Miten 50 naimisissa oleva mies löytäisi naisen pelkkään seksisuhteeseen Joensuun seudulta,kun en käy kapakassa eikä maksullinen seksi sytytä. Oma seksielämä on vähän niinkuin jouluna ja juhannuksena peiton alla äkkiä. Vaimoa ei kiinnosta,ja minä en millään jaksais tulla pelkällä kädellä toimeen,haluaisin haistaa ja maistaa naisen maun ja tuoksun sekä lämmön.
Vastaukset 6
- tämähänselvisi
Miksi sinun pitää pettää? Jos kerran sinun oma vaimosi ei sinua kiinnosta, niin mikset sinä eroa vaimostasi ja hanki sitten naista itsellesi? Taidat olla niin reppana, että kukaan ei sinua enää huoli.
- Pensselipena
Nyt olet ymmärtänyt väärin, mies ei ole pelkästään yhden naisen mies vaan johan syödessäkin kyllästyy jos jokapäiväistä on hernekeittoa,sama se on naisen kanssa,kuka sitä jaksaa kokoajan samaa rako hanat.
Pensselipena kirjoitti:
Nyt olet ymmärtänyt väärin, mies ei ole pelkästään yhden naisen mies vaan johan syödessäkin kyllästyy jos jokapäiväistä on hernekeittoa,sama se on naisen kanssa,kuka sitä jaksaa kokoajan samaa rako hanat.
Siksi sitä pitää välillä vaihtaa miestäkin tai käydä vieraissa. Kuka sitä nyt samaa makkaraa aina haluaisi?
- Pensselipena
n.i.i.n.a kirjoitti:
Siksi sitä pitää välillä vaihtaa miestäkin tai käydä vieraissa. Kuka sitä nyt samaa makkaraa aina haluaisi?
Niinpä,makkaroista en niin tiedä mutta kyllä se aina virkistää maistaa vähän erinlaistakin piirakkaa,kaikki on vähän eri muoteilla tehtyjä ja makuerojakin on, voitelukin on kaikilla vähän erilainen, minun suosikki on sellanen vähän pehmeän napakka ja voimakkaan öljyinen.
- 1218
Pensselipena kirjoitti:
Nyt olet ymmärtänyt väärin, mies ei ole pelkästään yhden naisen mies vaan johan syödessäkin kyllästyy jos jokapäiväistä on hernekeittoa,sama se on naisen kanssa,kuka sitä jaksaa kokoajan samaa rako hanat.
Jos mies ei ole pelkästään yhden naisen mies, niin silloin ei pidä sitoutuakaan naiseen. Pitää pysyä sinkkuna, ja lennellä kukasta kukkaan.
Jos kuitenkin on erehtynyt avioliittoon, niin vaimon kanssa on reilusti sovittava vieraissa käynnistä, tai sitten erottava ja sen jälkeen lenneltävä kukasta kukkaan. Nimittäin, miehenkin kuuluu olla reilu. Ei hänellä ole mitään erioikeuksia epäreiluuteen ja valehteluun. - sinnejatänne
Täytyy myöntää, että joskus se oma mies kyllästytti, kun intohimo alkoi hiipua pitkässä liitossa ja tulihan sitä lenneltyäkin... erottiin sitten ajan kuluessa ja uusi mies on intohimoinen, joten vaihto tältä osin kannatti, vaikka ei saanut niin hyvää keskustelijaa ja mukavaa kumppania, kuin ex... jostain pitää luopua että jotain saa, mutta kannattaako se riski kuitenkaan, jos tulos on ikuinen ex-vaimosi katkeruus pettämisestäsi? Katsele ensin ympärillesi ja jos vaimo ei enää houkuta sinua, niin eroa ensin.
Minulla kävi tuuri, että ollaan ex-miehen kanssa tosi hyvät ystävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53887
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik31532Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 73446
- 33425
- 37416