H&C Nails kokemuksia?

Onko kukaan käynyt Myllypuron H&C Nails kauneusstudiossa ottamassa tai huoltamassa ripsienpidennyksiä? Millaiset tuli, mahdollisesti kuvaa?
116170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ripsiä en ole, mutta kynsiä olen ja tykkään!

Äänestä

En suosittele, mukava paikka muuten ja suht ok hinnasto mutta ripset ovat jo viikon jälkeen kamalannäköiset. Laittavat uudet pidennykset 45 minuutissa, joten ei tee huoliteltua työtä. Sitäpaitsi minulle on useasti käynyt niin että ripsienlaittaja on ollut puhelimella samaan aikaan kun on laittanut ripsiä, on voinut mennä pitkiä taukoja ja sitten taas laittanut pari ripseä ja sitten taas on puhelimella 5 minuuttia. En kyllä suosittele paikkaa kenellekkään.

Äänestä

Olen saanut kauniit kynnet mutta paikassa ei desinfioida viiloja ja välineitä. Luulen että olen saanut sieltä syylän sormeen.
Hirvittää mitä bakteereja voi saada kun sakseilla leikataan asiakkaan kynsunauhoja eikä sakseja desinfioida.

Äänestä
  • Eivät desinfioi mitään välineitä. Joka kerta vähintään yksi haava, kun viilaavat nii huolimattomasti. Muuten hyvä ja halpa, mutta nuo haavat ja likaiset välineet! Mitä vain sieniä ja bakteereja voi levitä.

    Äänestä

Olin kestobigmentoinnissa kulmat -ja eyelinerit. Kulmiin pyysin harmaanruskeaa, tuli siniharmaat. Oikeaan kulmaan eteen väriä ei juuri jäänyt. Eyelinerit tulos eriparia. En voi suositella kenellekään.

Äänestä

Miksi siellä ei desinfioida välineitä asiakkaiden välillä? Onko asiasta huomautettu paikan hoitajille?

Äänestä

En suosittele. Hoito tehdään huolimattomasti, puhelin koko ajan korvalla.

Äänestä

Ihan hyvä paikka. Sekä ripset että kynnet olen ottanut useasti. Suosittelen!

Äänestä

Kovakouraista ja tylyä palvelua. Tekivät huollon 33 minuutissa ja kassalla väittivät että tekivät uudet kynnet ja veloittivat uusien kynsien hinnan. Vaikka menin huoltoon. Olen pitänyt kynsiä 15 vuotta ja tiedän miten tehdään uudet kynnet, joten minulle tehtiin vain huolto vaikka väitti että teki uudet kynnet. Vain käteinen käy….. Ja pyysin hiomaan koneella varovasti, mutta ei kuunnellut, vaan jyräsi niin että sattui. En suosittele.

Äänestä

Tytär käynyt kolme kertaa ripsien värjäys ja taivutus. Tykkää kovasti lopputuloksesta

Äänestä

Jalkahoito tosi kovakouraista ja kiireellä tehtyä,ns.hoitaja katsoi vähän väliä ns.yläviistoon kattoa kohti, oliko kenties jokin seuranta?
Ei jatkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Smon6 kirjoitti:

Onko kukaan käynyt Myllypuron H&C Nails kauneusstudiossa ottamassa tai huoltamassa ripsienpidennyksiä? Millaiset tuli, mahdollisesti kuvaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu