Viikonvaihteen Iltalehdessä (vai olikohan sittenkin Ilta-Sanomat en muista varmasti) oli oikein aukeaman juttu jostain naisesta joka sanoi tuntevansa vetoa pahoihin poikiin, jotka juopottelee ja pettää jne. Yhdessä kohtaa se nainen kertoi että vaikka ymmärtää nykyään että tuo hänen paha poika fetissi ei ole tervettä, niin hän ei silti pysty kiinnostumaan kilteistä miehistä. Kertoi olleensa treffeillä jonkun miehen kanssa josta oli tajunnut että siinä on "kiltti ja kunnollinen mies" (käytti juuri näitä sanoja itse) muttei pystynyt kiinnostumaan hänestä juuri siksi. Tuli tietenkin tämän palstan jutut mieleen.
Iltalehdessä oli juttua tylsistä kunnon miehistä
7
<50
Vastaukset
- Kilttiatm
Niin se menee että naiset kiinnostuu jännämiehistä.
- Kilttiatm
Olen niin kiltti, niin kiltti. Kiltisti kirjoittelen. Kiltisti kilittelen. Kiltisti kilstelen. Kiltisiti kitisen. Aika jännä olen! :D
" juttu jostain naisesta joka sanoi tuntevansa vetoa pahoihin poikiin, jotka juopottelee ja pettää jne". Kyllä kaikenlaisia friikkejä maailmaan mahtuu. Jos tuollainen mieltymys ei olisi hyvin poikkeuksellista, lehti ei varmaan olisi tehnyt siitä aukeaman juttuja. Vrt. yksipäinen vasikka ei ole uutinen, kaksipäinen voi olla.
- 512351
Ehkäpä toimittaja oli ajatellut että tällainen aihe on samaistuttava, koska on niin yleinen. Ei lehtijutut aina esittele poikkeuksia ja kummajaisia.
- ätmel
Eihän se mikään salaisuus ole, että kaikki naiset aina vihaavat kilttejä ja kunnollisia miehiä ja haluaisivat kiduttaa heidät hitaasti hengiltä.
- Redrebel
Mikä salaisuus se on että me naiset tykätään vähän rajumman näköisistä ja luonteisista miehistä? Pehmeä myötäilijämies ei vaan sytytä samalla tavalla.
Nollauutinen - Kunnollinen-atm
Niin, vaara viehättää naista ja pimppi kostuu. On se varmaan jännittävä tunne kun nainen miettii että milloin se viimeinen isku tulee jännämieheltä. Monet naiset menehtyneet kun jännämies on seonnut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 164662
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2281096Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 126889
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807