Haukutaanko nyt turhasta maahanmuuttajia, mistä milloinkin heidän tekemistään rikoksista, vaikka vähäpätöisistäkin asioista? Siltä vaikuttaa. Kysyä voi suomalaisten tekemistä rikoksista, raiskauksista, pahoinpitelyistä jne.. Miksi suomalaisten tekemistä rikoksista ei puhuta.
Sokeita ollaan. Omista ongelmista on helppo syyttää ulkopuolisia; tässä tapauksessa maahanmuuttajia. Onko suomalaisten asenteissa rasismin piirteitä?
Juhannuksena suomen hälytyskeskukset saivat 25 000 hälytystä. Kysyä voi, paljonko hälytyksissä oli kyseessä suomalaisten aiheuttamat hälytykset? Suomalaiset ovat viinaan menevää kansaa, ja se korostuu varsinki juhannuksen vietossa. Suomalaiset rähisevät, tappelevat, pullistelevat hauistaan ja kaikki suomalaisten aiheuttamat ongelmat korostuvat juhlatapahtumissa, missä kansaa kokoontuu sata määrin. Tunnetusti maahan muuttajien alkoholijuontia ei voi verrata suomalaisten juomistapoihin. Suomalaiset ryyppäävät, maahanmuuttajat eivät.
Sokeita ollaan. Omista ongelmista on helppo syyttää ulkopuolisia; tässä tapauksessa maahanmuuttajia. Onko suomalaisten asenteissa rasismin piirteitä?
Juhannuksena suomen hälytyskeskukset saivat 25 000 hälytystä. Kysyä voi, paljonko hälytyksissä oli kyseessä suomalaisten aiheuttamat hälytykset? Suomalaiset ovat viinaan menevää kansaa, ja se korostuu varsinki juhannuksen vietossa. Suomalaiset rähisevät, tappelevat, pullistelevat hauistaan ja kaikki suomalaisten aiheuttamat ongelmat korostuvat juhlatapahtumissa, missä kansaa kokoontuu sata määrin. Tunnetusti maahan muuttajien alkoholijuontia ei voi verrata suomalaisten juomistapoihin. Suomalaiset ryyppäävät, maahanmuuttajat eivät.
Vastaukset 25
Vanhimmat
http://mvlehti.net/2015/06/23/tapanilan-raiskaajat-vapaana-oikeuslaitos-suosii-mamurikollisia/
Lue tarkast,voit nähdä jopa untakin asiasta.Muuttikohan "sormi" edes väriäkään?
Sormeni ei muuttanut väriäni. Luin tarkasti, enkä untakaan asiasta nähnyt. Unet ovat unia, jos unien mukaan asiaa, tai ongelmaa tarkastelee. Asioita pitää tarkastella realisemmalta pohjalta. Mutta miten? Vastaukseni?
Oikeuslaitos ei suosi ketään rikollisia, ei maahanmuuttajiakaan. Oikeuslaitos tekee oikeat ratkaisut, riippumatta onko rikostentekijät maahanmuuttajia vai suomalaisia. Itse haluat tehdä maahanmuuttajista rikollisia, et vain huomio, tai et halua huomioida suomalaisten tekemiä rikoksia samoista rikoksista. Siinä on se ero.
ja/tai neegeri.
Tapanilassa neegerilauma otti nuoren tytön kiinni, yksi piti kättä naisen suulla estäen huudon ja kaksi tunki käsiään naisen pilluun ja perseeseen.
Tuomio; käytännössä ei mitään.
TOTTAHELVETISSÄ suomalaiset hermostuvat.
En ole sairas, enkä neegeri. Neegeri ilmaisu on loukkaavaa ja rasistista kaikessa mielipideilmaisussa. Suomalaiset hermustuvat, jos sen tekevät maahanmuuttajat. Mutta jos suomalaiset tekevät saman tuomittavan asian, niin siitä ei keskustella sosiaalisessa mediassa. Miksi ei keskustella? Suomalaiset hyväksyvät sen rikoksen, koska eivät ota asiaa esille, silloin kun vastaava rikos on suomalaisen tekemä. Tämä on totuus, monelta se huomaamatta jää.
