Minä olen ainakin. Joka kerta kun päätään kääntää niin eikö siellä ole joku jo mussuttamassa tai vittuilemassa jotakin. Ihme kusipäitä vain piisaa joka duunipaikoille luomaan sitä "positiivista" henkeä.
Oletko idioottien kanssa samassa työpaikassa?
6
161
Vastaukset
- sfklsjlfsldjg
Työ vituttaa kaikkia nykyään koska työelämä on kehitetty niin sietämättömän vittumaiseksi ettei sitä vittuuntumatta kestä. Työssäjaksamisen ja työviihtyvyyden edistäminen on pelkkää tyhjää paskapuhetta juhlatilaisuuksissa ja medioille.
- Simble12
Jos saat oman pääkoppasi kuntoon, niin idiootit ei haittaa.
- Nähty_on
Syy on siellä firman johdossa,huonolla johtamisella päädytään paskaan ilmapiiriin.
- Rebbrown
"Syy on siellä firman johdossa,huonolla johtamisella päädytään paskaan ilmapiiriin."
Samoilla linjoilla. Kyllä kaikki lähtee johdosta alaspäin, halusivat sitä myöntää tai eivät.
Johtajat, jotka pistävät työläisensä eriarvoisiin asemiin, hajoittavat näin työilmapiirin ja hallitsevat itse luomaansa ilmapiiriään.
- seuraa-vierestä
Egoaan nostattavat natsit työnjohtajina saavat kyllä tasan sitä kuittaulua osakseen mitä ansaitsevat.
Käy miehissä välillä niin sunkin vpäisyys siitä helpottuu. - voilehmä
Voi. On omassa työssäkin tullut ihan reilusti vastaan näitä jotka listaa muut järjestäen idiooteiksi. Tälläisten suurten egojen ehkä kannattaa alkaa yrittäjiksi. Mutta... asiakkaissakin on paaaljoon niitä idiootteja ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3862930SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662314Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781979Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1021686- 1401562
- 691179
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12982Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön265981- 40854