Jotkut menee kuudeks töihin joka päivä. Eihä tollasil voi olla mitään elämää, koska te meette nukkumaan? Luultavastai joskus klo 20.
Ei ihme jos ette löydä seuraa
Ihmiset jotka menee 6:ksi töihin
10
660
Vastaukset
- työssäeipummi
Mielummin menisin klo 6 töihin, kuin olisin työtön.
- grgreg
itse menen seiskaksi töihin. nukkumaan menen 22-23, univelkaa tuntuu kertyvän joka päivä mutta ei voi mitään :()
- m-i-e-s
Pääsevät klo 14-15 pois töistä, menevät ilmeisesti nukkumaan klo 21-22, ovat vkl vapaalla, joten elävät töiden jälkeen ja vkl. Ilmeisesti eivät myös etsikkään seuraa vaan ovat avo- avioliitossa ja tekevät tylsää arkiaamua, ajaen tylsällä autolla, asuen tylsässä asunnossa tylsän avo- aviopuolison kanssa.
- Äläluule
Menen kuudeksi töihin, pääsen 1-3 aikoihin päivällä. Elän silloin. En aja tylsällä autolla, asu tylsässä asunnossa tylsän avo- tai aviopuolison kanssa vaan ajan pyörällä, asun kommuunissa yhdessä 3 muun rauhanrakastajan kanssa.
Nukkumassa olen viimeistään 9:ltä mutta life goes on, ei kaikki kaipaa yökukkumisia ja rientoja iltaa myöten. - työtönytmi
Ennen menin 7 aikaan töihin ja pääsin 16.00 10 vuoden ajan. Ei siinä ehtinyt paljon muuta tekemään päivän aikana ja tyttöystävä meni 6 töihin ja pääsin 14.00 aikaan.
No siten sain potkut ja nyt on paljon parempi kun ei ole töitä kun satunnaisesti. Tyttöystävä on töissä - Toisinajattelija-
Sairastahan se on mennä noin aikaisin töihin. Ei teillä muuta elämää olekaan. Tiedätte sen itsekin. Ette vain tätä julkisesti myönnä. Itse olen ennemmin työtön. OIKEASTI. Ja olenkin.
- dfghjkiuytcvbn
sinäkin tulet vielä tekemään töitä elantosi eteen. ehkä kannattaisi jo alkaa totuttelemaan, vai onko vouti heti kimpussa?
- Redcup
Itse meen töihin viiteen joka arkiaamu,mut samanlainen elämä mulla taitaa olla kun useimmilla muillakin,eli samaa paskaa töissä arjet ja rentoutumista pyhät.En ole mitään mielestäni menettänyt tässä työrytmissä,päin vastoin,eipä esim.tarvii pyytää vapaata jos jonnekkin pitää päästä virastojen/pankkien aukioloaikana.Tuntuu että päivässä olis enemmän aikaa tehdä asioita,töiden jälkeen.Ja joka tapauksessa oon aina mieluummin kuitenkin töissä kun työttömänä.Jossei mitään muuta hyvää tästä löydä niin yölisät:) .
- TyötönATM
Ihan turha on käydä töissä jos ei kuitenkaan sitä vittua saa koskaan. Niin se menee että ensin pitää saada pillupalkkaa ja vasta sitten voi harkita töihin menemistä.
- Suhteellisuudentaju
Työttömyys on hyvin pieni ongelma sen rinnalla kun ei saa pillua. Eihän me pilluttomat ATM miehet paljoa rahaa tarvita. ASIAT TÄRKEYSJÄRJESTYKSEEN !!.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692