Onko lutkia olemassa?

Ennen vanhaa naista kutsuttiin lutkaksi, jos hänellä oli useampia seksipartnereita, varsinkin jos ne olivat yhden illan suhteita. Nykyään tuollaiset ovat enemmän sääntö kuin poikkeus eikä naisia kutsuta lutkiksi tästä huolimatta. Onko nykypäivänä enää yhtään lutkaa olemassa vai ovatko kaikki lutkia?
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kyllä edelleen jokainen yli yhden miehen käyttämä nainen on saastainen portto, mutta tätä ei pidä sanoa ääneen sillä naiset ja pillunnuolijat juoruavat eteenpäin ja siihen loppuu pillun saanti (myös ritarimiehet voivat käyttää fyysistä väkivaltaa pillupalkkion ja ritariviitan toivossa)

Äänestä

Miten niin ennen vanhaan? Yhä edelleen monelle miehelle pilluaan jakanutta naista kutsutaan lutkaksi. Se on totta, että naistemme moraalinen taso on täydellisesti romahtanut, ja melkein kaikki ovat lutkia. Siveää neitsyytensä säilyttänyttä naista on vaikea löytää.

Äänestä
  • Miksi kukaan säilyttäisi neitsyyttään? Seksi on parhaita asioita maailmassa!

    Äänestä

  • "Naistemme moraalinen taso..."
    Ei sinulla ole yhtään naista.

    Äänestä

Kyllä sellainen on lutka joka jakaa pilluaan muualla, kuin parisuhteessa ja sellaiseen naiseen sekaantuva mies on myöskin huoripukki!!!

Äänestä

Nykyään ei ole lutkia vaan pelkästään "moderneja naisia"

Äänestä

Olisiko kukaan sattumalta menossa esim. kesälomareissulle Ruotsin Uumajan suuntaan? Saisi mielellään käydä nykäisemässä töpselit ulos tietokoneista erään hakkerin asunnosta. Mahdollisesti sama molopää hakkeroi seuraavaksi juuri sinun tietokoneesi, matkapuhelimen, television tai vaikka auton tällä saatanan nykypäivän tekniikalla.

Seuraavksi tulee lähiaikoina vielä muutamien toisten ilkivaltaa harrastavien hakkereiden nimet ja osoitteet tälle foorumille kuvien kera, ja ne ovat ihan kotimaassa joten saattaa reissut osua paremmin kohdalleen näille. Hyvää kesää!

Andreas Frost

1969-08-13-XXXX

TELEFONNUMMER

090-13 82 72

ADRESS

Mariehemsvägen 39 E

906 52 Umeå

http://i.imgur.com/OnOs1xD.jpg

https://se.linkedin.com/pub/andreas-frost/30/a35/250

Äänestä

On ne lutkia ja avioliiton ulkopuolella syntyneet lapset ovat äpäriä. Tämähän on kaikille selvää.

Äänestä
  • Höpöhöpö, tule pois jo keskiajalta.

    Äänestä

Likimain kaikki naiset nykyään ovat lutkia, se ettei sitä sanota julkisesti ääneen ei poista tosiasiaa että lutkia ne ovat. Mielellään ne itse kutsuu itseään moderneiksi, vahvoiksi naisiksi mutta lutkia ne oikeasti on.

Äänestä
  • Eivät ole ja olet inhottava kun tuollaista kirjoittelet. En yhtään ihmettele, että et kelpaa kenellekään. Vaikka suurin osa suomalaisista miehistä ei jaa minun arvomaailmaani, en silti ilkeäisi nimitellä heitä huoripukeiksi jne. Ovat vain eri mieltä kanssani ja heillä on siihen oikeus.

    Äänestä

Onhan noita, täällä palstallakin on monta lutkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijä2321213 kirjoitti:

Ennen vanhaa naista kutsuttiin lutkaksi, jos hänellä oli useampia seksipartnereita, varsinkin jos ne olivat yhden illan suhteita. Nykyään tuollaiset ovat enemmän sääntö kuin poikkeus eikä naisia kutsuta lutkiksi tästä huolimatta. Onko nykypäivänä enää yhtään lutkaa olemassa vai ovatko kaikki lutkia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu