Miksi poika ei ole laittanu viestiä?

Auttakaa

Moi. Olen tuntenut nyt pojan noin. Vuoden. Ollaan puhuttu tosi aktiivisesti ja innokkaasti. Päivisin aina puhutaan ja kysellään kuulumisia, ja illalla laitetaan jotakin: hyvää yötä rakas :3 <3 ja muita sydämmiä ja hymiöitä. Me ei kuitenkaan seurustella tai mitään vaikka se tuntuu siltä. Nyt kuitenkaan hän ei ole laittanut viestiä kahteen viikkoon. Onko mahdollista että poika ei olisi enään kiinnostunut vai mitä? Juttelemme Kikissä joten näen onko hän nähnyt viestini. Hän ei siis ole lopettanut sinäänsä viestittelyä vaan hän ei ole ollut paikalla. Minulle on ennenkin käynyt aika samalla tavalla. Ensin poika laittoi viestiä joka päivä kunnes noin vuoden päästä katosi kuin tuhka tuuleen. Onko teillä käynyt joskus samallailla? Mutta siis onko mahdollista että pojan kiinnostus on loppunut? Vai onko jokin muu mahdollista? Kiitos jo etukäteen. (Pahoittelut kirjotus virheistä ja sekavasta tekstistä)

4

70

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Marga-Reeta

      Eipä voi tietää kukaan muu kuin poika itse. Voihan poika olla lomailemassa jossain, jolloin muut asiat kuin viestittelyt ovat päällimmäisenä.
      Odota vielä, ehkä hän vastaa jossain vaiheessa.

    • Miksinäinkuinvoistehdäto

      Voi kuulostaapa tutulta ilmiöltä, kun noin voi tehdä jopa aikuiset ihmiset ja vielä seurustelusuhteessa. Kun luulis, että asiallisesti ja aikuismaisesti osaisivat suhteensa päättää ja sitä vähintään siltä toiselta odottaa, jos pitkäkin suhde on takana. Niin todellakin kadotaan kuin tuhka tuuleen ja jätetään toinen ihmettelemään, että mitäs nyt? Onkohan käynyt edes mielessä miten suurta huolta, unettomia öitä jne. se sille toiselle osapuolelle aiheuttaa. On se itsellekin hyväksi, että voi aloittaa puhtaalta pöydältä sen uuden suhteen, eikä pelko pe*seessä siitä, että se toinen vielä ilmaantuu sinne oven taakse tai pommittaa niillä kysymyksillään ja viesteillään. Kai se nyt oma järki raksuttaa sen verran, että on helpompi päättää edellinen suhde siihen keskusteluun ja tehdä asiat selviksi, niin sillä uudellakin suhteella on paremmat mahdollisuudet onnistua.

    • Yleisen elämänkokemuksen perusteella sanoisin, että mikään, joka tapahtuu vaan jossain nettisovelluksessa tai palstalla, ei lähtökohtaisesti ole kovin vahvalla pohjalla.

      Saman ajatuksen voisi melkein laajentaa siten, että mikään, joka tapahtuu ainoastaan netissä, ei ole kovin vahvalla pohjalla.

      "The real life is out here. Not there in the web."

    • järkimiesz

      Ehkäpä ne suurin piirtein vuoden kestää juttelun tasolle jäävät parisuhteet nuorilla, usein ei varmaan sitäkään.

      Nuoret pojat eivät uskalla ilmoittaa, että tää oli tässä tai teen nyt jotain muuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      201
      2076
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      158
      1412
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      227
      1051
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      917
    5. 58
      898
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      813
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      71
      813
    8. 93
      777
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      697
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      666
    Aihe