Laitoin eilen illalla vaimon pyynnöstä mustat 60 den legginsit jalkaan, kun tuli kylmä terassilla. Oli hyvän tuntuiset ja mukavan oloiset sortsien kanssa. Laitan toistekin. Oletteko kokeilleet? Käytättekö?
Legginsit miehillä
37
825
Vastaukset
- MLKJN
Oliko stringit alla ?
- ggins
Olen käyttänyt legginsejä jo kaksi vuotta kylmemmillä ilmoilla kalsareitten tilalla.
- naistenko
Siitä se tasa-arvo alkaa ! kun pakotetaan käyttämään naisten vaatteita . .
- miestenko
Siitä se tasa-arvo on alkanut, kun naiset ovat havainneet hyväksi käyttää miehille tyypillisiä vaatemalleja. Miksikä miehet eivät sitten voisi käyttää naisellisiksi sanottuja vaatteita, jos kokevat ne itselleen sopiviksi?
- zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzza
Juuri näin
- sukkahousumies
melkein samaantulokseen tuntuu, kunkäytät vuoden ajan mukaisia sukkahousuja.
- leggarit
Itse pidän niken yms leggingsejä kotona ja pihalla syksyisin sekä keväisin.
Juoksen trikoissa/leggareissa, yleensä vielä naisten mallisissa, koska ovat tiukempia ja paremmin muotoiltuja.- Men_in_tights
Totta. Monet naisten juoksutrikoot ovat mukavampia päällä kuin miesten. Ohuempaa, joustavampaa ja liukkaampaa materiaalia. Kun itse kokeilin ensimmäistä kertaa naisten trikoita, niin sen jälkeen en ole enää halunnut miesten trikoita pitää. Harva varmaan edes tajuaa, että jalassa ovatkin naisten trikoot, jos väri on täysin musta.
- Still_in_tights
Men_in_tights kirjoitti:
Totta. Monet naisten juoksutrikoot ovat mukavampia päällä kuin miesten. Ohuempaa, joustavampaa ja liukkaampaa materiaalia. Kun itse kokeilin ensimmäistä kertaa naisten trikoita, niin sen jälkeen en ole enää halunnut miesten trikoita pitää. Harva varmaan edes tajuaa, että jalassa ovatkin naisten trikoot, jos väri on täysin musta.
Naisille tarjottu valikoima on usein merkittävästi miehille tarjottua laajempi. Joskus myös hinnat ovat merkittävästi edullisempia.
Niinkin huvittavasti voi käydä, että vaikkapa tarjolla olevista, miehille tarjotuista uimahousuista ei löydy malliltaan ja väriltään ostajaa tyydyttävää, mutta yllättäen naisten bikinien alaosista löytyy sopivat. Kaikki kun eivät halua uikkareihinsa jotain hölmöjä sikakoristeluita. Uskomatonta mutta totta.
- Stayuppgirl
Olen nainen, mutta en KOSKAAN käytä sukkahousuja tai legginssejä, koska ne on kaikkea muuta kuin "mukavan tuntuisia"!!!
Voi, voi, te ette nyt tiedä mukavuudesta yhtään mitään. Kokeilkaapa stay uppeja. Ne on mukavat ja ilmavat. :)- GoesDown
Kokeiltu on, pysyy epävarmasti ylhäällä.
- sukk1s
Steikkareitakin löytyy, mutta kyllä hyvät sukkahousut ovat aina ykkösenä
- up-man
Olen käyttänyt stay-uppeja mukavat kyllä, käytän jatkossakin mutta en näillä helteillä, stringit yleensä stay-uppien kanssa.
Silikoninauhat vaan ei aina pidä kovin hyvin meillä miehillä kun on ohuemmat reidet, keksin kostuttaa vedellä reidet nauhojen kohdalta alkoivat pysyä paremmin ylhäällä yllättävän hyvin ja pitkään. - Stayuppgirl
GoesDown kirjoitti:
Kokeiltu on, pysyy epävarmasti ylhäällä.
Juu, stay uppit ei taida miesten tikkureisille oikein hyvin istua - myönnetään. Vaan ehkä niitäkin aletaan tulevaisuudessa valmistaa erilaisilla mitoituksilla? Jotain ompelutaitoista voi myös pyytää ottamaan vähän steikkareiden yläosasta sisään.
Minulla on pitkät sääret ja siksi stay uppeissa mulla on suurin ongelma siinä, että mekon alta vilkkuu liikaa ne pitsisilikoonit. Toivoisin että niitä valmistettaisiin eri mitoituksella myös meille kilometrisäärille. :D
- 5plus7
vielä kun tulisi sopivia rintaliivejä, nyt vasta ollaan heräämässä... tossa kun puntilla käy ni tissit kasvaa eittämättä, mikä on tarkoitus ja olis hyvä saada sopivia malleja.
