Ootte te naiset tosi kivoja kun ette vastaa ikinä.
Oioioioioioioioioioi
7
65
Vastaukset
- äplökjlkhjgfd
Vastaan kyllä niille miehille joista kiinnostun. Jos viestejä tulee yli kymmenen päivässä niin kaikille en todellakaan pysty vastaamaan enkä edes halua.
Seuraavaan profiiliin siis
- Giilia
Kiltit kultaiset miehet, laittakaa jo siihen ensimmäiseen viestiinne jotain muuta kuin "lähtisitkö kahville" tai "mitä kuuluu". Kirjoittakaa jotain mistä nainen voi edes hämärästi päätellä teidän lukeneen hänen profiilitekstinsä.
Minulla oli muinoin Suomi24 treffeissä profiili enkä kovinkaan korkeita vaatimuksia esittänyt. Ainokainen pieni toivomukseni oli, että mies olisi lähiseudulta ja perustelinkin sen vielä sillä että en halua kaukosuhdetta tai pelkkää kirjekaveria. Sitäkään vertaa ei herrat jaksaneet lyhyttä tekstiäni lukea. Viestejä satoi ympäri Suomea vaikka ilmoitin asuinpaikkanikin. Olen todella pahoillani mutta en heille ensimmäisen jälkeen vastannut yhtikäs mitään.
Nuo "lähtisitkö kahville-tyypit" ovat joko ujoja tai muuten sanattomia tai kirjoitustaidottomia tai.. tai... tai sitten he ovat niitä jotka ihmettelevät kun heille ei vastata. En jaksa muotoilla loputtomasti ystävällisiä vastauksia tusinalle, jotka eivät edes itse osaa muuta sanoa.
En yleistä tätä kaikkiin miehiin!!!!!!!!!- fwefwefwefwe
Mitä siihen ensiviestiin pitäisi sitten kirjoittaa? Miksi kahvipyyntö ja täytetty profiili ei riitä?
Ymmärtäisin siinä tilanteessa jos oma profiili olisi täysin tyhjä ja tulisi pyyntö kahville.. mutta eihän tuossa ole ongelmaa - ei-kuulu-mitään
Siinä viestissäni on muuta kuin kahvi pyynto tai mitä kuuluu. En ikinä lähettäisi sellaisia viestejä.
- rumamies-
Mies voi olla ujo mutta naiset on todella ujoja kun ei ne puhu mitään. Ilmeisesti naiset ei osaa kirjoittaa tai naiset halua tutustua jos mies ei ole tosi komea. Nettideitit on vain komeille ja kauniille, tarjontaa ei ole tavallisille tai rumille ja naiset pitää usein miestä rumana.
- huuha
Niinpä...
Jos viesti on: mitä kuuluu, niin eipä vastaukseen ole aihetta.
Tämä tuntuu olevan useimman älykääpiön viestin aloitus!
Täällä sitten itkevät, miksi eivät saa vastauksia ! !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201185
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89874- 85741
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18699- 91675
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276675- 107614
- 29555
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49533Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet110497