Missä menee pettämisen raja?
No ainankin se menee minun mielestäni, jos hyppää sänkyyn vieraan kanssa tai tapailee salaa.
Soitteleut miespuolisille kavereillekin jonkun mielestä on pettämistä.
No ainankin se menee minun mielestäni, jos hyppää sänkyyn vieraan kanssa tai tapailee salaa.
Soitteleut miespuolisille kavereillekin jonkun mielestä on pettämistä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No, meidän parisuhteessa on pettäminen enää edes mahdotonta, kun olemme sopineet, että saamme molemmat käydä vaikka vieraissa, jos haluamme. Eihän se sitten olisi edes pettämistä. Tosin, suorastaan ällöttäisi ajatuskin mistään vieraasta äijästä edes pussailemassa - yäk. En edes lounaalle lähtisi "siinä mielessä", en edes juttelisi puhelimessa, jos joku soittaisi ja yrittäisi vikitellä. En mä tarvii muita kuin oman rakkaani! Ja ilokseni ei myöskään rakkaani kaipaa muita naisia missään muodossa.
Ihan huippu oli eräs ystäväni, jonka miehen mielestä seksiunetkin muiden kanssa ovat pettämistä. No, olen minä hänen mielestään omaa rakastani sitten pettänyt,,,onneks oli lupa :-)
Puolison pettämistä on, jos täytyy salata ja valehdella.
Pettämisen tunnistaa helposti! Sillon kun on SALATTAVAA pettää. Niin kauan kun voi kaiken tehdä vaimon/miehen edessä eikä tarvitse salailla puheluja, tekstreita ym ei petä!
Juuri näin.
Ehdottomasti komppaan.
En tiedä, vaikka yleensä tiedän kaiken.... Ja tärkeämpää olisi tietää mitä tehdä, kun on rajan ylittänyt.
Pitää olla niin fiksu, ettei ylitä sitä rajaa...
Ite pitänyt rajapyykin kondomin kohdalla, eli paljaaltaan on pettämistä mutta kumi väliin ja tilanne on toinen.
Pysyy vielä mielenrauha itselläkin kun ei tarvitse miettiä tarttuko jostain vai ei.
Ja lisäksi ettei tartuta tietysti puolisonsa mitään ikävää kulkutautia
sika nussit siis miehiä vaimoltasi salaa..
Pettäjä vaarantaa aina puolisonsa terveyden. Eli pettäjät ovat äärimmäisen itsekkäitä sikoja.
http://vaarassaelamassa.omablogi.fi/ihmisraunio/