buusteris kesätöis oon mutta kysymys kuuluu oon siell vaa 1kk ja mulla loppuu 31.7 nii mulla on kaks tilipäivää
-maksaako ne koeajasta kun olen myynyt silloin lehtiä
-saanko palkkaa jos en myy mitää
-voinko haastaa oikeutee jos palkka ei oo mitä luvattu!
buusteri..
4
170
Vastaukset
- moivaanmoi111111
Oon ollu kesätöissä buusterissa kesäkuussa ja aivan paska paikka oli. Sun pitää olla tosi hyvä myyjä, jotta saisit hyvän palan. Yleensähän palkan saa seuraavan kuukauden 20pv. (ainakin meilläpäin) eli itse en tiedä vielä paljonko saan. Mutta meillä maksetaan koeajasta. Ja muistaakseni kyllä jonkun summan saa, vaikkei myy mitään. En ole varma mutta jossain sopimuksessa niin luki. Ja viimeisestä kysymyksestä en osaa sanoa. Nettisivuillahan ne väittää että palkka on hyvä. Luki vielä että tunnissa saa 7e. Mutta sekin oli paskapuhetta. Toivottavasti olin avuksi :)
- NormaaliKäytäntö
Tää voi ehkä tulla hieman yllärinä, mutta se sun palkka koostuu PROVISIOSTA, eli on täysin riippuvainen siitä, paljonko olet tehnyt kauppaa. Olematon kauppamäärä = olematon provikka = olematon palkka.
- piruntonttu
no siis mulla o maanantaina tilli ja oon myyny aika hyvin nää kolme viikkoo ja mulla on ollu 1pv ku en oo saanu myytyy mut iha jees toivoo vaa parasta et tulis jotaki
- huijareita
Buusteris on tehtailtu veronkiertoo... nettiin tulos joku kattava selvitys miten ne on hoitanut sen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688