Mitä mieltä olette kyseisestä tallista? Menisittekö tunneille tai veisittekö omaa hevosta täysihoitoon? Hakusessa olis Lapista talli, jossa käydä ja tämä vaikuttaisi mukavalta. Kertokaa kokemuksia!
Hevostila Laukkanen
6
257
Vastaukset
- ösfjg
Omat kokemukset huonoja, ja jos omistaisin hevosen, en ikinä veisi hevosta ko. paikkaan.
- Tilalla_käynyt
On kiva että kerroit mielipiteesi, mutta tallinpitäjään osoittaen, kaikilla yksityisyrityksillä/-yrittäjillä on omat tapansa (sekä elämänsä). Kannatta kuitenkin miettiä missä, mitä ja kenelle puhuu. Joku voi loukkaantua.
- tallinpitäjä
Kannattaa tulla ihan paikan päälle tutustumaan ja katsomaan. :) Kaikkien kanssa ei aina synkkaa, ja jos tallin yhteiset säännöt, hevosten ja ihmisten hyvinvoinnin ja turvallisuuden ylläpitämiseksi eivät miellytä, voi aina netissä nimettömänä huudella höpöjä.
- upcider
en ikinä
- Mukava_ehkä
Nettisivujen perusteella mukava talli. Niin, ja miksi et veisi hevostasi sinne,upcider?
- Anonyymi
Haluaisin ratsastaa mutta en löydä mistään sopivaa paikkaa ja yleensä kaikki on kalliita 😔haluaisin kokeilla ratsastusta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709