Uusi pyörä

Moi!mikä pyörä ois hyvä noin 350 eurolla.vaihteita pitäis olla 7. oon kattonu tota https://www.budgetsport.fi/nakamura-uomo-28-7-miesten-citypyora/56452997/dp?nosto=frontpage-list-1 onko hyvä vai paska . Kiitos kaikille vastanneille .
454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aivan loistava pyörä säilytettäväksi rännin alla, mutta ajamiseen ei oikein hyvä. Mihin käyttöön olet hankkimassa pyörää, minkä kokoinen olet (pituus ja inseam) ja paljonko se saisi maksaa ovat tekijöitä, jotka kannattaa kertoa, niin saat parempia vastauksia.

Polkupyörät eivät ole Budgetsportin vahvuusalueita, joten kannattaa katsoa vähän muualtakin. XXL:llä on satunniasesti hyviä tarjouksia, mutta jos olet vain edullisen hinnan perässä, niin keski-eurooppalaiset ja brittiläiset verkkokaupat ovat paras vaihtoehto. Myös kvijalkaliikkeet, jotka ottavat hyviä pyöriä vaihdossa, kannattaa vilkaista.

Äänestä

Oon 163/50. Taidetaan isän kanssa ostaa xxl:stä tai sitten tilataan ulkomailta pyörä ,kiitos vastauksesta.

Äänestä
  • Ulkomailta kannattaa yleensä tilata vain pyörä josta tiedetään kaikki specsit mittoineen.

    Pyörien "normaalihinnat" ja "suositushinnat" kannattaa sivuuttaa niin kotimaassa kuin ulkomailla. Ne ovat yleensä huijausta jolla asiakas saadaan luulemaan että hän sa tuotteen todella halvalla. Mm budgetsport ja xxl.fi käyttävät tällaista hinnoittelua. Xxl.fi kaikkein räikeimmin, siellä on aiemmin ollut tarjouksia joissa pyörän normaalihinnaksi on laitettu esim 7000 euroa ja tarjoushinnaksi alle 1000 euroa kun samalla pyörällä todellinen myyntihinta muilla myyjillä on ollut 1000 euron molemmin puolin.

    Äänestä

350 euroa riittää hädin tuskin kunnollisten ajohousujen ja paidan hankkimiseen. Lasit ja kengät sitten toinen mokoma. Sitten vielä pyörä alk 2500e.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


14v-poika kirjoitti:

Moi!mikä pyörä ois hyvä noin 350 eurolla.vaihteita pitäis olla 7. oon kattonu tota https://www.budgetsport.fi/nakamura-uomo-28-7-miesten-citypyora/56452997/dp?nosto=frontpage-list-1 onko hyvä vai paska . Kiitos kaikille vastanneille .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu