Niin, siis oletteko sitä mieltä että ihmisen käytös saattaa kostautua myöhemmin elämässä? Itse olen aina arvellut ettei kohtalo juuri välitä, hyvä saa kenkää ja paha palkankorotuksen mutta tuosta kyllä voisi ajatella että siveettömyys kostautui:
http://www.iltamakasiini.fi/artikkeli/298870-prostituoituna-tyoskennellyt-suomalaistytto-tuli-raskaaksi-ja-sai-syovan
ps. eikä jäädä sitten tuijottamaan sitä alapuolen tissivideota :)
http://www.iltamakasiini.fi/artikkeli/298870-prostituoituna-tyoskennellyt-suomalaistytto-tuli-raskaaksi-ja-sai-syovan
ps. eikä jäädä sitten tuijottamaan sitä alapuolen tissivideota :)
Vastaukset 26
Vanhimmat
En usko.
Uskon... En kyllä pidä tästä sun linkkaamasta esimerkistä yhtään, koska syöpää en toivo kenellekkään... Se että joku myy rahasta itseään on minulle aivan yksi ja sama. Mutta uskon siihen että paha saa kyllä palkkansa... ainakin toivon niin.
Joo, minäkään en oikein tykännyt mutta kun oli se cokis-haaste siinä alla niin piti laittaa ätmien viihdykkeeksi :)
Ketään ei kiinnosta avata linkkejä vaan lukea se?
Niin no kaikki ei kai availe mutta useimmat kuitenkin kai sitten laittaa videon pyörimään, olisin laittanut muuten pelkästään sen mutta ei näyttänyt youtubessa ilman rekisteröitymistä sitä, jaa no olisihan tuolla näköjään ollut linkki siihenkin uutiseen.
TROLLI!!! Minä menen nyt...
Itsensä myyminen aiheuta pahaa muille, surullinen uutinen.
Eikä muutenkaan maailmassa ole yhtään mitään muuta oikeutta tai kohtaloa kuin se mitä itse teemme.
*mitä teemme toinen toisellemme
Olisi osuvampi ilmaisu. Ihmisen perusluonne on hyvä. Jostain syntyy paha: kateus, ahneus, itsekkyys... Paha kiertää. Ne jotka eivät pistä pahaa kiertoon, musertuvat ja jäävät yksin, jos sellaista kohtaavat.
Ei pahaa ole pakko pistää kiertoon, sen voi ymmärtämällä käsitellä. Ja väärintekijälle oikaista, tai kostaa jos ei mene hyvällä perille.
Toisten reviirejä tulisi jokaisen osata kunnioittaa olemalla kohteliaita.
Mutta ei ikinä purkaa huonoa oloaan sille joka ei ole siitä sinulle vastuussa.
Maksullisena oleminen ja syöpä ei liity mitenkään yhteen koska syöpää ei voi ennustaa. Jollain huono tuuri ja syöpä tulee tosta vaan. Minä pyrin elämään suht terveellisesti joten en vedä röökiä ja silleen. Joku saa syövän nuorena ja joku ei saa rakkautta koskaan, se on kai luonnon laki.
Mieheni vältti kaikkea karsinogeenistä, urheili, oli hoikka ja tupakoimaton - kuoli syöpään 49-vuotiaana.
ihminen on eläin, vahvin jää eloon, mitään oikeudenmukaisuutta ei ole olemassa. rauhoitu
"siveettömyys kostautui"?! No hoh-hoijaa :D
Mun mielestäni siveys ei ole hyve, vaan ennemminkin pahe. Se on ahdasmielisyyttä ja kontrolloivuutta pahimmillaan. Jos tuo nainen on ihan hyvin omatunnoin ja mielin tuota työtä tehnyt, niin sehän on ihan ok _hänelle_. Eikä tuo tarkoita, että minä toimisin noin, sillä se ei minun luonteelleni sovi. Vaan eipä ole pois minulta eikä keneltäkään muultakaan tuollainen toiminta.
