Viime kesänä olin kauhea tankero. Painoin melkein 90kg (pituutta 161cm) ja kärsin paitsi kauheasta ulkonäöstä myös siitä, että oli koko ajan väsynyt ja kiukkuinen ja turvonnut olo, eivätkä vaatteet mahtuneet päälle. Itsetunto oli pohjamudissa ja mieliala vielä sitäkin paskempi. Loppukesästä päätin laihduttaa.
Talven aikana, kevääseen mennessä, painoa putosi melkein 25kg ja voi sitä iloa ja riemua, kun pystyn nyt normaalipainoisena juosta ja liikkua niin kuin haluan ja pukeutua lyhyisiin hameisiin ja narutoppeihin ilman häpeää omasta vartalosta. Aivan mahtava tunne!
TSEMPPIÄ KAIKILLE LAIHDUTTAJILLE! Uskokaa pois, se väliaikainen epämukavuus mitä saattaa siinä laihdutuksen aikana kokea, oikeasti kannattaa! Kevyt ja hyvä olo kaiken vaivan jälkeen on kaiken sen arvoista!
Mahtava tunne, kun tajuaa onnistuneensa (-25kg)
7
101
Vastaukset
- eleven
hei, mahtava homma, mulla tuo sama -25, tosin pituutta hiukan enemmän, 172, ennen n.90, nyt 65. (tosin nyt on tullut lihaspainoa tilalle) ;P ja aion jatkaa, toivottavasti myös sä.
EI SORRUTA!- Unelma-81Kg
Painostani on pudonnut noin 30Kg.Sallitaanko pieni vale.Okay,totuus lienee 26,5Kg.
Hyvinvoinnin tiellä mennään.
Vähempi elintarviketeollisuuden myrkytyksiä sitä rikkaampi,tasapainoisempi,terveempi on kulkijan arki.
- asdfa
Olet tehnyt ison työn! Onnea sinulle, voit olla ylpeä itsestäsi :)
- Määvaaan
Upeasti olet kiloja pudottanut!
Mulla tapahtui elämässä ikäviä muutama vuosi sitten. Sen seurauksena laiminlöin kehoni ja mm. lopetin lenkkeilyn täysin. Lyhyessä ajassa lihoin n. Kymmenen kiloa. Huhtikuussa uskaltaudin vaa'alle ja ahdistus nosti päätään. Päätin muuttaa kurssia. Pikkuhiljaa aloitin lenkkeilyn ja kuntosalin ohjatut jumpat sekä aloin kiinnittämään syömiseen huomiota. Nyt 11 viikkoa on takana ja kiloja karissut miltei 8.
Henkisesti ja fyysisesti paljon parempi olo.- Tillymaari
Tosi hienoa! Hyvä sinä! Mulla ei sen ikävämpää kuin pitkät työpäivät (useimmiten 10-12h), ei ehdi tai jaksa harrastaa liikuntaa, tulee syötyä stressiin makeaa. Painan nyt n. 5 kg enemmän kuin mikä oli ennen oma maksimipainoni. Yritän siihen, 56 kg:hen takaisin, ja allekin, jos vain mahdollista. On loma ja kesän valo auttaa myös. Ainakin syyskuun loppuun asti on helppoa lenkkeillä. Olen 51v. nainen.
- Iloakesään
Onnea kovasti suuresta urakastasi.
Mukava lukea onnistumistarinoita kun itse vasta painonpudotuksen alkuvaiheessa.
Toivottavasti voin ensi kesänä olla yhtä ylpeä suorituksestani.
Kaikkea hyvää muillekin painoaan pudottaneille ja tsemppiä jatkoonkin! - nainen39v
Itse olen pudottanut 30 kiloa,johon mulla meni aikaa reilu kolme vuotta,koska paino jojoili aina välillä.Lähtöpaino oli 90 kiloa ja nyt painan 60 kiloa (jossa olen ollut nyt reilu 1,5 vuotta).Pituutta on 167 cm.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko991546Kerran oltiin mekin kahdestaan
Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik131206- 2281194
Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi
Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen2671058Oikeasti, voitais mennä kahville
ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o81989- 141970
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi179953Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos15939Yritin keväällä unohtaa sinut nainen
mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie33812- 72802