Miehen seurustelemattomuus

PäivänATMiete

On naisen kiertoilmaus sille, ettei miehen markkina-arvo ole tarpeeksi korkea.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 298

      Höpö höpö. Kokemattomuus tekee miehestä usein kömpelön ja hiljaisen naisen kanssa. Muuta negatiivista siinä ei ole.

    • Ei ollut kovin korkealentoinen tämä ajatuspajasi ajatus. En itse asiassa edes ymmärtänyt sitä. Kiertoilmaus? Kuka ilmaisee, miksi ja missä yhteydessä?

      Nuorena seurustelemattomuus on ihan normaali olotila, mutta kuten olen ennenkin myöntänyt: jos oman ikäluokkani mies kertoo, ettei ole koskaan ollut parisuhteessa, niin pidän sitä kyllä aika kummallisena (siis olettaen, että hän olisi halunnut/haluaisi parisuhteen). Joko hänen elämäntapansa ja arvomaailmansa ovat valtavirrasta poikkeavia tai sitten hänellä on jokin persoonallisuuden piirre, joka tekee mahdottomaksi läheiset ihmissuhteet. Se, että hän "ei ole kelvannut naisille" on seuraus, ei syy. Ja ei, rumuus ei edelleenkään ole syy. Rumat ihmiset ihastuvat, rakastuvat ja pariutuvat siinä missä muutkin.

      • No en ole ikinä seurustellut kun en ole ihmeemmin siihen pyrkinytkään.
        Saa minua pitää kummallisena, ei se ole minulta pois. Nyt haluaisin seurustelusuhteen. Kaikki nimittäin tulee elämässä ajallaan ja kaikki eivät seurustele heti alakoulusta alkaen. Se miten sinä olet elänyt ei tarkoita, että itse kaipaisin vastaavaa elämää, eikä myöskään sitä, että haluaisin olla sinä.


      • rebelfly83 kirjoitti:

        No en ole ikinä seurustellut kun en ole ihmeemmin siihen pyrkinytkään.
        Saa minua pitää kummallisena, ei se ole minulta pois. Nyt haluaisin seurustelusuhteen. Kaikki nimittäin tulee elämässä ajallaan ja kaikki eivät seurustele heti alakoulusta alkaen. Se miten sinä olet elänyt ei tarkoita, että itse kaipaisin vastaavaa elämää, eikä myöskään sitä, että haluaisin olla sinä.

        Minäkään en ole koskaan ihmeemmin pyrkinyt parisuhteeseen, mutta kyllä mulla sitten riittää noita helkan mainitsemia vikojakin. Naisille on kuitenkin aina vaikea käsittää että vaikka mies ei olisikaan täysi friikki niin parisuhdekokemattomana pysyminen on huomattavasti helpompaa kuin naiselle koska naiset eivät ole niin aktiivisesti miehiä iskemässä. Jos poikket edes hieman valtavirrasta, et ole kummemman näköinen etkä etsi parisuhdetta aktiivisesti niin saat kyllä olla aivan rauhassa vaikka kuinka hyvä mies olisitkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      82
      3460
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      76
      3149
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3022
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      67
      2687
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2192
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      62
      1764
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      25
      1717
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1705
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1689
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1628
    Aihe