moraalinvartija on...
Jatka lausetta
17
<50
Vastaukset
- sxth
moraalinvartija on...psykedeelinen tapaus
Sinua fiksumpi.
- sxth
moraalinvartija kirjoitti:
Olet kyllä ihana kun jaksat puolustella.
Tekemisen puutteessa vastailee trolleille.
Hetkinen, sehän vastailee aina niille...
On sillä kurja elämä! Trollejakin ankeampi! sxth kirjoitti:
Tekemisen puutteessa vastailee trolleille.
Hetkinen, sehän vastailee aina niille...
On sillä kurja elämä! Trollejakin ankeampi!Tiedätkö että tuo sattuu mutta piristystä buddylle ja kaikille
http://kioski.yle.fi/omat/game-of-thrones-soturi-ja-tuttiritari-ovat-kuin-kaksi-marjaa- tuttiritarifan
:) hih.
kiitos tästä. sxth kirjoitti:
Tekemisen puutteessa vastailee trolleille.
Hetkinen, sehän vastailee aina niille...
On sillä kurja elämä! Trollejakin ankeampi!Ja lisäksi minua ei trollata lainkaan tarpeeksi ja varsinkaan ei älykkäästi tai luovasti.
Kateellisena sitten yritän saada niitä innostumaan itsestäni, mutta eiväthän ne saa silti mitään kunnollista aikaan.
Jonkun vanhan levyn jaksavat pistää käyntiin ja kaivavat noita museaalisia vakiotrollauksiaan jostain hämähäkinseittien peitoista.
No, olen tässä taas viihdyttänyt itseäni korjaamalla iltapäivälehtien surkeiden toimittajaa teeskentelevien kirjoittajien tekemiä kielivirheitä. Eivät ne niitä kommentteja koskaan julkaise, mutta joutuvat kuitenkin lukemaan ne.- jesussentään
buddy-love kirjoitti:
Ja lisäksi minua ei trollata lainkaan tarpeeksi ja varsinkaan ei älykkäästi tai luovasti.
Kateellisena sitten yritän saada niitä innostumaan itsestäni, mutta eiväthän ne saa silti mitään kunnollista aikaan.
Jonkun vanhan levyn jaksavat pistää käyntiin ja kaivavat noita museaalisia vakiotrollauksiaan jostain hämähäkinseittien peitoista.
No, olen tässä taas viihdyttänyt itseäni korjaamalla iltapäivälehtien surkeiden toimittajaa teeskentelevien kirjoittajien tekemiä kielivirheitä. Eivät ne niitä kommentteja koskaan julkaise, mutta joutuvat kuitenkin lukemaan ne.No onpa sulla harrastukset... Onko kivaa päästä pätemään?
jesussentään kirjoitti:
No onpa sulla harrastukset... Onko kivaa päästä pätemään?
Pätemättömien keskellä se on niin helppoa, ettei se ole edes kivaa.
- niin_tai_näin
...aito.
Ja jos ei ole, niin sitten ehdottomasti paras feikki ikinä. moraalinvaria on murhannut tohtori Zivakowin.
- jormas
Moraalinvartija on hyvä tyyppi.
- iuytrewq
juuri sellainen kuten ylläpito hänen haluaa olevan.
Noh ei se minua halua 8) se on kamalan utelias kun pitäisi antaa virallinen sähköposti ymss..
moraalinvartija kirjoitti:
Noh ei se minua halua 8) se on kamalan utelias kun pitäisi antaa virallinen sähköposti ymss..
Mutta en ole antanut mutta eipä ole kysellyt miksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16012256
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454600Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1353653Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3631611Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461