Tämä Jukka Saaresmaa on tieteilijänä vihdoinkin sitä huipputasoa jota olen odottanut. Hän kommentoi tuossa jutussa vankoilla tieteellisillä argumenteilla säätä ja ihmissuhteita.
”Kai siinä sitten on vaan sama ilmiö havaittavissa kuin ihmisuhteissa, että naiset rakastuvat aina hunsvotteihin sen sijaan että ottaisivat kunnollisen miehen niin kuin minä. Kokemukseni mukaan säätilaan näyttäisi pätevän hyvinkin samat lainalaisuudet.”
Tässä siis palstaimiehille uusi idoli, jonka tieteelliset tutkimukset ylittävät jopa tämän palstan huipputieteellisen tason.
http://kasperstromman.com/2015/06/30/kesakuu-ennatyksellisen-kylma-syyna-maahanmuuttajat/
Miksi muuten tähän junttiuteen aina liittyy sekä maahanmuuttajien että naisten vihaaminen? Kulkeeko se jotenkin geeneissä, että on ääliö isänmaallinen idiootti ja selitetään asiat aina toisten syynä?
Uusi palstamiesten idoli syntynyt?
koskistaelämäonvaan
1
143
Vastaukset
Positiivista tietenkin ja onniteltavaa, vaikka se ei keskusteluaiheeseen kuulunutkaan, että Jukka Saaresmaa on saanut kunnollisen miehen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696