Tarkoitettu miehille, joilla on ollut vaikeuksia aloittaa seksuaalista suhdetta.
Minkälaisia kompastuskiviä teillä on ollut ja miten saitte ne ratkaistua? Laitetaan hyvä kiertämään.
Viettelyn ongelmia ja ratkaisuja
3
121
Vastaukset
- Raktami
Aloitan itse yhdellä..
Ongelma: Päästin homman liian kiihkeäksi väärässä paikassa väärään aikaan. Tanssilattialla esimerkiksi intohimoista suutelua. Silloin ajatusmaailmani oli että nyt minun pitää suudella ja paljon ja hyvin jotta tyttö ihastuu - ja jatkoin aina niin kauan kunnes tyttö vetäytyi itse. Tästä päättelin etten suudellutkaan tarpeeksi paljon ja hyvin - ja negatiivinen kierre oli valmis.. toistin jatkossa samaa virhettä.
Ratkaisu: Miehen pitää olla se joka lopettaa suutelemisen. Puoli minuuttia kiihkeää suutelemista ja sitten pitää lopettaa ja alkaa vaikka juttelemaan. Näin siis tilanteessa jossa suuteleminen ei paikan vuoksi voi johtaa seksiin. - Ihanaanormaalina
Huomasin, että pelkään naisia ja ihmisiä yli kaiken. Sitten menin terapiaan ja sain oikean lääkityksen ja nykyisin olen normaali enkä luiki karkuun, jos joku katsoo minua.
- Eskilä
Hyvä! Järkevä ihminen ratkaisee ongelmansa ja hakee apua jos ei itse saa ongelmiaan ratkaistuksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017553
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055563- 835047
- 1394436
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113150- 492833
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102354Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561966