Milloin viimeksi kävit treffeillä?

16-12

Tuliko jatkoa treffeille vai saitko pakit?

41

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ätmi30

      En koskaan.

    • ghggjklökllö

      Tänä kesänä, pakit tuli tietenkin.

    • Nnvm70

      16 vuotta sitten.

    • Alkukesästä, pakit tuli naisen hypergamian takia.

      • toimesta

        Hypergamia bongattu!


      • 26262626

        Miksi et voi sanoa suoraan ja rehellisesti -anonyymeja kun kaikki täällä olemme- että nainen antoi pakit koska olet ärsyttävä vatipää?


      • 26262626 kirjoitti:

        Miksi et voi sanoa suoraan ja rehellisesti -anonyymeja kun kaikki täällä olemme- että nainen antoi pakit koska olet ärsyttävä vatipää?

        No mutta tuohan nyt on ihan selvä shaming language ja henkilöhyökkäys.


      • Huulijumppaa
        ätmel kirjoitti:

        No mutta tuohan nyt on ihan selvä shaming language ja henkilöhyökkäys.

        Mutta totta.


      • tosionon

        Suurin syy miksi et saa naista löytyy peilistä!!! Mutta kun syy pitää löytää aina itsensä ulkopuolelta, niin syytät naisia.


      • tosionon kirjoitti:

        Suurin syy miksi et saa naista löytyy peilistä!!! Mutta kun syy pitää löytää aina itsensä ulkopuolelta, niin syytät naisia.

        Ai ulkonäöstä? Juuri niin pinnallisia kaikki naiset tosiaan aina ovat.


      • tosionon
        ätmel kirjoitti:

        Ai ulkonäöstä? Juuri niin pinnallisia kaikki naiset tosiaan aina ovat.

        Olen kyllä mies! Että se pinnallisuudesta. Mutta syy on sinussa itsessäsi. Kuka nainen viitsii kuunnella moista miestä. Pakkohan tuollaisen asenteen on kuulua jo puheessa. Kuuntelisitko itse sellaista? Nyt vähän ryhtiä tai vaikene.


    • Thaikkulassa talvella (suomalainen Tinder-tuttavuus).

      Ei tullut pakkeja. Sain taas kuulla, että etenen tosi hitaasti. Vasta tokana iltana sänkyyn :-)

      • Hjjjkhgg

        Kauanko tinderöintiä?


      • Hjjjkhgg kirjoitti:

        Kauanko tinderöintiä?

        Taisin ehtiä oleman kohteessa kaksi päivää, ennen kuin tuli match. Ekana iltana vain tavattiin ja syötiin seuraavana sitten jo edettiin.


      • Toukokuun alussa viimeksi treffasin ja senkin Tinderin kautta. Ei tullut pakkeja.


    • Nnnainennnnnnnn

      10.joulukuuta. saman henkilön kanssa yhä treffailemme.

    • Ex__PUA

      Tässä jokin aika sitten.

      Ei tullut pakkeja, vaan tyypillinen märän kauden keikka. Eli lähes ilman valmistautumista treffeille, hoidan homman kotiin, nainen itse ehdottaa että jatkamme yhteydenpitoa, ja ottaa myöhemmin itse yhteyttä jne.

      Sikäli vaihtelua, että ei päättynyt seksiin. :D

      Noh, kuivilla kausilla saikin jännätä vähäsen enemmän, ja silloin saattoi olla että sai alkaa etsimään uutta böönää, mutta hieman eri syistä kuin märillä kausilla.

    • jokumies83

      1,5 vuotta sitten ja ensimmäiseen tapaamiseen jo kaatui. Sit on ollut hiljaista, eikä se muuksi muutu. Tinderis on sama vaikka laittais järjestään kaikille sydämen niin yhtään matchia ei tule :)

    • peepingtommi

      tais olla 3-4v sitten eikä jatkoa tullut.

    • hanska_aaro

      Mää kävin Oulussa treffeillä mutta sain pakit kun näytin penikseni naiselle kahvilassa. Kummallinen tiukkapipo en näin vihervasemmistolaisenä käsitä ahdasmielisyyttä. Pippeli se vain on. hmh...

    • ei.vaan.miellyttänyt

      Viime syksynä kävin viimeksi ja pakit tulivat, nekin ulkonäön vuoksi??? Olin kuulemma liian kaunis nainen hänelle.

      • Kyllä mäkin kauniita varoisin, ne vain odottaa tilaisuutta dumpata ja ettiä korkeatasoisempi mies.


      • ei.vaan.miellyttänyt
        torsti2003z kirjoitti:

        Kyllä mäkin kauniita varoisin, ne vain odottaa tilaisuutta dumpata ja ettiä korkeatasoisempi mies.

        Tai sitten se oli miehen kaunis tapa ilmaista ettei kiinnosta ;)


    • viidessä palvelussa profiili, ei tule treffejä, tuskin viestejäkään.

      • naisen.ajatusmaailmalla

        Mieti kannattaako pitää profiilia noin monessa paikassa? Naisena kun löydän mielenkiintoisen profiilin, katson löytyykö sama hemmo muualtakin. Jos löytyy, en kirjoita. Tulee kaverista joko pelimiesajatus, (etsii seuraa kaikkialta) tai epätoivoisesta minkä tahansa etsinnästä.


      • aikuinennainen455

        Samaa mieltä. Jos joka paikkaan on laittanut profiilin, niin kierrän kaukaa.


      • Niinkö muka? Kun selvästikin koko suomessa on yhden käden sormin laskettavissa naiset jotka viitsisivät edes vilkaista toisen kerran, on syytä laittaa useampaan. Mitenkähän te suhtautuisitte, jos laittaisitte yhteen paikkaan profiilin, ja saisitte sitkeän ja ystävällien mutta ei tungettelevan eikä vonkaavan eikä kiukuttelevan - siis juuri sellaisen jota te vaaditte - viestittelyn tuloksena ehkä 1 viestin takaisin joka toinen viikko, ja siinä sanotaan että ei kuule kiinnosta.

