Hki/Vantaa tautoija

kysyvä

Oiskos näillä alueilla jotain kohtuuhintaista liikettä, jossa olisi mielellään vegaanivärit tai edes Eu:n sallimat värit? Noista kun on nyt mediassa kohistu, niin otin vähän selkoa ja noita värejä voi olla mitä vain. Turussa ainakin on paikka, joka käyttää vegaanivärejä, mutta miten pk-seutu? Duck'sissa ainakin pitäisi olla värien kohdalla asian kunnossa, muten mitenkä hintapuoli?

2

117

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tilt

      Nopealla Googlettamisella tulee vastaan ainakin sellainen liike kuin Raven Tattoo. Hintatasosta tai laadukkuudesta ylipäätään en osaa sanoa, koska en tutkiskellut asiaa enempää, mutta tuosta voi ainakin lähteä liikkeelle. Facebook-sivujen mukaan värit ovat orgaanisia ja vegaanisia eivätkä sisällä yleisesti allergisoivia ainesosia.

    • kysyvä

      Kiitos vinkistä! Laitoin heti kyselyä hinnoista ym :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10835
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8077
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3538
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      112
      3538
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      32
      3492
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3380
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      53
      2464
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1966
    Aihe