En tiedä kostautuuko pahat tai hyvät teot myöhemmässä elämässä, mutta kaikki valinnat vaikuttavat tulevaan. Aikasemmat valintamme ovat tehneet meistä sellaisia kuin juuri nyt olemme. Eniten onnelliseen elämään taitaa vaikuttaa oma asenne ja kyky nähdä asiat eri ulottuvuuksissa.
Tuo "kyky nähdä asiat eri ulottuvuuksissa" onkin hauska ilmaus. Liberaalit voimathan usein tuontyyppistä käyttävät, esittävät näkevänsä laajemman kokonaisuuden salliessaan kaikille enemmän mutta sitten jos pitäisi hyväksyä jotain joka ei sovikaan heidän omaan muottiinsa ahdasmielisempiä ihmisiä ei löydy mistään.
Eli jos pitäisi hyväksyä joku ahdasmielinen ja rajoittunut näkemys ainoana totuutena, niin on itse ahdasmielinen ja rajoittunut? Juupa juu :)
Kyky nähdä asiat eri ulottuvuuksissa. Kyky löytää huonoista asioista hyvät puolet. Kyky nähdä hyvän asian huonot puolet. Kyky ymmärtää valintojensa seuraukset. Samaa asiaa nuo kaikki, mielestäni. Mitä sinä sillä ymmärrät?
Siis jollei halua nähdä sitä ainoana totuutena.
Ilmaisen itseäni epäselvästi :)
Ei ainoana mutta jos sattuu olemaan maailmoja halaava pride-kulkueilainen pitäisi kyetä ymmärtämään myös persumainen näkemys asioihin yhdenlaisena totuutena ja antaa suvaitsevaisesti persumaisen ihmisen pitää oman mielipteensä tuomitsematta sen kummemmin.
No vaikkapa Isis - Putsku kuulemma joutuu löysäämään Suomen ja muun Euroopan rajoilla kun Isis suurempi ongelma. Jos nyt pakko jotain hyvää hulluista löytää. Ikis myös, seinähullu, mutta itsekin rakastan vintagea.
Persu saa pitää oman kantansa. Antaahan Persu myös tilaa muiden mielipiteille?
No joo, hyvin kiteytetty ja aikalailla samoin näen. Ei yleensä ole mitään niin hyvää etteikö siihen sisältyisi jotain koukkua ja sitä koukkua aika monet ihmiset on hirveän huonoja havaitsemaan innoissaan, pätee liki kaikissa asioissa tämä ja kaikki hyvät huijaukset siihen perustuu.
Vintage pornoa?
Myönnän pointtisi, mutten silti käsitä persuja. Persuilkoot, mutta antakoot muiden tehdä mitä lystää, tietysti ihmisoikeuksien rajoissa. Suuri osa Euroopasta edelleen kieltää mm. avioeron ja abortin, mikä on ihmisoikeuksien vastaista.
Niin mutta eikö oikein tosisuvaitsevaisen tulisi nähdä noissa kieltämissäkin kieltäjien pointti asioihin? ehkä ne niissä maissa pelätään mitä tapahtuu jos ne sallitaankin ? On katsoneet ruotsiin ja suomeen eikä ole pitäneet näkemästään varmaan kun on myös nähneet liiallisen sallimuksen lieveilmiöt. Itse näkisin että noissa asioissa ihan kuten kaikessa muussakin jyrkät ääripäät ovat pahasta ja kultainen keskitie toimisi parhaiten. Täällä sallimuksen ihmemaassakin kuitenkin itsariluvut taitaa olla maailman korkeimmat niin jotainhan täytyy silloin mennä pieleen.
Vai on abortin kieltäminen ihmisoikeiuksien vastaista? Minun näkemykseni mukaan abortti loukkaa mitä suurimmassa määrin syntymättömän lapsen ihmisoikeutta.
Ihanko tosissasi olet ihan vahingoniloinen?
24v nainen sairastuu syöpään!
Minulla ei ole kerrassa mitään maksullisia naisia vastaan, vaikken olekkaan kiinnostunut heidän palveluksiaan käyttämään, mut ei tuollaista toivoisi pahimmalle vihamiehellekkään ja vain 24 vuotiaana.