- ponsipun
Voi jeesus, sukkanauhaliivit ja kaikki, ladyboy vaimikäsenytoli.
- Tammenlehvä
Jeesustelu se onkin se ongelma..., onneksi jokainen voi tehdä mitä tykkää vaatetuksen osalta.
- ponsipun
Joo ei siinä mitää pukekoot jokainen mitä haluaa.
Jeesustelin vaan että nyt on miehille tissiliivit niiko huumorimielellä.
- Kannatetaan
Legginsit ja miksei myös sukkahousut sopivat miehelle ihan hyvin.
- Stayuppgirl
"Sopiihan" ne legginssit ja sukkahousut ihan varmasti miehillekin, mutta ne ovat äärimmäisen epämukavat, kun pitkiin kalsareihin vertaa.
Siksi pikkutytötkin lopettavat sukkahousujen käytön jo päiväkoti-ikäisenä ja pyytävät vanhemmiltaan puuvillaisia pitkiksiä. :D - leggaritt
Stayuppgirl kirjoitti:
"Sopiihan" ne legginssit ja sukkahousut ihan varmasti miehillekin, mutta ne ovat äärimmäisen epämukavat, kun pitkiin kalsareihin vertaa.
Siksi pikkutytötkin lopettavat sukkahousujen käytön jo päiväkoti-ikäisenä ja pyytävät vanhemmiltaan puuvillaisia pitkiksiä. :DNo on naisten leggingsit paremmat jalassa kun miesten blackhorsen ns pappakangasta olevat pitkikset.
- Stayuppgirl
leggaritt kirjoitti:
No on naisten leggingsit paremmat jalassa kun miesten blackhorsen ns pappakangasta olevat pitkikset.
Eiks miehille sitten ole olemassa muka puuvillaisia pitkiä kalsareita? Onpa alkeellista. Toki jos on pappablackhorseja käyttänyt, niin sukkahousutkin voivat tuntua päällä ihan "mukavilta".
- tolsoti
Puuvillaiset juuri onkin niitä kaikkein inhottavimpia.
- Staysilentgirl
Stayuppgirl kirjoitti:
Eiks miehille sitten ole olemassa muka puuvillaisia pitkiä kalsareita? Onpa alkeellista. Toki jos on pappablackhorseja käyttänyt, niin sukkahousutkin voivat tuntua päällä ihan "mukavilta".
Jos sukkahousut ovat hyvää laatua, sopivan kokoiset ja paksuiset, niin niiden käyttö on parhaassa tapauksessa selvästi mukavampaa kuin useimpien puuvillaisten pitkien kalsareiden. Rohkea käyttäjä ei silloin tarvitse edes nilkkasukkia.
Viime vuosina sukkahousujen ja vastaavien muiden vaatekappaleiden valmistusmenetelmissä on tapahtunut todella merkittävää edistystä. Esimerkiksi niinsanottujen yhden koon sukkahousujen ("sukahousujen") kysyntä on hiljalleen hiipunut, koska nykyaikaiset materiaalit ovat mahdollistaneet tuntuvasti perinteisiä yhden koon "norlyneita" miellyttävämpien sukkahousujen valmistuksen. Kokeilkaapa joskus esimerkiksi niinsanottuja 3D-sukkahousuja, niin yllätytte.
Pidetty on ja tilasin justiinsa useita eri käyttöön tarkoitettuja täältä:
http://www.glieberman.com/ löytyy joka lähtöön!- Järki_mukana
Mageetukoilla kirjoitti:
https://www.glieberman.com/product_images/uploaded_images/body-stocking.jpg
Ei nyt sentään!!! Sieltä löytyy esim. Lentokoneeseen oikein hyviä!
- Gummagummah
Kumipukuja :)))
- Kumiankkuli
Kylä ny on ollu niin sateinen kesä että vallan sukelluspukua olen terassilla pitänyt.
- Honda900
Käytän näin kesällä moottoripyörällä ajaessani ajohousujen alla ohuita sukkiksia tai legginsejä. Mukavan tuntuiset ja sopivan liukkaat, takerru ajohousuihin.
- VaatetusKelinMukaan
Itse ajan motocrossia ja käytän ajohousujen alla motocrossiin tarkoitettuja sukkia,pituudeltaan samanlaiset kuin stay-up sukat. Jos oikein lämmin ilma on niin sitten esim. 15den. Stay-up sukat.
- Kotarirossi
Itellä tämmöiset
http://www.xlmoto.fi/sukat-evs-fusion# nyt menee ikävästi leggingsit ja sukkikset sekaisin :( leggingsit ON housut, sukkikset ei...
- Teräosanpituus
Sitten on niitä välimalleja...
- overknee
Ylipolvensukat . Sopii myös värikkäiden sukkahousujen kanssa
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk812975Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911706Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll781520Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.651418- 1351410
- 1491292
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1591243Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j981197- 821168
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur811168