Lueskelin Laasasen blogikirjoituksia, joita en nyt tänne ala linkkaamaan ja havaitsin ongelman: miten taso määritellään. Voiko taso olla huono, mutta markkina-arvo silti hyvä? Kun katson itseäni peilistä voin kuulla Hitchcockin kauhuelokuvista tuttua viulumusiikkia. Kuitenkin, kun kuljeksin ulkosalla tai olen porukassa mukana usein huomaan jonkun kakslahkeisen jääneen tuijottamaan, joillakin on jopa suu jäänyt auki. Lähestymisyrityksiä ei ole tai ainakaan en niitä kanssakäymisiä laske miksikään.
Tason määritystä
10
<50
Vastaukset
- alkper
eikö tasospesialistit ole linjoilla?
- sataasataa
saisko tähän nyt vastausta
- Mies3210
Ei voi.
- fsagfsdadsf
Muista, että taso on eri asia kuin tasokkuus. Taso tarkoittaa, paljonko saat positiivista huomiota/aloitteita ja kuinka helppo sinun on saada (mieleistäsi) seuraa. Taso on jotakuinkin synonyymi sanalle suosio. Termi markkina-arvo tarkoittaa periaattessa samaa asiaa, mutta sitä käytetään yleensä vähän eri tavalla, esim. puhuttaessa miten tietty ominaisuus nostaa tai laskee markkina-arvoa (tasoa) tai missä iässä miesten/naisten markkina-arvo on suurimmillaan.
- aloittajalta
Kiitos.
Mitähän mun sitten pitäisi ajatella tuosta omasta tilanteesta, kun tosiaankin en näytä vetävältä ja alotteita ei tule/ole (tai sitten en vaan tajuu niitä). Ihmettelen miesten käyttäytymistä. En saa selvää tästä solmusta. Lisäksi sosio-ekonominen statukseni on pohjasakkaa. - Mies3210
aloittajalta kirjoitti:
Kiitos.
Mitähän mun sitten pitäisi ajatella tuosta omasta tilanteesta, kun tosiaankin en näytä vetävältä ja alotteita ei tule/ole (tai sitten en vaan tajuu niitä). Ihmettelen miesten käyttäytymistä. En saa selvää tästä solmusta. Lisäksi sosio-ekonominen statukseni on pohjasakkaa.Osaatkohan arvioida oman vetävyytesi? Entä ne miesten katseet?
- aloittajalta
Mies3210 kirjoitti:
Osaatkohan arvioida oman vetävyytesi? Entä ne miesten katseet?
Jos olisin hyvännäkönen niin eikö silloin alotteita tulis ovista ja ikkunoista?
- Mies3210
aloittajalta kirjoitti:
Jos olisin hyvännäkönen niin eikö silloin alotteita tulis ovista ja ikkunoista?
En tiedä, kun en ole hyvännäköinen nainen. Itse en ainakaan oikeastaan koskaan uskalla tehdä suoria aloitteita kauniille naisille. Enkä niitä näe muidenkaan miesten mitenkään liukuhihnalta tekevän. Palstalla jotkut kyllä väittävät niitä saavansa vaikka kuinka.
- 158394
aloittajalta kirjoitti:
Kiitos.
Mitähän mun sitten pitäisi ajatella tuosta omasta tilanteesta, kun tosiaankin en näytä vetävältä ja alotteita ei tule/ole (tai sitten en vaan tajuu niitä). Ihmettelen miesten käyttäytymistä. En saa selvää tästä solmusta. Lisäksi sosio-ekonominen statukseni on pohjasakkaa.Ilmeisesti tasosi ei ole hirveän korkea.
Oletko kokeillut nettideittiä? Yleensä naiset saavat siellä jopa liikaa viestejä, ja naisten yhteydenottoihin myös vastataan aika hyvin.
Sanoit aloituksessa, että miehet katsovat. Katsotko takaisin, teetkö aloitteita? - aloittajalta
158394 kirjoitti:
Ilmeisesti tasosi ei ole hirveän korkea.
Oletko kokeillut nettideittiä? Yleensä naiset saavat siellä jopa liikaa viestejä, ja naisten yhteydenottoihin myös vastataan aika hyvin.
Sanoit aloituksessa, että miehet katsovat. Katsotko takaisin, teetkö aloitteita?Aivan, kuten aloitusviestissä kirjoitin kuulen kauhuelokuvista tuttua viulumusiikkia, kun katson peiliin sosio-ekonominen statukseni olevan pohjasakkaa. En ole mitenkään edustava tai haluttava.
En ole hakemassa seuraa, mietin vain näitä taso- ja markkina-arvo -juttuja. Kun mies katsoo, tietysti jossain vaiheessa huomaan sen, mutta en jää tuijottamaan takaisin ja usein mieskin häkeltyy "jäätyään katseesta kiinni".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p626057Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813566Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242721- 212199
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402165Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621853Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61679Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85127281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201236- 261127