Kuka muistaa minkä niminen baari oli viirinkankaalla samassa talossa missä nykyisin toimii vielä punapippuri. Oli toiminnassa ehkä jotain ainakin vielä joskus 2000 luvun alkupuolella ja sitten siihen taisi tulla joku karvakäsipizzeria.
Baarin nimi hukassa
viirinkankaanopiskelija
111525
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oliko se Lillin baari?
Kun sai juoda vielä kunnon kännit baarissa.
Muistin päälle ei jäänyt mitään.
Lillin pubi.
Tämähän se oli!
Aikoinaan 70-luvulla ja vielä 80-luvullakin samassa osoitteessa toimi legendaarinen Kulma-baari. Sinne kun astui sisään aamupäivällä niin siinä tunsi pikkurosvokin itsensä isoksi rosvoksi. Paikkaa sanottiinkin Viirinkankaan osto-ja myyntiliikkeeksi. sieltä kun kävi ostamassa autostereot niin piti olla varovainen ettei vain osta omiaan.
Panssarivaunua pienemmät heti ja suuremmat viikon toimitusajalla !
Liittyykö J...amo juttuihin?
Joo, näinhän se meni. :)
Muistan kerran kun silloiset Lennättimen miehet (70-lvulla) olivat työhommissa Kulma-baarin lähistöllä. Ruokatauolle lähtiessään he jättivät lapion ja rautakangen työpisteelleen, iltapäivällä oli tarkoitus jatkaa hommia.
Kun miehet palasivat oli työkalut hävinneet. Porukan suurikokoisin käskettiin hakemaan anastetut työkalut takaisin juuri Kulma-baarista. Pian mies palasikin lapion ja rautakangen kanssa. Siellä ne olivat olleet kulmapöydän viiksekkään olutta hörppivän mieshenkilön vieressä lattialla.
Pillu paari
Lillin kuha.Junnun kantapaikka.
Munatippuri