Hyvät lehdet -puhelinmyyntifirma

vastauksiakiitos

Moi,

mulla olisi huomenna haastattelu Hyvät lehdet -nimiseen puhelinmyyntifirmaan. Haluaisin tietää, että onko se kyseinen paikka luotettava? Olen lukenut, että tuntipalkka olisi 7,50 euroa provisiot päälle. Kyseessä on Kuopion toimisto.

2

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • möö3

      Ihan sitä samaa, mitä muutkin puhelinmyyntifirmat. Monellakaan ei ole noista iloisia kokemuksia.

    • Työntekijä

      Mä teen lisätyönä puhelinmyyntityötä Hyvät lehdet Oy:ssä aamuvuorolaisena. En työskentele Kuopion toimistossa, mutta mä suosittelen tätä puhelinmyyntifirmaa, jos työpaikat on vähissä.

      Ensimmäinen työpäivä oli koulutusta, jolloin allekirjoitin työsopimuksen ja sitten meille kerrottiin vaitiolovelvollisuusasiat sekä se, että jos asiakkaalle valehtelee, niin siitä ei hyvää seuraa.

      Takuupalkka on, mutta jos jää jatkuvasti nollille, niin ei työpaikkaakaan heru, mutta itse onnistun päivässä tekemään ainakin yhden kaupan tai toisenkin. Suurin myyntimääräni on 5. Takuupalkka ei ole mitään hirveitä summia, joka sitten myynnin jälkeen nousee. Totta kai nollapäiviä on hyvilläkin myyjillä. Tämä telemarkkinointiala on sellainen ala, jossa jotkut pärjää ja jotkut ei. Voipi olla, että ujo ihminen voipi osoittautua hyväksi myyjäksi.

      Mun työpaikassa ilmapiiri ja pomot on ainakin mukavia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7142
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5328
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3410
    Aihe