        Mitä saatanan väliä sillä on vaikka se profiili olisi sadassa palvelussa? Samat kuvat, samat tiedot (eri sanoin, viitsin näes nähdä sen verran vaivaa).

        Teillä naisina ei selvästikään ole MINKÄNLAISTA käsitystä siitä, miten vähän viestejä mies saa !!! Eli menkääs vähän itseenne, leuhkat.


      • Tämänkin viestin laitan vakionimimerkilläni, sillä en aio lymytä erittäin epäaikuismaisesti hihitellen salanimen viuhkan takana ja huudella sieltä tuollaisia nirppanokkaisuuksia!


      • osta_mun_lada

        - emmä osta sitä sun ladaa
        - no mikset?
        - sähän kauppaat sitä joka paikassa siinä on varmaan jotai vikaa ku noi tarvii! emmä oo enää kiinnostunu.
        - ...


      • pitäsmennänukkuu
        torsti2003z kirjoitti:

        Tämänkin viestin laitan vakionimimerkilläni, sillä en aio lymytä erittäin epäaikuismaisesti hihitellen salanimen viuhkan takana ja huudella sieltä tuollaisia nirppanokkaisuuksia!

        kävin kattoo. ihan mielenkiintoselta vaikutat ilman kuvaakin.


      • 615
        pitäsmennänukkuu kirjoitti:

        kävin kattoo. ihan mielenkiintoselta vaikutat ilman kuvaakin.

        Totta - musiikkilistasta en ymmärtänyt mitään mutta elokuvalista on sangen ansiokas. Kieslowski on mestari ja Metropolis on yhä aikojen suurimpia elokuvia! Tosiaalta saattaa olla liiankin kurinalainen ituhippi, itse tykkään vähän sinnepäin, rennoin rantein :)


      • ggggggggg
        615 kirjoitti:

        Totta - musiikkilistasta en ymmärtänyt mitään mutta elokuvalista on sangen ansiokas. Kieslowski on mestari ja Metropolis on yhä aikojen suurimpia elokuvia! Tosiaalta saattaa olla liiankin kurinalainen ituhippi, itse tykkään vähän sinnepäin, rennoin rantein :)

        121 muuta


      • Ex__PUA
        torsti2003z kirjoitti:

        Niinkö muka? Kun selvästikin koko suomessa on yhden käden sormin laskettavissa naiset jotka viitsisivät edes vilkaista toisen kerran, on syytä laittaa useampaan. Mitenkähän te suhtautuisitte, jos laittaisitte yhteen paikkaan profiilin, ja saisitte sitkeän ja ystävällien mutta ei tungettelevan eikä vonkaavan eikä kiukuttelevan - siis juuri sellaisen jota te vaaditte - viestittelyn tuloksena ehkä 1 viestin takaisin joka toinen viikko, ja siinä sanotaan että ei kuule kiinnosta.

        Mitä saatanan väliä sillä on vaikka se profiili olisi sadassa palvelussa? Samat kuvat, samat tiedot (eri sanoin, viitsin näes nähdä sen verran vaivaa).

        Teillä naisina ei selvästikään ole MINKÄNLAISTA käsitystä siitä, miten vähän viestejä mies saa !!! Eli menkääs vähän itseenne, leuhkat.

        Juu, ei kannata kuunnella noita kurppien opastuksia.

        Punaisen pillerin totuus on, että nainen valitsee ja valituksi tuleminen usein on numeropeliä. Joten sinun tästä syystä kannattaa levittää verkkosi moneen paikkaan.

        Naisilla ei puolestaan ole mitään kuudetta vaistoa, että he tietäisivät sinulla olevan monessa paikassa profiilin. Itse haen niin netistä, tinderistä kuin oikeasta elämästä, ja joka paikasta on etenkin märällä kaudella napannut, joten ei se siitä ole kiinni.


      • kierränkaukaa

        Ja ihmettelette miksi ette saa seuraa! Lukekaa keskusteluanne ulkopuolisen silmin.


    • palstailija

      Kuukausi sitten, vaikka harvoin käyn. Ei tullut pakkeja, muttei roihahtanut liekkeihinkään. Jotain sutinaa ollut sen jälkeen. Sitä edeltävä kerta oli perinteinen "ei kemiaa" nainen, jolla naama niin nurinpäin, että todennäköisesti kuollut jo tylsyyteen se tyyppi.

    • MahdotonTehtävä

      En ole koskaan käynyt treffeillä.

    • Kilttiatm

      Treffeille pääseminen on mahdotonta kun on alle 170 cm mies.

    • m-i-e-s

      Tänään klo 15:00

    • Alkuvuodesta, taisi olla helmi-maaliskuun vaihteessa. Annoin pakit kolmannen tapaamisen jälkeen.

    • Kesäkuussa. Enkä jatkanut.

    • flowersreally

      Pari viikkoa sitten. En halunnut jatkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      1000
    2. Rakastan sinua

      Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli
      Ikävä
      37
      907
    3. Kun viimeksi tapasit kaivattusi

      Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi
      Ikävä
      47
      839
    4. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      50
      741
    5. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      143
      734
    6. Jos lähestyisin

      näyttäisitkö ovea vai vihreää valoa?
      Ikävä
      54
      731
    7. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      32
      723
    8. Ootko sä oikeasti sinkku?

      Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥
      Ikävä
      42
      676
    9. Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!

      Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy
      Luterilaisuus
      187
      670
    10. Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0

      Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali
      Luterilaisuus
      136
      665
    Aihe