Veikkauksia miten ottelu menee? Itseäni ihmetyttää, että ottelu on huomenna, ja tiedotettu on kovin vähän Roostersin ja liiton toimesta. Minkäänlaista ennakkoa ei ole näkynyt?
http://crocodiles.fi/edustus-uutiset/910/brittijatti-vahvistaa-crocodilesia.html
Crocojen uusin vahvistus vaikuttaa varsin hyvältä. GFL:ssä oman joukkueensa toisiksi eniten kiinniottoja.
Crocodiles Roosters
17
116
Vastaukset 17
- Roostersinvsalaliitto
7-56 crokoille.
- asssjokes
https://www.youtube.com/watch?v=-XszheIy4Go&feature=youtu.be
Crocojen tunnelmia - 12ja19
Otteluennakot on kaiketi määrätty jossain kriteereissä. Sakkoa s**tana! Miinuspisteitä! Sanktioita! Säännöt samaksi kaikille!
- 7ja17
Näin hoidetaan hommat Pohjanmaalla. Mestarien ennakko antaa vielä odottaa itseään. Lopputuloksesta riippuen otteluraportti saattaa tulla nähtäväksi hyvinkin pian tai sitä ei nähdä koskaan.
- roostersjätettä
picnic katsomo on unohdettu ja uudet rahastus keinot on nyt olemassa
http://www.helsinkiroosters.com/2015/06/osana-kehitettavaa-ymparistoohjelmaansa-roosters-siirtyy-sahkoiseen-kausiohjelmaan/- Jakkejokilautta
Siis tarkoittaako tuo sitä että todellakin voin ostaa tuon kahdella eurolla, siis tuon kattavan tietopaketin kaudesta 2015! Huikeat syväluotaavat analyysit liigan muista joukkueista ja Roosterssistakin on kerrottu syvällisesti jokaisesta pelaajasta kaikki mitä kaipaan. Voi kun pääsisi Hesaan, ottaisin pankista lainaa ja ostaisin kojun tyhjäksi noista "Vaahteraliiga 2015 tietokirjoista"!
Nyt oikeesti! - Katsoja_B
http://issuu.com/kuopiosteelers/docs/steelers-kausijulkaisu2015
Tuota mallia! Tuosta Steelerssin kausijulkaisusta voisi jopa sen kaksi euroa maksaa..
Taas Roosterssin Picknic-markkinointi-aivomyrskyryhmä on saanut ihanan ajatuksen. - ohjelmakäteen
Jakkejokilautta kirjoitti:
Siis tarkoittaako tuo sitä että todellakin voin ostaa tuon kahdella eurolla, siis tuon kattavan tietopaketin kaudesta 2015! Huikeat syväluotaavat analyysit liigan muista joukkueista ja Roosterssistakin on kerrottu syvällisesti jokaisesta pelaajasta kaikki mitä kaipaan. Voi kun pääsisi Hesaan, ottaisin pankista lainaa ja ostaisin kojun tyhjäksi noista "Vaahteraliiga 2015 tietokirjoista"!
Nyt oikeesti!mä muistasin että jossain palaverissa olis päätetty niin että katsojille vaahtera peleissä on pakko jakaa ne käsi ohjelmat . tuostahan ei kierretä kun liiton eikäkun roostersin laki mies noronen on lakimies tapaan keksinyt porsaan reiän että siellä ei lue mitään etteikö ne sqaisi maksaa mnitään . ihan paskan puhetta tollanen että ei sen takia niitä tulosteta kun säästetään luontoa .!
- goccrocs
varmaan taas on sääntöjä muutettu tai veytetään kun on liiton pojat katelleet että miten omalla joukkueella on asiat. yleensähän säännöt muutetaan aina roostersin etujen mukaan. tänään crocot vie. katsomossa odootettavissa emennän vihreetä kun punasta. go crocs !!
- punanuttujaoommekaikki
Monen viran mieski videolla.. 0:44
https://www.youtube.com/watch?v=YNeTpwUUE9U&feature=youtu.be - entisen_pelaajan_poika
Piti sitten tälläkin videolla tehdä "alakohtaisesti"
Loppuosassa videota yksi pelaaja laskee kireät kiimaisenpunaiset housulinsa alas ja ryhtyy nostamaan trikoita ylöspäin kuin nämä nykyiset jonnettaret jotka jatkuvasti nostelevat korkeammalle vyötäröönsä farkkujaan jolloin tiukka ja kimmoisa takamus korostuu entisestään.
Ja mitä siellä vessassa sitten tapahtuukaan. Luulin ennen täällä olevien juttujen olevan seurausta teiniikäisten seksinpuutteesta mutta notta jotta mitä vielä siellä yksi sankari pahoinpitelee mielikuvitusvastustajaa jumalauta vessassa harttarit ja kypärä päällä.
Näköjään luettu suomi24 liikaa kun kuvitellaan jo miten väkisin sitten otetaan pelin jälkeen.
Vaadin videon postamista välittömästi - Crybaby
"Peli osoitti taas kerran sen, että kannattaa lähteä paikanpäälle seuraamaan Vaahteraliigaa. Parempi joukkue otti voitoneikä tuomaristoakaan voi erityisen paljon moittia. Kun kentällä on 22 gladiaattoria ja vain neljä tuomaria jää tässä vihreiden kenttien armottoman kovassa shakissa aina jotain näkemättä. Tälläkään kertaa raitapaidat eivät vaikuttaneet tulokseen millään tavalla, eli silloinhan homma meni hyvin." Kevyttä vittuilua tuomareille.. suuri arvostus tornimakasiinin kitisijälle xDD
- Wsdfrt
Sama tornidude huuti pää punaisena ottelun jälkeen velolla dumateille ja Roopekin tais saada osansa.
aina vaan ne raitapaidat ratkoo pelejä. - duudsen
Ymmärsin kyllä että huutamisen oli aloittanut eras tuomareista jo ennen pelin alkua lupaamalla heittää kaverin pihalle heti kun suunsa avaa.
- Edwardswre
Ton takia on siistiä olla tuomari, pelipäivänä sulle ei kukaan vittuile.
kyseinen kaveri unohti, et aina tulee uus peli.
- 20vuottasikana
Kyllähän tuomareille virheitä tulee, mutta että aletaan olla jo kentän ulkopuolellakin jumalia, niin alkaa homma nousta vähän päähän
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2532115
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2621239- 211181
- 41786
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125716Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤233695Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa219655- 52500
- 38458
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42442