Pari-kolme kertaa törmänmyt tanssilattialla tilanteeseen, jossa menen juttelemaan kivan näköiselle naiselle ja muutaman sanan vaihdettuamme hänen kaverinsa pukkaakin minut taaksepäin. Yleensä hänen kaverinsa on jo tässä vaiheessa kerennyt juuri sanoa että ei kiinnosta, mutta tietenkin täytyy vielä pukata pakkien tehostamiseksi ja saadakseen miehen näyttämään creepyltä ja tunteakseen itsensä ylvääksi parinvalitsijaksi. Pari kaveriani saattaisi tuollaisten pakkien jälkeen luovuttaa melko pitkäksikin aikaa. Ja väkisin se yleensä itseltäkin fiiliksiä laskee, vaikka tietää että nainenhan tuossa se sosiaalinen vajakki oli :)
Tanssilattialla miesten töniminen
Kummastunut
599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja kysymys siis: mikä järki?
Outoa käytöstä kyllä. Itsellä ollut aina se asenne, että kiinnostuneen ihmisen tulee saada säilyttää kasvonsa, ketään ei todellakaan mennä nolaamaan vaikka kemiat eivät kohtaisikaan. Ystäväni eivät todellakaan käyttäytyisi noin, kun pissikset eivät lähipiiriini muutenkaan kuulu.
Ehkä noi tyypit tunnistaa ilmeestä, naama mutrussa hiuslisäkkeitään sukien. Onneksi luonne paljastuu kättelyssä.
Tsemppiä aloittajalle, on meressä kaloja vaikka muutama särki näykkisikin.
"Ehkä noi tyypit tunnistaa ilmeestä, naama mutrussa hiuslisäkkeitään sukien. Onneksi luonne paljastuu kättelyssä."
Räjähdin nauruun...so true...so true.
Muistuu mieleen tilanne omalla kohdalla, kun yökerhossa menin jututtamaan erästä itseäni hieman vanhempaa naista. En tarkalleen muista mitä siinä tapahtui, mutta sain aina nuivan vastaanoton lähestymiselleni naiselta ja tämän kaverilta, mutta jäin silti siihen lähistölle istuksimaan. Jonkin ajan kuluttua naisen kaveri lähti pois ja nainen viittoikin minua luokseen. Höpötti miten hänellä on lapsia ja jotain muuta epämääräistä, viitaten kai siihen että olisin liian nuori hänelle. Naisen kaveri tuli takaisin ja hyvä ettei päälle käynyt ja repinyt silmiä päästä kun olin siinä taas sille naiselle (tämän omasta aloitteesta) juttelemassa. Ilmeisesti mulla olis alunperinkin ollut mahikset saada jutella naiselle, mutta tämän kaveri taisi olla siinä se suurin este. Vahvisti vaan sitä käsitystäni, ettei naiset valitse miestä omilla aivoillaan, vaan kaverit käytännössä valitsee miehen heille.
Totta että todennäköisesti kyseessä muutenkin ääliö tyyppi mikäli noin lapsellisesti toimii, nolaapahan itseäänkin siinä sivussa.
Tuokin on jännä ilmiö miten jotku naiset on joskus niin ylisuojelevia omia kavereitaan kohtaan. Tai ainakin väittävät olevansa suojelevia, vaikka todellisuudessa olisivatkin vain kateellisia huomiosta jota kaverinsa saavat.