Jeesus voitti saatanan, sillä hän rakasti syntisiä ihmisiä niinpaljon, että antoi henkensä meidän lunnaiksi.
Uskomalla Jeesukseen omana Lunastajanamme, voimme saada kaikki syntimme anteeksi ja iankaikkisen elämän Jumalan luona Kristuksen yhdeydessä.
Kiitos Jumalalle Jeesuksesta Kristuksesta VAPAHTAJASTAMME <3 Aamen.
Vain Jeesuksen kautta voimme elää iankaikkisesti:
6
<50
Vastaukset
- Sirkka-Iita
Ilman Jeesusta ei ole iankaikkista elämää.
Kannattaa ajoissa uskoa Jumalan Sanaan ja tehdä parannus.
Kun omasta tahdostasi haluat jättää elämäsi kokonaan Jumalan haltuun, niin Hän tekee senjälkeen kaiken sinussa.
Sano vaikka joka ilta ja aamu, että : "Ota rakas Jumala KAIKKI minun ajatukseni ja tekoni huomaasi ja anna minulle voimia seurata Sinun tahtoasi. Minä pyydän tätä Vapatajani Jeesuksen kautta." Aamen.- iloinen_naurajaa
En halua olla jumalharhoista kärsivä idiootti!!! :-):-):-)
- alex.kasi
Tuota minäkin pyydän harva se päivä - yhdessa perille :)
alex
- ristisaatossa
Voisitklo kertoa joitain dokumentteja. Raamattukin kertoo kovin niukasti.
En ole tavannut edes JEESUSMARSSILLA milloinkaan. Kirkossa ja seuroissa
ei sen kummemmin. Risitisaatto leviää ja on kuin kultainen vasikka aikanaan. Jeesus lähti valkealla ratsulla voittajana voittamaan... toi maailmaan miekan punaisella hevosella,,, toi maailmaan vahvan puntarin, jonka vaaka ei erehdy yhdenkään ihmisen tekemisestä, oli ne sitten (denari=päivän palkka) ohria jne. jota seuraa kaikkia ihmisiä maailmassa sama palkka, KUOLEMA! ...jota seuraa tuonela, mikäli et ole ottanut ensimmäisestä ratsusta itsellesi takuumiestä.
"jota seuraa tuonela, mikäli et ole ottanut ensimmäisestä ratsusta itsellesi takuumiestä."
___________________
Hmmm... Tuonela kyllä seuraa kaikkia jotka ruumiillisesti kuolevat... vai tarkoitatko "gehennaa"= "jätteiden polttopaikkaa" eli "limne purosta" eli "tulista järveä"
Ilm 20:13 Ja meri antoi ne kuolleet, jotka siinä olivat, ja Kuolema ja Tuonela antoivat ne kuolleet, jotka niissä olivat, ja heidät tuomittiin, kukin tekojensa mukaan.20:14 Ja Kuolema ja Tuonela heitettiin tuliseen järveen. Tämä on toinen kuolema, TULINEN JÄRVI.20:15 Ja joka ei ollut elämän kirjaan kirjoitettu, se heitettiin tuliseen järveen."
.
Ja kuten huomaamme lopussa Tuonelakin eli "kuolleitten sielujen tila", niin sekin heitetään aivan lopuksi "roskiin" kun sitä ei iankaikkisessa Jumalan valtakunnassa enää tarvita kun ihmiset elävät siellä ikuisesti !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807