Täällä eri palstoilla puhutaan takin käännöstä, mitä sillä tarkoitetaan?
Soinistakin puhutaan, sillä on uuden näköinen puku ja takki istuu hyvin päällä, niin kuin se vain voi Timon yllä olla.
Mitä se takin kääntö tarkoittaa
mitä.häh
2
288
Vastaukset
- herätkää
Missä on meidän;Sauli? Ei ole ottanut kantaa Kreikan tukemiseen.Alkaako omatunto kolkutteleen ja jää yöunet vähälle?Ukraina on kaukainen uhka,Kreikkaan verrattuna ja Kanerva hoitaa senpuolen.Mutta;Suomen ulkomaanvelka se vaan kasvaa ja Sauli vaikenee!
Kyllä Paavo on o0ikea Suomen puolustaja! - täh.mitä
Mitä Soiniin tulee, hän ei riisu takkia yöksikään, vaan istuu Audin takapenkillä. Ulkoministeri ei mene sisälle, sitä ollaan kartsalla kaiken aikaa, etten sanoisi pihalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272850- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321