Hyvä tulos ylipainoiselle miehelle vm-65?

Onko hyvä tulos jos saa tehtyä 15 jalka-kyykkyä 140 kilolla? Olen siis 120 kiloinen reilusti ylipainoinen 50v mies ja kyykyt suoritin tanko niskassa, joka on saliohjaajan mukaan 20 kiloa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se on hyvä tulos jos pidät sitä itsellesi hyvänä tuloksena.
Turhaa on lähteä vertailemaan asioita muiden kanssa, kaikilla eri lähtökohdat ja tavoitteet salilla. Jotkut hakee voimaa, jotkut estetiikkaa jotkut vaan arkipäivän hyvinvointia.
Ainoastaan siinä vaiheessa voit lähteä vertailemaan tuloksia jos ihan vartavasten lähdet kisaamaan, sinne kuuluu se tuloksien vertailu ja senkin tekee tuomarit.

Äänestä
  • Olipa hyvä ja asiallinen kommentti. Minä en pysty samaan, mutta yritän. Lähtökohdat ja tavoitteet tosiaan vaihtelevat eri Markuilla ja Mirkuilla. Jos asiaa tarkastelee siltä kannalta, että kuinka moni ihminen tekee kyykkyä 15x140 kg:lla, niin heitämpä ihan hatusta n. 15 v salikokemuksella että tuota luultavasti ehkä vain alle 1 % suomalaisista. Joten tulos lienee kova! Salilla näitä näkee melkein joka päivä, mutta aika harva kuitenkin pystyy moiseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Markku_ kirjoitti:

Onko hyvä tulos jos saa tehtyä 15 jalka-kyykkyä 140 kilolla? Olen siis 120 kiloinen reilusti ylipainoinen 50v mies ja kyykyt suoritin tanko niskassa, joka on saliohjaajan mukaan 20 kiloa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu