Taktiikkatulkintaa

Teeeemu

On nuo koripallon säännöt ja taktiset kuviot niin vaikeat, että pitää kysyä täältä apua. Eli tänään SM-sarjan 5.finaalissa, peliaikaa jäljellä 9 sekuntia, ero 3 pistettä Katajan hyväksi. Bisonsilla pallo aikalisän jälkeen (onko se nyt sisäänheitto). Tv-kommentaattori spekuloi tähän malliin: " saapa nähdä tuleeko kolmosen yritys vai ajetaanko suoraan korille ja yritetään saada Kataja vielä vapariviivalle ja sitä kautta epäonnistuminen sieltä"

Ei mene mun jakeluun, miksi Bisons olisi 9 sekuntia ennen loppua ollessaan häviöllä 3 pisteellä halunnut vielä vastustajalle vapareita?? Mikä sellainen epäonnistuminen Katajalle olisi voinut tulla vaparitilanteessa, josta Bisons olisi voinut hyötyä? Aikaa vain kuluu ja pahimmillaan peli olisi ratkennut lopullisesti niihin vapareihin jotka Bisons olisi tarkoituksella antanut.

1

105

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiantuntija123

      Jos bisons olisi tehnyt nopean kakkosen ja sen jälkeen katajalla avaus päädystä nopea avaus ja rike siinä toivossa että kataja heittää toisen vaparin ohi tai molemmat! Sen jälkeen aikalisä ja puolesta kentästä avaus ja eroa saattaa olla vain 1-2 pistettä ja aikaa vielä 5 sekuntia joka on paljon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      117
      1587
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1448
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      35
      829
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      26
      774
    5. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      726
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      688
    7. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      680
    8. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      34
      678
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      39
      650
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      643
    Aihe