Kyseessä on suomalaisten rasismi ja sen ihannointi. Asioita, rikoksia pitäisi tarkastella niin maahanmuuttajien, kuin suomalaisten kohdalla, ilman rasismia. Rikostentekijät ovat aina samalla lähtöviivalla rikoksia tutkittaessa. Eroa näissä asioissa ei pidä tehdä suomalaisten eduksi maahanmuuttajiin nähden. Oikeuslaitos ei tätä tee, vaan eron tekee yleinen mielipide, siis suomalaisilla on puhtaat paperit, hyväksyä vastaavanlaiset rikokset, mitä maahanmuuttajat tekevät.
todistuksen mielisairaudestasi. Olet myös henkilö joka ei pysty huolehtimaan itsestä, olet loinen. Moraalisi on sairaan kyykäärmeen tasolla.
Tuomio oli kyllä aivan linjassa meidän lain kanssa, sama raiskaako kuka hyvönsä, niin sama tuomio napsahtaa.
LAKI ON PERSEESTÄ.
Sitä tyttöä häväistiin oikein joukolla. Ja siitä rikoksesta ei käytännössä tullut mitään. Saako kuka tahansa käydä työntämässä kätensä toisen persereikään saamatta siitä mitään... Oikeus on mielisairas.
Laki ei ole perseestä, eikä oikeuslaitos ole Suomessa mielisairas. Meidän lain kanssa tuomio on sama, oliko raiskaaja suomalainen vai maahanmuuttaja, sama tuomio napsahtaa, viitaten nimimerkin"ihansamakuinmuillakin" kommenttiin.
http://mvlehti.net/2015/06/23/fobba-kritisoikaa-paattajia-tassa-jutussa-on-tuomarin-sahkopostiosoite/
Oliko tuomareissa monta naista?Vanhanpiian unelma:saada jotain lämmintä molempiin reikiin!
On rikollisia omastakin takaa, ei tänne tarvitse tuoda paskaneekereitä ahdistelemaan suomalaisnaisia!
Rasismi taatusti juuri tuplaantui, ja se on oikein.
Sinun kommentissasi on rasismin piirteitä. Et ole henkisesti terve.
Somali tervehtii sinua työntämällä sormensa sinun perseeseen.
Sinulla on tuota mielikuvitusta nyt liikaa, en osaa muuta sanoa. On sormilla hyödyllisempääkin käyttöä, kuin että koneella kirjoitan näppäimillä mielipidettäni. Sormeni työskentelävät ja juttua tulee.
Aloittaja, mene jo nukkumaan. Annan sinulle yhden hyvän vinkin eli kun peset iltaisin itseäsi niin se musta väri naamastasi ei lähde vaikka kuinka sitä lärviäsi hinkkaisit, vika on ihosi pigmentissä.
Hyvä vinkki sinulta mennä nukkumaan. Onhan se kello jo paljon, mutta kun on kesäloma, niin tulee valvottua.
Musta väri ei pesemällä lähde, vika on pigmenteissä, mutta vika ei ole asenteissani, vaikka niissä on mustaa, tai tummaa väriä. Toisaalta " Jaska Paakolla" saattaa olla vikaa asenteissa, se vaan jää hänen kommentistaan minun arvailtavaksi, siihen osaa vastata. Hyviä kommentteja oli ilo lukia. En kommentoisi, jos ei olisi ollut aihetta, mutta nyt on ollut aihetta kommentoimiseen. Menenkö jo nukkumaan? No, joo, kun muutkin jo nukkuvat!
Naisten arvo on romutettu nyt ja tulevaisuudessa...
Seppo Olavi Lehto (s. 6. syyskuuta 1962) on tamperelainen äärioikeistolaiseksi luonnehdittu verkkokirjoittaja. Hän on 1990-luvulta alkaen vaatinut muun muassa Karjalan palauttamista Suomelle ja arvostellut Venäjän hallitusta. Lehto on kutsunut itseään maahanmuutto- ja islamkriitikoksi. Hän on saanut toiminnastaan useita tuomioita, joista ankarin on vuonna 2008 langetettu kahden vuoden ja neljän kuukauden EHDOTON vankeus ja vahingonkorvaustuomio törkeistä kunnianloukkauksista, kiihottamisesta kansanryhmää vastaan ja uskonrauhan rikkomisesta.
