Keski-ikäisiä, hedelmällisyytensä ohittanieta tarkoitan. Usein vielä yksinäisyydessään syövät itsensä punkeroiksi, menettäen samalla melkein vihoviimeiset mahdollisuutensa löytää tolkullinen mies itselleen. Saahan niitä spurguja ja linnanvenkuloita ehkä vielä sittenkin. Kullekin ansioidensa mukaan, se lienee jumalan tahto tässä maailmassa.
Rumien naisten säälitys
siltisääliksikäy
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nainen aina pärjää, Jumala niitä yksinäisiä yli 50 v. miehiä auttakoon.
Ovat todella surkeassa jamassa, kuten tilastotkin kertovat.
Meinaatko että yli 50-vuotiaiden naisten olisi vielä väännettävä vauvoja, tai että haluaisit saada voimaan lain jolla keski-ikäisten naisten on näytettävä hoikalta, nuorelta ja kauniilta.
"I'm fifty, plump and plain, and proud of it". Barrikaadelle siskot paksut viisikymppiset, sorto loppukoon! Ei ikä- eikä ulkonäkörasismia, kiitos!
Voi siskohyvä, olet nyt erehtynyt. Tolkun miehistä kisa vain kiihtyy mitä enemmän kilsoja mittarissa. Näin se on. En tarkoittanut että menopaussissa olevien lasten tulisi koittaa vääntää downinpoikasia, en todellakaan. Rupsahtamaan alkaneiden entisten nuorten naisten kannattaisi vaan tehdä se mikä on luojan vielä sallimaa heille, eli trimmata kroppansa. Tästä koituva hyvä mieli itselle näkyy ulospäin myös kasvoista, ja miehet ehkä (biologiansa saattamina) vielä kiinnostuvat. Olsi sitten paremmat mahdollisuudet saada sinne jalkoväliin ihka aitoa ja jäntevää lihapötkyä sen kaalimadon sijaan.
Syvälliset miehet kiinnostavat enemmän kuin nuoruusfantasioissa elävät viiskymppiset pojankoltiaiset. Tänään taas saa paksuhko viiskymppinen sitä mitä haluaa, saat arvailla mitä.
Useimmat mielestäsi haluttavat naiset kavahtavat viiskymppistä sulhasehdokasta, isäkandidaattina varsinkin. Mikkosten perheen kohtalo on riipaiseva esimerkki siitä mitä vanhojen isien perheille voi käydä. Oma isäni meni viiskymppisenä naimisiin itseään kymmenen vuotta nuoremman kanssa. huono homma näin jäljestäpäin tyttärenä arvioiden. Kyllä lastenteko on nuorten hommaa, pätee molempiin sukupuoliin. Myös isän yli-ikä altistaa kehitysvammaisuudelle , tutkittu juttu.
Parempi tuo syöminenkin on kuin se perinteinen miesten tapa, eli kännääminen. Kyllä siinäkin saa ulkonäkönsä pidemmän päälle pilalle, puhumattakaan rahoista ja terveydestä.
Ihan turhaan säälit. Mistä tämä oikein ponnahti mieleesi ja mikä itse olet? Arvannen aika lähelle, kun sanon että olet itse samanikäinen mies? Sellainen joka luulee olevansa taivaan lahja nuorille naisille, juuri eronnut siitä omanikäisestä kumppanistaan ja nyt kuvittelee että nuoret naiset kilvan rynnivät sinua perheenpääksi hakemaan? Voi voi, teitä on niin surullisen monia... kohta kapsahtaa omaan nilkkaan moinen ylemmyydentunto.
T. just sellainen vähän pyöreä keski-ikäinen nainen, joka ei kylläkään suruunsa syö vaan nautintoon, ja nauttii nuorista miehistä. Monikossa, kyllä, ahh... saa sitten vanhainkodissa muistella ja jostain syystä ei kuule samanikäisten miesten vastaavia hurvittelumuistoja. Teillä kun se kyky jo tässä iässä heikkenee ja pahasti, nuoret jaksaa ja heitä kiihottaa.