Mies ja nainen on oikea avioliitto.

kaikenlaistakin

Kannatan lämpimästi vain miehen ja naisen välistä suhdetta joka voidaan laillistaa avioliitoksi.
Ne tahot jotka kannattavat samaa sukupuolta olevien avioliittoa ovat sellaista
"sakkia " jotka. He vastustavat kotieläinten pitämistä. Lehmät pois, kanat pois, ei lihantuotantoa , ei turkistarhausta ei,ei ja ei !

Nämä henkilöt ovat pääasiassa ateisteja , joko sosialisteja tai kommunisteja.
Heillä on vain tarkoitus vastustaa enemmistön päätöksiä ja tehdä maastamme naurettava. Jotta he voivat sanoa. Katsokaa nyt kotimaatanne. Siellä naiset ovat
naisten kanssa ja miehet miesten kanssa keskenään ja ympärillä ihmettelee adoptoidut lapset jotka kysyvät ?

Missä on meidän äitimme? Missä ovat meidän isämme. Kuinka te kehtaatte tehdä toistenne kanssa tuota, hyii.

Sitten kun katsoo takavasemmalle niin siellä henkilö yhtyy eläimeen.

Tuonne kun katsoo niin siellä juodaan yleisellä paikalla viinaa lasten nähden.
Lapset huutavat. Tahdomme kotiin. Älä isä juo enää.

Tällaisen kuvat nuo vähemmistöläiset haluavat näyttää maailmalle .

Tällaista kapitalismi tuottaa. Hylätkäämme kapitalismi ja vaatikaamme pelastajaksemme sosialismia ?

6

53

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Realismia

      Minä kannatan kahden aikuisen välistä avioliittoa. Sinulla on paljon raflaavia väitteitä ilman ainuttakaan lähdettä tai perustetta, josta me muut voisimme arvioida onko kertomasi satua vai mitä. Netissä on niin helppo huudella omia uskomuksia ja luuloja totuudeksi.

    • Totuutta

      Oikein kirjoitat ap, kyllähän avioliitto kuuluu vain miehen ja naisen väliseen kanssakäymiseen ja se turvaa mahdollisten lastenkin etua.
      Lasten tulee saada kasvaa biologisten vanhempiensa hoidossa, näin he saavat tasapainoisen kasvatuksen, sekä normaalin mallin miehestä ja naisesta.
      Asiasta on väännetty vaikka minkalaisia versioita, mutta näin se on laajojen tutkimustenkin valossa, tässä rehellistä analyysiä mm Ylenkin väittämään, ettei sillä olisi väliä, kuka lapsia kasvattaa, kannattaa lukea.
      http://www.patmos.fi/blogi/kirjoitukset/732/tutkittua_tietoa_-_aito_avioliitto_ja_aktivistiblogisti_erkki_peralan_hompsonpompsoa

      • hoit_su

        Tässähän on nyt lähivuosina aidossa avioliitossa murhattu lapsia ja pahoinpidelty puolisoita hengiltä. Mutta nehän on tietenkin pieniä rikoksia siihen verrattuna, että kaksi aikuista samaa sukupuolta olevaa ihmistä rakastaa toisiaan. Ja on myös tosi mautonta käyttää lapsia lyömäaseena tässä sodassa, lapset ei pysty sanomaan mielipidettään. Lapset tarvitsee turvallisen ja väkivallattoman lapsuuden, sen voi tarjota kaksi toistaan rakastavaa ihmistä ei lapsi välitä muusta. Mutta näinhän se on aina näissä some-sodissa, ollaan niin veteraanien asialla tai lasten puolesta, oikeasti jänkätään vain omia luutuneita mielipiteitään. Lapsia ja veteraaneja on vaan niin helppo käyttää hyväkseen, ne kun ei voi puolustaua.


    • haluaisinkysyäettä

      Mitä se oikeastaan sulle kuuluu?

    • Totuudenkertojatar

      Niin, mitäpä se kenellekään kuuluu jos kaksi miestä tai kaksi naista haluaa naimisiin, saada samat oikeudet kuin muutkin aikuiset ihmiset. Lasten tekoon ja kasvatukseen se ei liity muuten kuin niin että jo olemassa olevat lapset saavat kaksi vanhempaa juridisestikin - ne jotka heillä on muutenkin. Homoseksuaaleilla on lapsia, ihan samalla tavalla nyt kun eivät voi mennä naimisiin kuin silloin kun voivat mennä. Aloituksessa kohistiin suuta suuremmalla, ottamatta asioista mitään selvää ja kouhottamalla vain omaa ennakkoluuloista ahdistustaan.

      Mitä sinä oikeasti pelkäät? Ei sinusta tule homoa eikä vaimostasi lesboa, vaikka lakia tasa-arvoiseksi muutetaankin. Sinun elämääsi se ei vaikuta yhtään mitenkään.

      • rekisteröityparisuhderii

        tutustu rauhassa lakialoitteeseen. Se ei ole sukupuolisesti syrjivä, avioliittolaki lähtökohtaisesti on molemmille sukupuolille tasapuolinen ja tasa-arvoinen. Sen sijaan ns. suuren enemmistön mielestä maassamme homoseksuaalien ja heteroseksuaalien välillä on vissi ero. Koskapa avioliittoon vihitään puolisoiksi ja tulevien lasten vanhemmiksi mies ja nainen, on asetelma jo biologisilta faktoiltaan kahta toisiaan rakastavaa homoa "syrjivä". Se on biologiaa eikä teologiaa. Tutustukaa rauhassa ko. lakialoitteeseen ja allekirjoittakaa. Niin tein minäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2173
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      37
      1771
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      1511
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      236
      1276
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      62
      1260
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1088
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      1013
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      987
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      692
    Aihe