Moikka!
Täällä kirjottelee 19-vuotias naikkonen, jolta löytyi kesän alussa elopainoa 74kg. Pituutta 164cm. Kuin huomaamatta lähti ensin 5kg ja nyt parin viikon tietoisen laihdutuksen jälkeen vielä 2kg. Painoa siis tänä aamuna oli 67,4kg, voi sitä riemua! En muista milloin viimeksi olisin painanut 67 kiloa! :)
Mun oma ihannepainoni itselleni olisi n. 55kg. Silti en tähtää vielä siihen, vaan laitan itselleni välitavoitteita, esim. nyt seuraava etappi olisi 65kg.
Tänne aion päivitellä mun projektia, kaikki samanhenkiset tervetuloa juttelemaan. Tsempataan toisemme maaliin! :)
Viimeinen laihdutus
8
<50
Vastaukset
- MaryyyS
Tänään on ollut tosi laiska päivä ja luulen, että meinaa flunssakin puskea päälle. Ulkona on satanut aivan koko päivän, joten empä paljon muuta ole tehnyt kuin ollut sisällä ja siivonnut. Yritän ottaa iisisti, koska jos flunssa iskee ja kurkku kipeytyy, se on laihdutuksen kannalta erittäin huono juttu. Kipeän kurkun kanssa kun ei pysty syömään muuta kuin jääpaloja ja jäätelöä, ja ei ole varmaan vaikea arvata kumpaa tulee enemmän syötyä...
Tän päivän syömiseni:
Kaurapuuroa 1dl sokeritonta mehukeittoa 1dl mustikoita, ½dl murskattuja manteleita
2 kpl näkkäriä, margariinia 2 keittokinkku-leikettä
Munakas; 2 kpl kananmunaa, ½ prk tonnikalaa (vedessä), sipulinvarsia, 2 siivua keittokinkkua, puolikas tomaatti, suolaa pippuria
2 palaa 72% tummaa suklaata, 5 kpl mantelia
Kanasalaattia, 2 kpl näkkäriä margariinia
Mustikoita, maustamatonta jogurttia (rasvaton) ½dl mehukeittoa ja minttuteetä
Näillä eväillä siis tämä päivä, ja kyllä on nälkä.. Vettä on tullut juotua n. 3 litraa.
Huomenna toivonmukaan ei sada ihan koko päivää, niin pääsee vähän ulkoilemaankin :) - mckoppi.koo
Noin lihava ei laihdu koskaan.
- MaryyyS
Älä huoli laihdun kyllä :) Toivon samaa myös sinulle, ehkä myös oma paha olosi siitä helpottaa :)
- Catland
Voisiko näitä VP:n viestejä jo ottaa pois täältä. Ahdistavaa. Ei tälle palstalle tee mieli edes kirjoittaa enää, kun tuo yksi selvästi mielenterveydellistä apua tarvitseva häiriköi joka ketjua.
- hpv
Ylläpito lienee osaksi lomalla.
- samaveku
hpv
Ja silloin otti pattiin kun et pääse valittamaan asiallisesta tiedosta jotka kaatavat täysin luulosi-JÄLLEEN. - MaryyyS
No täällähän on iloista sakkia :D
Tänään on mennyt aika hyvin. Yli neljä tuntia tuli ulkoiltua yhteensä :)
Tämän päivän syömiset:
Neljänviljan puuroa 1dl mehukeittoa 1dl, mustikoita 1dl
Täysjyväpastaa n.80-100g tomaattikastiketta 1dl kurkkua ja tomaattia
100g maitorahkaa kaurahiutaleita, mustikoita, banaania ja mehukeittoa
2 kpl Taikaruis- leipää margariinia, keittokinkkua, keitetty kananmuna ja kurkkua
Vedenjuonti jäi tosi vähäiseksi, ehkä 1,5 litraa koko päivänä :( - MaryyyS
Ruokapuoli on mennyt tänään taas ihan hyvin. Mitä tulee veden juontiin, ei niin hyvin. Vettä on tullut juotua ehkä 2 litraa, enkä perfektionistina ole tyytyväinen ennenkö juon ainakin 3 litraa päivässä. Tiedän, että ruuasta saa vettä, mutta oon yrittänyt saada 3 litraa vettä päivässä ihan vaan juomavedestä.
Neljänviljan puuroa 1dl, mustikoita 1dl, mehukeittoa 1dl pari mantelia
ja 2dl appelsiinimehua
Itsetehtyjä lohkoperunoita n. 150g (loraus öljyä mausteita) ja itsetehtyjä kasvispihvejä n. 150g (porkkanaa, perunaa, sipulia, kananmuna mausteet)
Porkkanaa, kurkkua, omenaa lohkoina. Määrää en osaa sanoa, oli eväsrasiassa retkellä mukana.
Maitorahkaa n. 100g mustikoita, maustamatonta (ja rasvatonta) jogurttia, mehukeittoa (sokeriton), hunajaa
Taikaruis-leipä margariinia, keittokinkkua 2 kpl, puolikas keitetty kananmuna
kurkkua
Onhan tässä aika paljon syöty, mutta tällänen laihdutus sopii mulle paljon paremmin, kuin itsensä näännyttäminen. Ulkoilua tullut tänään yli 4h :)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762217Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381786Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi131547Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371289Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631277Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191102Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621033- 61994
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja106708