiattomasti kyseiseen kysymykseen.

Äänestä
  • Lohen Lomakeskus ehdottomasti paras ja terassit veden äärellä ja väkeäkin mahtuu Lohiportti-ravintolaan mukavasti ja vieressä korkeatasoiset lomamökit

    Äänestä

  • Yrittäjä on vaan hieman "erikoinen" näin hienosti ilmaistuna, paikkana aivan mahtava.

    Äänestä

  • tahokkonä kirjoitti:

    Yrittäjä on vaan hieman "erikoinen" näin hienosti ilmaistuna, paikkana aivan mahtava.

    Kerro ihmeessä vähäsen,mitä erikoista ois tarjolla?Olin ajatellut kysyä paikkaa juhlapaikaksi,mutta toisaalta on niinkin et paikkahan valitaan nimenomaan paikan vuoksi eikä omistajan tai yrittäjän.

    Äänestä

  • Tee sopimukset kahteen kertaan ja todistajien läsnä ollessa ettei tule yllätyksiä. Yhet pikkujoulut meni perseelleen kun oli sovittu toista mutta tulikin sitten aivan muuta kun piti olla. Ota siis kirjallisena sopimukset jos päädyt tähän.

    Äänestä

  • Tuliko kinkun(siankinkun) sijasta saksanhirveä vai?

    Äänestä

  • Meidän ainakin oli luvattu että yksityistilaisuuden jälkeen on tanssit jotta ois voinut jäädä jatkoille, muttei sellaisia ollutkaan. Jatkot siis muualla. Eipä tulla toista kertaa.

    Äänestä

Kemijärven VPK:n talo.

Äänestä

Puustelli on kaunis mutten tiedä minkä verran mahtuu porukkaa. Perävaaran huvikeskukseen ainakin mahtuu ja on tanssipaikka missä tanssia tosin ei ole mikään kaunis rakennus mutta kauniit maisemat.

Äänestä
  • Puustelliin sopii max.60-70 henkilöä

    Äänestä

Lohen lomakeskus paikkana tosi hyvä, (tilaa sadalle, hyvä näkymä, ammattilaiskeittiö) mutta ei saatana mikä firma. Jos päädyt sinne niin kaikki paperille, ihan pieninkin nyanssi. Muuten tulee ylläripylläreitä.

Äänestä

Työväentalokin hyvä paikka Särkikankaalla,väkeä mahtuu ja hyvät resurssit!

Äänestä

Maijun pubissa on hieno juhlia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jenni-- kirjoitti:

Mitäs juhlapaikkoja Kemijärvellä on? Kesähäitä ajateltu järjestettäväksi. Uitonniemi olisi oikein nätin oloinen paikka, mutta lähemmäs sata vierasta pitäisi paikkaan mahtua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu