Umpirenkaat skikeen

Skikemies

Löytyykö umpirenkaita skikeille; pännii vaihtaa kokoajan sisäkumeja.
Minkälaisia kokemuksia umpikumeista ja mistäköhän niitä saa tilata/hakea?

3

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuuus

      Umpikumeista en tiedä mutta löytyyhän noita kovia speed pyöriä, 125 ja oiskos ollut 145 kokoisia...mutta niillähän mennään vaan asvaltilla.

    • Skikemiehelle
    • Guzzam

      Pelkäänpä että nuo edelliset sopii Powerslideille muttei Skikeille. Itse tilasin PU pyörät Saksasta. Ensin tuli 125 jotka eivät sovi meikäläisen Skikeihin (V7 tyyppiset) joten lievän sekoilun jälkeen sainkin sitten vaihdettua 145'siin. Nämä toimii sileällä asfaltilla mukavasti mutta huonolla/karkealla asfaltilla melkoista jalkapohjahierontaa on tarjolla (saattaa jopa mennä tunto jaloista mikä on huono asia). Sepelit asfaltilla varmaan tuhoaa ilmakumit nopeasti mutta ilmakumirenkailla vaimennus on paljon parempi. Sisäkumithan voi myös paikata mutta jos jatkuvasti puhkeaa niin ongelma ehkä piilee ulkokumissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe