Mikä miehellä on? Mies lupasi soittaa. Olen odottanut kuin kuuta taivaalta. Jos ei halua minua, miksi ei voi olla rehellinen ja sanoa sitä. Tällainen epävarmuus toisen tunteista on aivan kamalaa. Onhan se helpompi elää, kun tietää. Miksi mies haluaa särkeä sydämeni tuhannen säpäleiksi? Eikö välitä. Ja kun hän katsoo silmiini ja jäämme tuijottamaan toisiamme. Olen kuin seitsemännessä taivaassa. Tunnen hänen katseensa kehollani.
Miksi sydämeni ei usko järjen puhetta?
Olen yrittänyt perustella miljoonin tavoin miksi ei, mutta kun se ei ole vastaanottavainen eikä kuuntele järjen puhetta. Hulluudelta tämä tuntuu.
Aikuinen nainen hömpsähtää kuin nuori tyttö. On kuin oikukas teini eikä kuuntele järkevien aikuisten elämän kokemuksia. Suuremmilta suruilta voisi ehkä välttyä.
Miksi sydämeni ei usko järjen puhetta?
Olen yrittänyt perustella miljoonin tavoin miksi ei, mutta kun se ei ole vastaanottavainen eikä kuuntele järjen puhetta. Hulluudelta tämä tuntuu.
Aikuinen nainen hömpsähtää kuin nuori tyttö. On kuin oikukas teini eikä kuuntele järkevien aikuisten elämän kokemuksia. Suuremmilta suruilta voisi ehkä välttyä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Muista, että miesten aikakäsitys todella eroaa naisten vastaavasta olennaisesti.
Anna miehelle aikaa tehdä siirtonsa.
Älä käy päälle vaikka pettäisi kerran kaksi lupauksensa. Vasta kun näin käy useasti, ota mies "puhutteluun". Silloinkin lempeästi.
Älä luota kuitenkaan liikaa. Ole valmis pettymykseen. Miten sen pystyt konkreettisesti tekemään on se, että mietit tämän ihmisen olevan sinusta erillinen olento, joka tulee luoksesi jos "voima" on liian suuri vastustettavaksi. Jos hän ei tule luoksesi tai soita, on hyvä että tilanne raukeaa ennenkuin illuusioita pääsee liikaa syntymään.
Muista, että rakkauden voimat tekevät työtä ihmisissä, jotka on tarkoitettu toisilleen. se voi viedä aikaa ja tavata uskomattoman paljon vastustuksia ja vaikeuksia. Se silti tapahtuu, teit itse mitä vain eli et.
Eli odota. Se kannattaa. Odota odota ja odota. lopeta odottelu vasta kun olet unohtanut.
Hiton vaikeaa se on, mutta kantaa hedelmää. Omat ponnistelut tai lähestymisyritykset eivät mielestäni sinun tilanteessasi juuri nyt kannata. Anna miehen ymmärtää, että olet häntä varten.
TARJOUS VOIMASSA TOISTAISEKSI. Tai aina, riippuu hänestä.
mies antaa mieluummin suden raadella perhekalleutensa kuin soittaa naiselle, josta ei oikeasti ole kiinnostunut. Se on vaan tapa, jolla pääsee ei-kiinnostavasta eroon. JOS mies ois oikeesti kiinnostunu, se ois ottanu yhteyttä.