Hei,
Etsin perhettä Espanjasta, jossa voisin toimia au pairina 3-6 kuukautta. Pääsisin tulemaan perheeseenne aikaisintaan syyskuun alussa. Olen pitkään haaveillut au pairina toimimisesta ja nyt se on vihdoin mahdollista. Olen 18-vuotias juuri lukiosta valmistunut ja vietän nyt välivuotta.
Olen opiskellut espanjaa koko lukion ajan, ja olen kiinnostunut myös Espanjan kulttuurista ja tavoista. Osaan myös englantia melko sujuvasti.
Luonteeltani olen rauhallinen, iloinen ja luotettava. Minulla ei ole paljon lastenhoitokokemusta mutta tulen lasten kanssa hyvin toimeen. Olen hoitanut tuttavieni lapsia muutaman kerran ja olin yläasteella TET-harjoittelussa päiväkodissa kahden viikon ajan.
Pidän ruoan laittamisesta ja leipomisesta, joten se ei ole ongelma. Myös muut kevyet kotityöt onnistuvat. Pidän myös valokuvaamisesta, piirtämisestä ja käsitöiden tekemisestä.
Jos kiinnostuit, ota yhteyttä sähköpostilla:
[email protected]
Au pair-perhe Espanjasta
tyttö96
0
55
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem302602- 111292
Helvetistä ei ole paluuta
Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku3361027- 45922
- 45864
Järjetön Topi-ilta
Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan20839Miksi nainen nukut huonosti
Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo61764- 44740
- 44726
- 46666