Veikkauksia miten ottelu menee? Itseäni ihmetyttää, että ottelu on huomenna, ja tiedotettu on kovin vähän Roostersin ja liiton toimesta. Minkäänlaista ennakkoa ei ole näkynyt?
http://crocodiles.fi/edustus-uutiset/910/brittijatti-vahvistaa-crocodilesia.html
Crocojen uusin vahvistus vaikuttaa varsin hyvältä. GFL:ssä oman joukkueensa toisiksi eniten kiinniottoja.
http://crocodiles.fi/edustus-uutiset/910/brittijatti-vahvistaa-crocodilesia.html
Crocojen uusin vahvistus vaikuttaa varsin hyvältä. GFL:ssä oman joukkueensa toisiksi eniten kiinniottoja.
Vastaukset 17
Vanhimmat
7-56 crokoille.
https://www.youtube.com/watch?v=-XszheIy4Go&feature=youtu.be
Crocojen tunnelmia
Otteluennakot on kaiketi määrätty jossain kriteereissä. Sakkoa s**tana! Miinuspisteitä! Sanktioita! Säännöt samaksi kaikille!
http://www.crocodiles.fi/edustus-uutiset/913/iso-haaste-heti-tarjolla.html
Näin hoidetaan hommat Pohjanmaalla. Mestarien ennakko antaa vielä odottaa itseään. Lopputuloksesta riippuen otteluraportti saattaa tulla nähtäväksi hyvinkin pian tai sitä ei nähdä koskaan.
picnic katsomo on unohdettu ja uudet rahastus keinot on nyt olemassa
http://www.helsinkiroosters.com/2015/06/osana-kehitettavaa-ymparistoohjelmaansa-roosters-siirtyy-sahkoiseen-kausiohjelmaan/
Siis tarkoittaako tuo sitä että todellakin voin ostaa tuon kahdella eurolla, siis tuon kattavan tietopaketin kaudesta 2015! Huikeat syväluotaavat analyysit liigan muista joukkueista ja Roosterssistakin on kerrottu syvällisesti jokaisesta pelaajasta kaikki mitä kaipaan. Voi kun pääsisi Hesaan, ottaisin pankista lainaa ja ostaisin kojun tyhjäksi noista "Vaahteraliiga 2015 tietokirjoista"!
Nyt oikeesti!
http://issuu.com/kuopiosteelers/docs/steelers-kausijulkaisu2015
Tuota mallia! Tuosta Steelerssin kausijulkaisusta voisi jopa sen kaksi euroa maksaa..
Taas Roosterssin Picknic-markkinointi-aivomyrskyryhmä on saanut ihanan ajatuksen.
mä muistasin että jossain palaverissa olis päätetty niin että katsojille vaahtera peleissä on pakko jakaa ne käsi ohjelmat . tuostahan ei kierretä kun liiton eikäkun roostersin laki mies noronen on lakimies tapaan keksinyt porsaan reiän että siellä ei lue mitään etteikö ne sqaisi maksaa mnitään . ihan paskan puhetta tollanen että ei sen takia niitä tulosteta kun säästetään luontoa .!
varmaan taas on sääntöjä muutettu tai veytetään kun on liiton pojat katelleet että miten omalla joukkueella on asiat. yleensähän säännöt muutetaan aina roostersin etujen mukaan. tänään crocot vie. katsomossa odootettavissa emennän vihreetä kun punasta. go crocs !!
Monen viran mieski videolla.. 0:44
https://www.youtube.com/watch?v=YNeTpwUUE9U&feature=youtu.be
Piti sitten tälläkin videolla tehdä "alakohtaisesti"
Loppuosassa videota yksi pelaaja laskee kireät kiimaisenpunaiset housulinsa alas ja ryhtyy nostamaan trikoita ylöspäin kuin nämä nykyiset jonnettaret jotka jatkuvasti nostelevat korkeammalle vyötäröönsä farkkujaan jolloin tiukka ja kimmoisa takamus korostuu entisestään.
Ja mitä siellä vessassa sitten tapahtuukaan. Luulin ennen täällä olevien juttujen olevan seurausta teiniikäisten seksinpuutteesta mutta notta jotta mitä vielä siellä yksi sankari pahoinpitelee mielikuvitusvastustajaa jumalauta vessassa harttarit ja kypärä päällä.
Näköjään luettu suomi24 liikaa kun kuvitellaan jo miten väkisin sitten otetaan pelin jälkeen.
Vaadin videon postamista välittömästi
"Peli osoitti taas kerran sen, että kannattaa lähteä paikanpäälle seuraamaan Vaahteraliigaa. Parempi joukkue otti voitoneikä tuomaristoakaan voi erityisen paljon moittia. Kun kentällä on 22 gladiaattoria ja vain neljä tuomaria jää tässä vihreiden kenttien armottoman kovassa shakissa aina jotain näkemättä. Tälläkään kertaa raitapaidat eivät vaikuttaneet tulokseen millään tavalla, eli silloinhan homma meni hyvin." Kevyttä vittuilua tuomareille.. suuri arvostus tornimakasiinin kitisijälle xDD
Sama tornidude huuti pää punaisena ottelun jälkeen velolla dumateille ja Roopekin tais saada osansa.
aina vaan ne raitapaidat ratkoo pelejä.
Ymmärsin kyllä että huutamisen oli aloittanut eras tuomareista jo ennen pelin alkua lupaamalla heittää kaverin pihalle heti kun suunsa avaa.
Ton takia on siistiä olla tuomari, pelipäivänä sulle ei kukaan vittuile.
kyseinen kaveri unohti, et aina tulee uus peli.
Kyllähän tuomareille virheitä tulee, mutta että aletaan olla jo kentän ulkopuolellakin jumalia, niin alkaa homma nousta vähän päähän