Tuommoset jokka yrittivät hädissään kuulua saamelaisiin.
Jokka yrittää hädissään kuulua peltojärven kantasukuihin.
Jokka yrittää hädissään kuulua peltojärven kantasukuihin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sittenhän net on kaikki sukulaisia. Peltovuoman suku on melkhein 100 prosenttisesti ottanut aviopuolisonsa muualta kun Peltovuoma kautta aikojen niin ei ole se sukurutsaus heijän kohala yleistä mutta kun kattoma Keskitaloja,Stoori, Eiroja,Niemelöitä niin kaikki järkeihän ovat nainhet samasta kylästä sukulaisen niinkun Enontekiöllä joka kylässä muutki sukunimet.
Onkho nää mitä mainitsit niitä sukurutsisukua, jos naihneet näin melkein voitas sanoa samasta kothasta, en ole utelias muttha kiinostaa
Edelllämainitut sukunimet eivät ole saamelaisia vaan ihan lantalaisia.
Älkää mainikko keskitaloja vanhojen sukujen yhteyessä.
Keskitalot on hyvin arvostettu suku niitä on Vuontisjärvessä jaPeltovuomassa hienoja ihmisiä vanha alkuperäisiäkansan ihmiset ,kyllä olemme hyvin ylpeitä suvustamme meitä on paljon kiitos ja terveisiä sukulaisille,
Keskitalo polveutuu suoraan Vuontisjärvestä ja Eirasta. Sukukokous on 9.8. Hetan kirkossa Eiroilla.
heittäkää houraamasta keskitalot ovat lantalaisia polveutukoon vaikka pietarista tuli vain kaksi muka saamelaista naista peltovuomaan vaimoksi kun eivät muualle kelvanneetko entiset vaihto parempaan.hehhehhehhihhih kyllä naurattaa
Nämä vaimot on hyvin koulutettuja virkanaisia kyllä kelpais sullekki jos vain saisit sellaise olet vain niin kathellinen ,voi ressukka sinua pientä raukkaa hae itellesi elämä ,hihhihhih hahhaah -----'''''''''¨¨¨hiihaahaaa,,,
Kyllä ovat virkaihmisiä molemmat sinua varmaan ottaa nuppiin ko niin kovasti kaehtit voi ressukka riepu hae sieki vaikka käytetty sellainen ,,,heheheheheehhihhihihhhi kyllä sinua keljuttaa älä ole kathellinen.hihiihiaaa.
joo mutta ei noin rupsatuneita ei ole muille kelvanhe hihihihihihja hahahahahettä revi siittä
sie ole ihan selvästikatellinen ihanselvästi voi voi ressukkaaateellinen tunnusta pois sisäinen kauneus on kaikkein kaunein ei ulkokuori,katopa peiliin sieki,no mitä näit ??????????????????
onhan net kyllä aika vanoja net akat ihan oikesti, visshin ovat aviehot tehnet kun rahan takia ollette net vaimoksi ottanhet.
no miten niin rikkaita no on ne parempia ko vanhat vaamet hihjipiihihihi