Mitä mieltä naisesta joka muuttuu

Mitämieltä

Tiedän yhden naisen, joka muuttuu aina uudessa suhteessa erilaiseksi. Alkaa pukeutua eri tyylillä, puhua ja jopa kirjoittaa eri tavalla. Esimerkiksi aiemmassa suhteessa hän kirjoitti fb -päivitykset hyvin korrektilla kirjakielellä, mutta nyt kun on uusi mies kuvioissa joka kirjoittaa murteella, tämä nainenkin kirjoittaa murteella. Tämä uusi mies kommentoi teinimäisen vastenmielisesti hyvin usein -tyyliin "uujeah" ja nainen on myös alkanut harrastaa tätä. Nainen siis muuttaa itseään pukeutumistyyliä ja ulosantia myöten erilaiseksi, harrastukset ja mielenkiinnon kohteet vaihtuu jne... mielestäni luo uuden ja sopivan imagon itselleen uuden miehen avulla. Miesten toki täytyy olla aina jotain status -miehiä. Varmaan mielellään ottaisi rikkaankin, jos saisi, mutta on jo liian vanha ja sitäpaitsi sen verran ruma, ettei kelpaisi rikkaalle. Aiemmassa liitossaan nainen oli läski, mutta kun uutta matoa piti saada pyydykseen (=kikkeliä vittuun), niin laihdutti. Saa nähdä tuleeko kilot takaisin kun suhde vakiintuu, vai kuuluuko hänen imagoonsa tällä kertaa olla laiha. Viekö se voiton laiskuudesta.

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihastunut.nainen

      Toi on ihan normaalia kun on ihastunu. Aika paha kun mua epäiltiin noin kymmenen tekstarin perusteella mun rakkaaksi, niin hyvin ne kirjotukset sanat ju hymiöt tarttuu toisesta toiseen kun on joka päibä yhes.
      Olen nyt ostanut jo kolme kirjaa joiden aihe on mieheni harrastus, mistä en tiedä mitään. Nämäkin kirjat olis jääny lukematta jollen häntä olis tavannu.
      eli ihan normaali muija...

      • EiNormaalia

        No ei ole kyllä normaali. Itse en ole muuttunut erilaiseksi rakkauden tai ihastumisen tähden. Tietysti oon ottanut selvää toisen kiinnostuksen kohteista, että ymmärrän paremmin hänen jutut, mutten ole omia kiinnostuksen kohteita hylännyt, saati muuttanut pukeutumistyyliä ja sitä miten kirjoitan. Minusta kuulostaa joltakin sairaalloiselta iilimadolta, joka imee itseensä uuden persoonallisuuden uudessa suhteessa.


      • Ihastunut.nainen
        EiNormaalia kirjoitti:

        No ei ole kyllä normaali. Itse en ole muuttunut erilaiseksi rakkauden tai ihastumisen tähden. Tietysti oon ottanut selvää toisen kiinnostuksen kohteista, että ymmärrän paremmin hänen jutut, mutten ole omia kiinnostuksen kohteita hylännyt, saati muuttanut pukeutumistyyliä ja sitä miten kirjoitan. Minusta kuulostaa joltakin sairaalloiselta iilimadolta, joka imee itseensä uuden persoonallisuuden uudessa suhteessa.

        "mutten ole omia kiinnostuksen kohteita hylännyt, saati muuttanut pukeutumistyyliä ja sitä miten kirjoitan. Minusta kuulostaa joltakin"
        Ihan sanat harrastukset on toistaseks mulla (luenpaljon), vaatteita en oo ostanu koska hänen kanssaan saa olla 100% ola itsensä ja mitä kirjotteluun tulee niin oon huomannu et sekin (tarkoituksella?) käyttää samoja sanoja jatkuvasti mitä mä käytän ja se sitoo ja vahvistaa meiän suhdetta hyvin. Ei mulla oo ollu tavote matkia häntä joten se et mua epäiltiin tekstarien perusteel häneks, oli ihmetys.


    • ätmel

      Naiset usein opettelevat varastamaan autoja ja salakuljettamaan huumeita, kun päästävät jännäkriminaalin päälleen ähkimään.

      • totuus.nyt

        Mistäs arvasit


      • niin.menee
        totuus.nyt kirjoitti:

        Mistäs arvasit

        Itsenäinen ja vapaa feministi nainenkin pistää burghan päälle, kun Afganistanista tullut ihana hapon heittäjä niin käskee.


    • Ihmisisllä on tarve olla ryhmän kanssa samanlaisia. Itse en erityisemmin arvosta etenkään sitä että joukosta poikkeavia syrjitään. Tulen hyvin monenlaisten ja eri tyylisten ihmisten kanssa itse toimeen.

      Yleisempää on, että mies muuttuu parisuhteessa, koska nainen niin vaatii. Yleensä muutos on huonompaan suuntaan. Miehestä tulee aisuri, hiirulainen ja lammas, joka tekee kaiken parisuhdehuoraa miellyttääkseen.

    • Tuohan on tyypillistä käytöstä naisille..
      Sama asia kavereiden suhteen. He matkivat toistensa pukeutumista ym.
      Joukon alfa naaras laittaa päällensä jotain huomenna, niin seuraavalla viikolla viimeistään, kaikilla muillakin lauman naisilla on se.

    • sincyan

      Minusta se on vähän huvittavaa. Mikäs siinä, jos molemmat ovat onnellisia. Parisuhteessa heikomman itsetunnon omaava sulautuu herkästi kiinteäksi osaksi toista, yleensä tilanne tasoittuu kun ihastusvaihe menee pois päältä. Sama se on ystävyyssuhteissakin.

    • Tutkimuksenpaikka

      Olen alkanut tulla siihen tulokseen että naisilla ei ole lainkaan omaa identiteettiä.

      He ovat aina vain osa jotain ryhmää, vähän kuin muurahaismieliä ja he kopioivat oman identiteettinsä suoraan tuolta jota haluavat miellyttää.

      Sen takia statusmies tai voimakas mies kiihottaa naista koska nainen tahtoo tulla miehen kaltaiseksi mutta ei kykene itse siihen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe