Pelin henki

nameofthegame

Ei se oo mitä teet, vaan mimmonen oot. Ei se oo mikään ele, sana tai repliikki, vaan fiilis mitä annat toiselle, perus (sosiaalinen) energia. Pokkaa pitää olla, sitä saa hyvin uusissa epämukavissa tilanteissa, että panostaa ittensä niihin, on täysin läsnä, mut "keep it real".

Aidot saa enemmän. Ja itteensä voi treenaa henkisesti, pysyt sillon aitona mut muutut paremmaks. Henkisesti rupsahtanu on vähemmän puoleensavetävä ku fyysisesti rupsahtanu.

Päämäärii ei tarvi, ei mitään "tänään saa pilua, haleja pusuja tanssia jutella blabla", ei mitään tommosii, vaan ku menee muina miehinä tai naisina tekeen tuttavuutta, tervehdi, oo ilonen, ota tanssiin tai mee viereen jutteleen, kehu tai kysy jotain. Alkuun on hyvä panostaa, huumorii peliin.

Sillon ku oma tekeminen tuntuu mukavalta, oli se sit tanssimista tai juttelemaan menoo tai mitä vaan pariutumisriittiä nii onnistuu paremmi. Kaikki on mukavampaa ku on itsetunto kohillaan, ja epämukaviin asioihin pitää laittaa ittensä likoon, syteen tai saveen, tähdätä vaan siihen et toisel ois kivaa (sullaki on luonnollisesti, se on sun asenteesta kii, mut ei väkisin, avoimuudel saa kivaa itelleen ties mistä).

Ja muistakaa tärkein: epäonnistumisista voi oppii tosi paljon. Se on kiinni itestä, omasta havainnoinnista, ajattelusta, jne.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näistä peli ohjeissa on empaattinen ja positiivinen maku......tykkään! =)

    • Ex--PUA

      Tätähän minä sanon.

      Tai tämän suuntaista ainakin.

      Nainen valitsee, joten on aika vähän mitä voit tehdä.

      Siitä jos olet tulosvastuullinen, kyllä saa hermoromahduksen.

      Samoin, pelkkä sosiaalisuuskaan ei aina auta (kuten tässä testasin taas), paitsi siten että numeropeli ja kohdalle tulevat tilaisuudet lisääntyvät, mahdollisesti.

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/13634926

      Tuona iltana jopa minua kohtaan oltiin aloitteellisia. jopa siten että jos puhuin toiselle naiselle, toinen rohmusi minut häneltä. :D

      Mutta pidin sen säännön, että jos juttu menee lätinäksi ja nainen ei vaikuta siltä että siinä todella olisi sitä potentiaalia että kiinnostaako hän minua, jatkan matkaani. Oikeastaan vaan kerran tuli pakit, tyylliin "haluaisin jatkaa kaverini kanssa juttelua, kiitos" muijalta joka näytti joltain muotibloggaajalta tai hipsteriltä. Fair enough.

      Erään kanssa olisi kyllä varmaan päässyt hommiin, sen verran se kävi kuumana jo alkuillasta alkaen. Mutta koska samainen muija oli kuulemma sanonut, että olin joskus pannut häntä. Jotenkinn minua arvelutti lähteä hänen mukaansa, sillä siitä sai hieman sellaisen psykomaisen vaiikutelman, että "jos et tämän yön jälkeen ala seurustella kanssanim sanon että raiskasit minut" - joten joskus on hyvä osata päästää irti. Toisaalta se että joku nainen retostelee sillä, että on saanut minut sänkyyn, kyllä kutkuttaa itsetuntoa. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1279
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      811
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      587
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    5. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      556
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      501
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      15
      472
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      14
      471
    Aihe