http://satamaopenair.fi/index.html
Ruutinpuisto | Kemi | 31.7.2015 - 1.8.2015
Kenties viimeisen kerran kemissä? Vai alkaako se Kurth edes rakentamaan tönöjä pystyyn alueelle? Myyntiongelma huhuja olen kuullut.
Satama Open Air 2015
9
95
Vastaukset
- oopee442134
mikähän tääkin avaus oli? turha sanon minä ja uusi paikka festarellelöydetään kyllä.
Mikä, tai kuka ihmeen Kurth? Mulla ei tuu muita mieleen kuin pellolainen kuljetusalanyrittäjä? Tuskin se mitään mitään Kemiin, jos ei sitten norjan lohta?
https://www.fonecta.fi/profiili/Pello/149419/Kuljetusliike Kurth Oy- Satamaopenair2015
Jos tätäkään avausta ei olisi ollut, niin moni kemiläinen edes tietäisi, että tälläinen festivaali on tänäviikonloppuna ruutinpuistossa. Kyllä Kurth on pellolainen kuljetusyritys ja kurtti ei rakenna yhtään mitään ruutinpuistoon.
- Satamaopenair2015
Kurtti ei rakenna mitään ruutinpuistoon. Monikaan kemiläinen edes tiedä koko festivaalista mitään.
- eikiinnost
en ole menossa... paskat artistit, kallis hinta
- SatamaKiinni
Jospa se sittenkin niin ihanaa? http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1438353794381.html
- Kopain
Curth kuoli vuonna 1994. RIP
- Satamaopenair2015
http://satamaopenair.fi/ , https://www.facebook.com/satamaopenair
Ensivuonnakin järjestetään kyseinen tapahtuma . Minun mielestäni 2pv lippu oli halpa.alk. 62 €. Omista lipustani maksoin 64e prismassa. - apin
Kurtti ja Kurth ovat eri nimiä . Mitä tarkoitatte , etteikö Ruutinpuistoon nouse pilvenpiirtäjiä . Tulee , kyllä tulee , tulee monin veroin enemmän suunnitelmiin nähden . Kaikki rippuu siitä , paljonko Euroopasta lähetetään Kemiin uutta työvoimaa . Joku huhu kertoi , että 80,000 tulijaa nyt aluksi olisi tulossa . Hyvä näin , alkaa liikeelämä virkistyä pitkän lamakauden jälkeen .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1073046Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582148IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632112Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al421812- 1471474
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241006- 100906
- 55795
- 81770
- 56739