____________________________________________________________________
Tapanilan raiskaus
Helsingin käräjäoikeus on tuominnut kolme nuorta miestä raiskauksesta Helsingin Tapanilassa. Kahden osalta syytteet hylättiin. Käräjäoikeuden mukaan teko ei ollut törkeä.
Yksi tuomituista sai yhden vuoden ja 4 kuukauden vankeustuomion. Kaksi muuta saivat yhden vuoden vankeustuomiot. Vankeusrangaistukset ovat EHDOLLISIA.
Kahta erilaista tapausta ei voida rinnastaa toisiinsa, tuomioiden suhteen. Kummassakin tapauksessa on annettu tuomiot. Kyllä tuomioistuimet tietävät mitä tuomioita mistäkin tulee antaa.
on ilmeisesti mielisairas loinen joka ei pysty elättämään edes itseään, saatikka muita. Moraalittomuus näkyy ja kauas...
En ole mielisairas. Pystyn elättämään itseni ja maksamalla veroja, pystyn elättämään nekin, jotka siihen eivät pysty. Moraalittomuutta ei minussa ole.
puolustaa joukkoraiskaajia, on mielisairas. Tai sitten itse harrastaa samaa toisen ihmisen alistamista. Entisaikaan kansalla oli tuollaisille tyypeille ratkaisu;
"Vietiin saunan taa ja ....". Kitinät loppuivat pysyvästi siihen paikkaan.
Ei tässä ketjussa kukaan ole puolustanut ketään, ainoastaan on sanottu, kuinka asiat on. Suomessa eletään Suomen lain mukaan. Lain mukaan ei ole törkeä raiskaus jos työntää sormen persiiseen tai pimperoon, pitäisi käyttää kyrpää, jotta teko olisi törkeä. Ei törkeästä teosta on tuomio aina lievempi, kuin törkeästä. Alaikäisyys myös aina alentaa saatavaa tuomiota, samaten ensikertalaisuus.
Jos ei hyväksy meidän lakia, niin pitäisi keskustella siitä, ei tekijöiden taustoista, eli asian vierestä, eikö niin ?
Rasistit kyllä mieluimmin puhuvat aina asian vierestä, kun ovat asian tikun nokkaan nostaneet, nimenomaan tekijöiden taustan takia.
Juuri niin, laista pitää keskustella, ei tekijöiden taustoista. Harva tietää tekijöiden taustat. Tekijän taustoissa ei välttämättä ole mitään vikaa, mutta suomalaisten rasismi lähtee pitkälti ihmisen ihonvärin mukaan, joka on tummempi kuin meillä suomalaisilla. Rasismi on juuri sitä, että mitä tummempi maahanmuuttaja on ihonväriltään, niin hänestä halutaan tehdä huonompi ihminen, jolla ei ole ihmisarvoa.
Aivan, kyllä Suomessa lasketaan kaikki murhaajat vapaalle kohta kymmenenvuoden kakun jälkeen, vaikka elinkautisen saavatkin, ei siellä moni kauempaa istu kuin 13v.
Jos pystyvät olemaan 3 vuotta sen jälkeen ketään murhaamatta, voivat taas murhata ja saavat tuomion ensikertalaisina. Sama meno sitten jatkuu. Suomen laki on niin kirjotettu, mutta ei ketään kiinnosta, paitsi jos tekijä on maahanmuuttaja, silloin nämä persut, tai ketä nyt ovatkaan alkaa heti kirjotella, kuinka mamuja hyysätään, vaikka saavat saman tuomion kuin muutkin.
Toisaalta on se jo osoitettu, että pitkä pyttytuomio ei ketään paranna, päinvastoin, mutta toki pitää ne rikoksen uusijat eristettyinä.
http://mvlehti.net/2015/06/24/raiskaus-oikeudenkaynnin-lautamiehet-paljastuivat-maahanmuuttoa-ajaviksi-mokuttajiksi/