Ostin uuden auton käteisellä. Saanko naisia?

Auto tulossa tehtaalta kahden viikon päästä. Naisia ei ympärilläni pyöri. Olen säästänyt ikäni eikä edellisestäkään autosta ollut koskaan velkaa ja uus sportti tulossa kaikilla herkuilla. Naiset on kuulemma vaan maallisen mammonan perään joten pääsenkö nyt nussimaan? Miten selitän kehuskelematta että auto on maksettu kun sitä ei voi oikein suoraankaan kehua ettei leimata ylpeäksi kapitalisti paskaksi? Reksiteri numerohan sen kertoo että pankki ei ole rahoittajana joten poseeraanko deitti ilmoitukseen uuden auton keulalla niin että rekkari näkyy? Vinkkejä kiitos!
772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos auto maksoi yli 100 000 euroa, joku saattaa kiinnostua sen perusteella (huom. saattaa).

Äänestä

Naisten saaminen riippuu siitä autosta.

Jos auto näyttää tältä saat varmaan pyrkyrinaisia koska se näyttää kalliilta:

http://insideevs.com/wp-content/uploads/2014/12/000-2014-chevrolet-corvette.jpg

Jos auto näyttää tältä et saa naisia koska se ei näytä kalliilta:

http://www.themotorreport.com.au/wp-content/uploads/2009/08/2009-skodaoctaviars-firstdrivereview-26-thumb.jpg

Tälläisella käytännöllisellä toki voisit saada jonkun juoksunsa juosseen jolla lapsiluku jo täynnä:

http://takapiha.org/wp-content/uploads/2008/06/skodaoctaviacombi.jpg

Tälläaisella et varmasti saa naista:

http://walload.com/assest/media/2015-Toyota-Corolla-Free-Wallpaper.jpg

Tällaisella autolla voisit saada semmoisen naisen joka pitää autoasi hauskan näköisenä:

http://carbuzzard.com/wp-content/uploads/2013/07/Volkswagen_Beetle-Convertible_2013_Turbo-lrq1top.jpg


itse jos autoa vaihtaisin laittaisin tuon viimeisimmän noista, en saadakseni naista vaan siksi että se minustakin näyttää aika hyvältä.

Äänestä

Harmi että suomessa on niin tolkuttoman korkea verotus autoissa että ns hienomman auton ostaminen vaatii paljon enemmän rahaa mitä esim naapurimaissa..
omassakin autossa 8000 pelkkää veroa

Äänestä
  • Ei ole tolkuttoman korkea, vilkaistaanpa vaikka kestosuosikki octaviaa:

    http://web.skoda.fi/lataukset/octavia/octavia/skoda-octavia-hinnasto.pdf?time=1436717289

    Voitaneen sanoa ettei noista mikään jää ostamatta veron vuoksi jos jonkun noista jostain käsittämättömästä syystä haluaa ostaa. Ihmisten yksinkertaisuus näissä autoasioissa ei kylläkään lakkaa koskaan hämmästyttämästä koska kuvitteletko ihan tosissasi että jos ostohetkellä säästät tuon veron, vaikkapa 1,8TSI ambition mallissa 5839,65e, etteikö sitä sitten jollain muulla tavalla sinulta kiskottaisi korkojen kera pois?

    Äänestä

Ei auto auta jos ukko on toivoton tapaus, esimerkiksi kynäniska tai keski-ikäinen läski jonkun kunnon sportin ratissa on enemmänkin surkuhupaisaa.

Äänestä

jooo tuu nussii rakas

Äänestä

Teinibemarilla saa pikkutyttöjä kyytiin. Vain miehet saa naisia. Hörhöillä pyörii silikonibimboja ympärillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OisKivaSeurustella kirjoitti:

Auto tulossa tehtaalta kahden viikon päästä. Naisia ei ympärilläni pyöri. Olen säästänyt ikäni eikä edellisestäkään autosta ollut koskaan velkaa ja uus sportti tulossa kaikilla herkuilla. Naiset on kuulemma vaan maallisen mammonan perään joten pääsenkö nyt nussimaan? Miten selitän kehuskelematta että auto on maksettu kun sitä ei voi oikein suoraankaan kehua ettei leimata ylpeäksi kapitalisti paskaksi? Reksiteri numerohan sen kertoo että pankki ei ole rahoittajana joten poseeraanko deitti ilmoitukseen uuden auton keulalla niin että rekkari näkyy? Vinkkejä kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu